minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

batihost.tc nedir?

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
bunu kendime anlatır gibi anlatmam gerekirse;

batihost.tc projesini uzun zamandır hayata geçirmeyi planlıyordum aslında, zihnimin karanlık yerlerinden birinde kapalı kalmış bir kitap gibiydi diyebiliriz, oradaydı ve arada sırada kapağı rüzgarla açılıyordu.

aslında 2015, 2016 gibi ücretsiz bir mc hosting scriptiyle sunucuları 1 TL den veya davetiye sistemiyle vermek gibi bir planımız da vardı, inanmayanlar adresine bakabilirler, projenin kalıntıları halen orada ve %99 oranda hatasız çalışıyor. bu proje eski, aktif değil, bunu yapmıyoruz, bu projeyi eskiden yazmıştık. şu anki projemiz bu değil.

github ve diğer mecralarda yapılandırılabilir ve sağlam hosting panelleri aramakla geçen zamanların birisinde pterodactyl isimli ücretsiz paneli bulmamız ile ilk kalp atışını da atmış oldu.

sisteme öncesinde bee.tc isimini yakıştırmıştım, sonuçta insanların bir araya geldiği bir topluluk olacaktık, sonradan tanınma ve kulak aşinalığı bakımından batihost.tc daha uygun görüldü.

proje TR'de daha önce sunucu sahibi olmamış ve sunucu açmak isteyen öğrenciler için hazırlandı.
yani amacımız öğrencileri ücretsiz sunucu sahibi yapmak ve deneyim kazanmalarını sağlamak.

sonrasında sunucularını VDS 'e taşımak istediklerinde %25 lik bir indirim de bizden hediye olacak.

şimdilik 2 tane 32gb lık makine ile bu işe başladık, sistem yapılandırılabilir ve ölçeklendirilebilir olduğu için
istediğimiz şekilde genişleyebilecek kapasiteye sahip.

ilk 3 aylık süre beta süreci olacak ve diğer aylar için sistemin nasıl genişleyeceğini belirleyecek, belki de kapanacak,
biliyorsunuz TR'de yapılan her iyi işin bir cezası mutlaka olur.

eğer devam edecek olursak sponsor arayışı ile makine sayısını arttırmayı düşünebiliriz. why not.

Sistemi 1 Şubat gibi kurdum, 7 gün kendi testlerim için geçti, batihost ile entegrasyon işlemlerini hallettim ve şu an
Türkçeleştirme işlemlerini yapıyorum.

aslında bu tür bir girişim batihost için riskli, zira ücretsiz de verseniz bu işi eğer adam gibi
yönetemezseniz adınız çok kötü şekilde zedelenebilir ve biliyorsunuz batihost un etrafında çakal
çok bunun içinde sağlam bir yönetim ekibi kuruyoruz.

Barış ve Çağrı bu aşamada bana yardımcı olacaklar, sanırım Ulaş da tubitak projesinden sonra bize
katılacak, sonrasında bu yönetim ekibine 6 7 kişide katılacak ve işlemlere başlayacağız.

sorunuz varsa aşağıdan ulaşın, bu konuyu cevaplara kapatmıyorum.
lütfen ciddi sorular olsun.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

haa bir de discord da birisi delimisiniz neden bunu yapıyorsunuz diye sordu,
cevap soruda saklı. deliyiz.

Ne demiş koca bıyıklı adam, korkarak yaşarsan, yalnızca hayatı seyredersin.

Son düzenleme:
Seçkin madenci.
Discord
Bu işlemler için hali hazırda birden fazla ve tamamen ücretsiz herkes tarafından bilinen yapılar var, Neden sizin talep ettiğiniz 1tl ve 10 plugin yükleme limitine katlanılsın ? Server olarak devam edilecekse oralardan neden devam etmesin ?

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
güzel oku abi.
o bahsettiğim yapı eski ve 2015 yılındaki proje.

Seçkin madenci.
Discord
tekrar okuyunca anladım, peki demo görüntüsü paylaşılacakmı ?

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
şu anda bitti proje, test aşamasındayız, 3 kişi ile başladık.
yeni forum konuları açılacak, tanıtımlar yapılacak, gerçi dünkü muhabbette yeni arkadaşların bunu yapacaklarını pek hissetmedim desem yeridir. yani iş yine bana kaldı :)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
şu anda bitti proje, test aşamasındayız, 3 kişi ile başladık.
yeni forum konuları açılacak, tanıtımlar yapılacak, gerçi dünkü muhabbette yeni arkadaşların bunu yapacaklarını pek hissetmedim desem yeridir. yani iş yine bana kaldı :)
Merak etme abicim gözün arkada kalmasın :)

Yeni bir Steve doğdu!
Yasaklandı
Discord
vay be Erkan abi .