Minefirst Minecraft Sunucusu
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Editör
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
293
Tepki puanı
147
Puanları
1,315
5331

Merhaba saygıdeğer üyeler, bu konumda sizlere Minecraft 1.16 sürümü ile gelecek bazalt bloğundan bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere 1.16 ile nether güncellemesi yapılacak. Bunun dışında birkaç yeni özellik ve oyuncuların belirlediği dağ biyomu güncellenecek. Peki bazalt bloğu bize ne sağlayacak?
5332
Bazalt Nedir?
Eğer modlu minecraft oynadıysanız bazalt bloğunu lavın kenarlarında görmüşsünüzdür. Bazalt, volkanik kaya kütlelerinden birisidir. Doğada akıntı, damar ve kütle halinde bulunan bazalt, dayanıklılığından dolayı köprü, yol, kaldırım, demiryolu gibi birçok kullanım alanı vardır.
5333
Minecraft Tarihinde Bazalt
Minecraft tarihinde bazalt, ilk olarak modlarla birlikte gelmiştir. Az önce de bahsettiğimiz gibi eğer modlu Minecraft oynadıysanız lav kenarlarında ve volkanik dağların çevresinde bu bloktan görmüş olmalısınız. Yukarıda da örnek bir volkanik dağ ve lav mevcuttur. 1.16 ile oyuna eklenecek bazalt bloğu, nether evreninde ruh kumu vadilerinde bulunacak.
5334
Bazalt Ne İşe Yarayacak?
Gerçek dünyada bazalt daha çok dekoratif amaçlı kullanılan bir eşyadır. Dayanıklı bir yapısı bulunan bazalt, Minecraft’ın modlu halinde kaldırım taşı, duvar, merdiven gibi çeşitli dekoratif bloklar ile kullanılıyordu. Ayrıca Chisel modu ile 10’larca farklı tasarımı seçip yapınıza güzel bir dekor verebiliyordunuz. Artık Minecraft 1.16 ile oyunun kendisine bu tür dekoratif blokların ekleneceği tahmin ediliyor. IndustrialCraft 2, Quark, Project Red, RedPower 2, Blue Power gibi birçok modda bulunan bazalt bloğunun genel amacı dekoratif bloklar üretmektedir.
 

LyloN

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
920
En iyi cevaplar
1
Tepki puanı
447
Puanları
825
Tesekkürler. Editörlügün Hayırlı Olsun.
 

Üst