Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Paylaşım Bot-sentry'mi Yoksa AntibotDeluxe'mü? Hangi bot koruması sana göre?

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Discord
dotNet#6640
4430
4423

Yoksa Sizde Böyle Saldırılar Alıyor Ve Korunma Yollarını mı Arıyorsunuz? peki Hangi eklentiyi Kullanmalısınız? bu konuda sizlere bu sorunların önüne geçmek için yapılmış ve en çok kullanılan 2 eklentiden bahsedeceğim.
4425
4426
Neden Bot-Sentry Kullanmalıyım?
bu eklenti piyasa da en çok önerilen ve en güncel bot korumalarından birisidir, bir çok büyük sunucunun kullandığı gibi pek çok küçük sunucuda kullanmaktadır fiyatı şu an da 11 euro durumundadır ve parasının hakkını verecek F/P eklentisi diyebiliriz. eklentide firewall/iptables desteği bulunduğundan sunucunuza gelen saldırı ip adreslerini engelleyecektir bu da o ip adreslerinden tekrar saldırı almamanız için yapılmıştır

En Önemli Sebeler;

false-positive(yanlış alarm/yanlış tespit) oranının %0'a kadar düştüğü iddiasına sahip.
Sunucuya yapılan saldırılar sırasında sunucunuza bot olmayan gerçek kullanıcılar katılabilir.
Saldırı esnasında sunucunuza giren yeni oyunculara bir kereliğe mahsus doğrulama yapacak ve bundan sonra sorunsuz girmelerini sağlayacaktır.
5 saniyede 1000+'den fazla ip adresini firewall/iptables üzerinden yasaklayabilen bir eklentidir.
+10.000'den fazla botu sunucuya lag sokmadan engelleyebilecek bir algoritmaya sahiptir.

Diğer Özellikler;
Online bot sitesinden atılan botları 100%'e kadar engeller.
Programla atılan botlar için ekstradan algoritmaya sahiptir.
Saldırı loglarını ayrıca kaydetme özelliğine sahiptir.
Saldırı esnasında yetkisi olan kişilere saldırının haberini verir.

Botlar'ın çakmalobiye girmesini 99% kadar engeller.
Otomatik log temizleme özelliği vardır.
1.8 ve 1.14 desteği mevcuttur.
VPN/APN/DNS gibi engelleme özelliği bulunması lazım.
spigot'a özel sürümü de mevcuttur.
Ping Saldırılarına karşı da geleştirilme aşamasındadır.

Eklenti hakkında örnek bir video;

Eklenti Sayfası;

4429

Neden ANTIBOT DELUXE Kullanmalıyım?
bu eklenti bot-sentry'den daha eski bir eklenti olmakla beraber son güncellemesini 2018'de aldı ve 1.8,1.9,1.10,1.11 desteği kaldırıldı hayla eski sürümlerini kullanarak o sürümlere de destek sağlayabilirsiniz, bu eklenti de eğer sunucunuz 1.12 ve üstüyse korumayı daha iyi sağlayacaktır performans bakımından bot-sentry'den aşşağı kalır bir eklenti değildir bu eklenti de sunucunuzu koruyacaktır bu eklentiyi seçmeniz için en önemli neden.
şu an fiyatının daha uygun olması...

bu eklentide eklentinin ilk çıktığı zamanlardan beri spigot desteği bulunmaktadır bu da bir nevi ayrıcalık sağlayabilir.

En Önemli Sebeler;
MYSQL desteği vardır bu da MYSQL ile destek sağladığı için farklı sunucularınız da da engellenen saldırıları saldırı yemeden engellemiş olacaktır.
Sunucuya yapılan saldırılar sırasında sunucunuzda önceden oynamış bot olmayan gerçek kullanıcılar katılabilir.
daha önceden oynamamış ama saldırı sırasında girmek isteyen oyuncuları manuel olarak sunucuya alabiliyorsunuz.

iptables desteği bulunmaktadır, firewall desteği hakkında bir bilgim yok.
kısa sürede +10.000'den fazla botu engelleyebilecek bir güce sahiptir.

Diğer Özellikler;
Saldırı esnasında yetkisi olan kişilere saldırının haberini verir.
Consol-Filter özelliği vardır.
spigot'a özel sürümü de mevcuttur.
tamamen ayarlanabilir dosyalara sahiptir.
Waterfall bungeecord forkuyla sorunsuz çalışmaktadır.
istatikleri izleyebileceğiniz ekranlar mevcuttur.

Eklenti hakkında örnek bir video;

Eklenti Sayfası;

Bu konuyu açmadan önce iki eklentiyide orjinal olarak kullandığımı bilmenizi isterim, leak-crack'li internette ücretsiz olarak indirdiğiniz eklentiler sunucunuz da korumayı sağlamıyorsa bunun sebebi crack-leak olduğundandır 2 yıl boyunca aktif olarak bot-sentry kullandım ve ek sunucularım da antibotdeluxe'yi test ettim. bs kullanırken bot taraflı herhangi bir çökme yaşamadım.

4428
4439

Konuyu sevdiyeseniz beğenin, beğenmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır.
Discord
kadirhb
Bot-Sentry vazgeçilmezim. Başarılı bir konu, eline sağlık :)

İyi insanlar hep kaybederler, çünkü adildirler.
Discord
Sunshine#0368
Ben de bot-sentry ile ilk Bungee çöküşümde tanıştım, kurup ayarlarını yaptıktan sonra gerçekten muazzam olduğunu anladım ve kullanmaya sürekli olarak devam ettim. Ücretini vermeye ilk başlarda çekindim, çünkü abuk subuk bir plugin de olabileceğinden korkuyordum fakat yüksek sunuculara sahip arkadaşlarım da önerince satın aldım çok da memnun kaldım, ABD de kullandım fakat bot-sentry kadar özelliği olmadığını belirtmek ister, Haruna da bu konu için teşekkür ettiğimi belirtirim. İyi forumlar. :)

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Discord
dotNet#6640
Bot-Sentry vazgeçilmezim. Başarılı bir konu, eline sağlık :)
Ben de bot-sentry ile ilk Bungee çöküşümde tanıştım, kurup ayarlarını yaptıktan sonra gerçekten muazzam olduğunu anladım ve kullanmaya sürekli olarak devam ettim. Ücretini vermeye ilk başlarda çekindim, çünkü abuk subuk bir plugin de olabileceğinden korkuyordum fakat yüksek sunuculara sahip arkadaşlarım da önerince satın aldım çok da memnun kaldım, ABD de kullandım fakat bot-sentry kadar özelliği olmadığını belirtmek ister, Haruna da bu konu için teşekkür ettiğimi belirtirim. İyi forumlar. :)
teşekkürler.

Seçkin madenci.
Discord
ChefEternal#1780
Bot-sentry tabiki

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
bot-sentry bence daha iyi