MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

BuildCraft ile Makinelere Geçin

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
283
Tepki puanı
140
Puanları
1,225
EXP
7445.85
Minecoin
605.8
Merhaba değerli üyeler, bu konuda sizlere makinelerin, boruların, 2, malzemelerin ve çeşitli sıvıların olduğu BuildCraft modundan bahsedeceğiz.
fqlSlmDaA_TGlnqIccKcIaX0S5VaI0r477HNyJhTPz88TszEbY948McQi5z3E2fs6G-i5G81TWTOlJV0VGOhZVqGNgWe2na447h2Xl57OjtrxcIDbwBOTwfNAfeOZ6soYgC5GIhv
Sanayi Devrimine Geçiş: BuildCraft
BuildCraft, kaynak özellikle kaynak yönetimi, enerji sistemleri, taşımacılık gibi alanlarda gelişen bir moddur. İçerisinde birçok eşya barındıran mod, size çeşitli sistemler kurabilme imkanları sunmaktadır. Eğer güzel bir fabrika kuracağınıza inanıyorsanız veya fabrika kurma hevesiniz var ise BuildCraft modunu deneyimleyebilirsiniz.
4mP5G1HNFljqDA69DC-_ax07b75loLni-NdOcbQFi0sheDj-2RpG2HFvFDl4yXVfBkqdG7Ptwke6FkOD1MsAB7ua0QQAqkw-NXM2uZPubBfGD88C5wjALYZvVLK3N_U0SK_vz3g_
BuildCraft, genel olarak fabrika işleri için kullanılmaktadır. Örneğin bir fabrika kuruyorsunuz. Fabrika ise maden işleme üzerine olacak. Bunun için bir quarry kuruyorsunuz. Quarry, sizin yerinize otomatik maden toplamaktadır. Ne kadar fazla bu makineden üretirseniz o kadar fazla madeniniz olur. Fakat şöyle bir durum bulunmaktadır. Quarry çok enerji yemektedir. Enerji kaynaklarınız kısa sürede tükenebilir. Bu konuda güçlü bir enerji sağlamalısınız.
DDTTXYTwOpMcv_nKTvosjOTzh5-yDbWOxeYrOUu1aJS3rXCyo32iB8x5zAH0oVL5NHUnMjSf5hSRD-jrnj6Bav8nbpellEydeCLc0uacz8qUE-scZv6SIG-tWybpdY1knfeu8gYQ
Eğer büyük hedefleriniz var ise ve bazı işlerinizi otomasyona bağlamak istiyorsanız BuildCraft modundan yararlanabilirsiniz. Güzel bir tasarıma sahip makine ve borular, ortama farklı bir hava katarak sizi etkisi altına alacak. Tabii bu borulardan daha güzelleri de var fakat başlangıç olarak idealdir. BuildCraft, ihtiyacınız olduğu her anda enerji sağladığınız sürece size madenler kazacak. Ne kadar enerji verirseniz o kadar hızlı olacaktır.

BuildCraft’ın kullanımı basittir. Örnek olarak size quarry makinesinin en basit kullanımından bahsedeceğiz. Quarry kullanmak için tek yapmanız gereken quarry makinesini bir yere koyup enerji ve borularla bağlamak. Başlangıç için sandıklar ile de yapabilirsiniz. Quarry kurarken dikkat etmeniz gereken nokta kırdığı yerleri sizin yapılarınızın olmadığı yere koymaktır. Ayrıca Quarry makinesine bazı eklemeler yaparak daha geniş alanı da kazmasını sağlayabilirsiniz. Bundan sonrasını siz keşfedin. :)
 

Üst