MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Denizin Kalbi Nedir? Ne İşe Yarar?

LyloN

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
929
Çözümler
1
Tepki puanı
446
Puanları
825
EXP
3542.4
Minecoin
3941
Ekli dosyayı görüntüle 5476

Denizin Kalbi Nedir? Ne İşe Yarar?

Merhaba Minecrafttr okurları, bugün sizlere bir çoğunuzun bildiği ve 1.13 Su Altı Güncellemesi ile oyun hayatına giren Denizin Kalbi ve ne işe yaradığı hakkında konuşacağım. Oyunu baştan sona değiştiren, oyuna yeni maceralar getiren 1.13 Su Altı Güncellemesi ile eklenen Denizin Kalbi, işe yaramasa bile görünümü ve çok zor bulunmasından dolayı seviliyor. Pek bir özelliği olmamasına rağmen güncelleme ile gelen ve ilgi gören bir eşyadır. 1.13 Su Altı Güncellemesi ile gerçekten büyük bir değişime giren Minecraft, Mojang'ın geçen günlerde çıkardığı 1.15 Arılar ve Hatalar Güncellemesi ile 1.13 gibi büyük bir değişime girdi. Peki bu Denizin Kalbi nedir? Ne işe yarar? Sizde başlamak istiyorsanız, hadi başlayalım!
Ekli dosyayı görüntüle 5477

Denizin Kalbi Nerelerde Bulunuyor?

Bildiğiniz üzere 1.13 Su Altı Güncellemesi ile batıklar ve gömülü hazineler oyuna eklendi. Hazinelerden elde edilen haritalar gömülü hazineye doğru giden yolun başlangıcıdır. Bu gömülü hazinelerde bir eşya bulunur, elmaslar, altınlar, demirler ve daha fazlası. Tabii ki bunların yanında Denizin Kalbi'de bulunuyor. Büyük maceranın sonunda elinize geçen Denizin Kalbi, her zaman çıkmıyor. Oyuna 1.13 sürümü ile eklenen Denizin Kalbi, büyük maceranın sonucunda elinize geçiyor. Gayet tatlı ve garip görünüme sahip olan Denizin Kalbi, mavi tonlarındaki rengi, top şeklinde ki görünümü ile her yerden belli oluyor. Pek bir işlevi olmayan bu eşya için bu kadar büyük bir macera yapmak gerçekten mantıksız olur fakat herkesin görüşleri farklı. Birçok kişi Conduit adı verilen ve Denizin Kalbi olmadan yapılamayan bu eşya için Denizin Kalbini bulmaya çalışıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 5478


Denizin Kalbi Ne İşe Yarar?

Konunun en başından belirttiğim gibi Denizin Kalbi pek bir işe yaramıyor. Conduit adı verilen eşyayı yapmaya yarayan Denizin Kalbi, büyük bir macera ve savaş ile bulunuyor. Bunların dışında mavi ve top şeklinde ki görünümü ile güzel bir süs olabilir fakat hiçbir işe yaramayan eşyalardan biridir. Peki Conduit nedir? Conduit kazma ile kırılabilen bir borudur. Conduitler yağmur suyu veya suya temas ederlerse 16 veya 96 blok arasında ki tüm oyunculara Gece Görüşü, Su Altı Madenci Yorgunluğu ve nefesin düşmesini önler. Birçok yaratığa zarar veren Conduit, Fener gibi birçok işe yarıyor. Bu Conduitler, herhangi bir biyom, derinlik veya yükseklikte çalıştırılabilir. Çalışması için 3x3x3 bir alan gerekir. Bu alanın su ile dolu olması ve Conduit'in ortada olması gerekir.

Ekli dosyayı görüntüle 5479

Denizin Kalbi Seni Bekliyor!

Bir o kadar işe yaramayan Denizin Kalbi, büyük maceralara yol açarak oyuna zevk katıyor. Conduit yani boruların yapımında kullanılan Denizin Kalbi, tek kullanımı olan Conduit ile gönlümüzde taht kuruyor. Gayet yararlı olan Conduit'in yapımında Nautilus kabuğu ve Denizin Kalbi kullanılıyor. 8 adet Nautilus kabuğu ve 1 adet Denizin Kalbi gerektiren Conduit, özellikleri ve inanılmaz görünümleri ile gerçekten ilgi çekici. Bu konumda 1.13 Su Altı Güncellemesi ile oyuna eklenen ve oyunda yani bir amaç aramamıza yardımcı olan Denizin Kalbi ve ne işe yaradığını anlattım. Denizin Kalbi, Conduit'in yapımında kullanılıyor ve okyanusun dibinde seni bekliyor!​
 

Robin_TR

Elite madenci.
Katılım
1 Mayıs 2019
Mesajlar
11
Tepki puanı
3
Puanları
960
EXP
482.5
Minecoin
194
Bilgilendirme için teşekkürler. Ne işey yaradığını bir türlü anlamaya çalışıyordum.
 

Üst