MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Ender IO ile Enerji Depolamak

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
283
Tepki puanı
140
Puanları
1,225
EXP
7445.85
Minecoin
605.8
Eğer Minecraft modlu oynadıysanız Ender IO modunu biliyor olmalısınız. Bu mod, size çeşitli sistemler kurmanızı sağlar ve diğer modlarla birlikte çalışır. Teknolojik tabanlı bir mod olan Ender IO modunda enerji depolama, eşya taşıma, zırhlar, aletler, çeşitli madenler, kristaller gibi birçok özelliği ve eşyaları barındıran geniş çaplı bir moddur. İçerisinde 100’ün üzerinde eşya bulunan Ender IO, birçok sistem ile otomasyon kurmanızı sağlayacak. Peki Ender IO modu ile nasıl enerji depolanır? Avantajları nelerdir? Her türlü enerji borusunu destekler mi? Nasıl kullanılır? Bu gibi soruların cevabını bu yazımızda öğrenecek ve enerji deposunda çığır açacaksınız.
yKGoGBeIjKmTOrL_pv1C1xnf7DWY66tDLkbasVNgpXyoZQ66zF1Zar7E0sSr56qm2Ookh50cXsLl7A-RN0cxzkR-u_yy3YgX7s7zFKnP2UB4WnyAXbmDK1WOZx7TGL5GiIlVU7wo
Enerji Bankası
Sizin daha iyi anlamanız için farklı bir şekilde söyleyeceğiz. Bu eşyanın İngilizce adı “Basic Capacitor Bank”. Daha gelişmiş hali de var fakat zorlanmamanız için bu yazımızda kolay bir şekilde yapımından bahsedeceğiz. Siz isterseniz ileride gelişince daha yüksek seviyeli enerji depoları inşa edebilirsiniz. Basit bir enerji bankası yapmak için 4 demir, 4 basit kapasitör ve 1 kızıltaş bloğu gereklidir. Basit kapasitör veya basit kondansatör olarak adlandırılan bu malzemeyi üretmek için “Grains of Infinity” gereklidir. Diğerleri kolay. Birkaç maden gereklidir. JEI modundan inceleyebilirsiniz. “Grains of Infinity” üretimi ise kolaydır. Tek yapmanız gereken katman bloğunu yakmak. %50 şans ile yanma işlemi söndükten sonra bu eşyadan çıkacak. Bu işlemi onlarca kez yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Yani gerekirse büyük bir alanı yakın. Eğer her şey tamam ise birkaç enerji bankası üretin.
KujngVXZt3tOKoSMXlfaJOa5_jY448mTiAMd4xIBfCXI4HPqMZeJzkROdCv1p8tbIYVc_lZcLs8-vxuInLe2_bqVHuwKugsbg_tNera_UEg_QCBo2QAsWma91mfJjezHHxY-rZKF
Enerji Bankası Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir?
Enerji bankası kullanmak gayet kolaydır. Enerji bankasının arayüzünü incelediğinizde eğer tek bir basit enerji bankası kullanıyorsanız 1 milyon enerji değeriniz olacaktır. Gelen ve giden enerji değerini artırıp azaltabilirsiniz. Sol tarafta ise depoda bulunan enerji miktarı yer alır. Sağ alt kısımdaki ayar sekmesi ise makineye bağladığınız kabloların nasıl işlev göreceğini ayarlar. Örneğin 2 taraftan kablo bağladınız. Biri enerjinin depolanması, diğeri de enerjinin harcanması içindir. Bu sayede güzel bir tasarım yapabilirsiniz. İsterseniz tek hat kullanarak enerjiyi tek kabloda da taşıyabilirsiniz. Bunu kullanmanın bir diğer avantajı ise ekranı olmasıdır. Makinedeki ekran enerji bankası sayısına göre genişletilebilir. Makinenin ekranında giren ve çıkan enerji bilgileri yazar.
 

Üst