MinecraftTR 4,755 Konusu 26,702 Mesajı ve 9,847 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
283
Tepki puanı
140
Puanları
1,225
EXP
7445.85
Minecoin
605.8
Merhaba değerli üyeler, bu konuda size ilginç ve bir o kadarda gizemli bir olaydan bahsetmek isterim. Bu olaya bir video izlerken denk geldim ve ilgimi çekti. Sonra çeşitli kaynakları araştırdım ve sizlere bu konuda birkaç bilgi vereceğim.
5359
Evrenin En Soğuk Noktası
Evrenimiz, bizim içerisinde yaşadığımız Dünya’dan bile büyük. Size bu büyüklüğü açıklamam zor olur. Size şöyle bir örnek vereyim. Ay ile Dünya mesafesi 1 ışık saniyesi iken Güneş ile Dünya’nın mesafesi ise 7-8 ışık dakikasıdır. Evrenin bilinen en uzak noktası ise uçtan uca 93 milyar ışık yılıdır. Yani evrenin bir ucundan diğer ucuna ışık hızında gitmek 93 milyar yıl sürecektir. Peki evrenin en soğuk noktası neden soğuk olabilir? Evrenin hiçbir yeri bu kadar soğuk değilken bu bölgenin bu kadar soğuk olmasının sebebi ne? Bilim insanları bu konu hakkında birkaç teori ortaya attı. Peki bu teoriler neler?
5360
Paralel Evren
İlk teorimiz paralel evren. Bu teoriye göre burada soğuk nokta oluşmasının sebebi paralel evrenlerden kaynaklanmaktadır. Farklı bir evrenin bu kısma dokunması ile burada oluşan baskı soğumaya neden olmuş olabilir.
5361
Devasa Boşluk
Bir diğer teori ise devasa boşluk. Bu teoriye göre evrenin bu köşesinde devasa bir boşluk olduğundan yani herhangi bir cisim olmadığından bu kadar soğuk kaldığını belirtiyorlar. Yani burada neredeyse hiçbir şey yok. Bu da sıcaklığının düşük olmasına sebep olmuş olabilir.
5362
Kozmik Doku
Bu teoriye göre evrenin genişleme anında meydana gelen bir hatadan dolayı böyle bir düşük sıcaklığın meydana geldiği düşünülüyor.
 

Üst