Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Paylaşım IPWhitelist nasıl kurulur? IPWhitelist nedir? Adamlar sunucumu port açığı kullanarak patlatıyor, neden???

Risk almazsan, risk alanlar için çalışırsın.
En iyi cevaplar
1
Discord
Moonshine#0001
6484
Ön Söz
Merhaba MinecraftTR kullanıcıları. Bugün ki konuda size nasıl kurulur? IPWhitelist nedir? Onu anlatacağım.

6485

Nedir bu IPWhitelist?
plugini, bungeecord kullanıcılarının sunucularını port açığı kullanılarak patlatılmasını önler. Bazı arkadaşlar bu pluginin bypasslabilir olduğunu söylüyor. Fakat arkadaşlar bu çok kolay değil. Uzmanlık ister. Çok kolaysa bypasslayında görelim di mi? Ahaha.

6486
Peki, ben bu plugini nasıl kurarım?
İlk önce, plugini yüklemekle başlayın. Daha sonra sunucunuzu kapatıp plugins klasörüne atınız. Tabii bu plugini authme olmayan sunucuların plugins klasörüne atacaksınız. Daha sonra sunucunuzu yeniden başlatınız (Plugman var ise sunucu içide loadlayabilirsiniz). Bu plugin, eğer BATIHOST'un hazır paketlerini kullanıyor iseniz paket içinde BatihostKoruma olarak geçer.

6487

Plugini kurduğunuzda config.yml dosyasında böyle bir yazı oluşması gerekiyor. Versionunuz farklıysa bu yazı değişebilir.

6488

Bu kısımda [ ] işaretlerini kaldırıp, makine IP adresinizi yazmanız gerekiyor. Makine IP Adresim nedir? Diye bir soru soracak olursanız cevabı şöyle:
Uzak Masaüstü ile girdiğiniz IP Adresidir. Hatırlamıyor iseniz uzak masaüstünde yukarda yazar. Veya oradada yazmıyor ise cmd.exe programını açıp içine ipconfig yazmanız yeterli olacaktır.

6489

Bu kısıma ne yazar iseniz oyuncu bu port açığını kullanır ise o mesaj ile sunucudan kicklenir. Renk kodları geçerlidir.

6484
Son Sözler
Evet, konunun sonuna geldik. Bu adımlardan sonra yapacağınız tek şey oyun içinde /ipwhitelist reload olacaktır. Yada sunucunuzu yeniden de başlatabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

6484

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Miraç#1005
Teşekkürler.

En iyi cevaplar
1
Discord
Moonshine#0001
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
bihency#9999
Seni hep bora sanıyorum neden acaba :)
@vicdum

En iyi cevaplar
1
Discord
Moonshine#0001
Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Eline Sağlık Güzel Anlatmıssın.

En iyi cevaplar
1
Discord
Moonshine#0001
Seçkin madenci.
Discord
ChefEternal#1780
Güzel anlatım eline sağlık :)

Elmas madencisi.
Discord
Oguzhndmrr#7431
Güzel anlatım eline sağlık