minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Kuantum Bilgisayar ve Kuantum İnternet

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Merhaba değerli üyeler, bu konumuzda sizlere kuantum bilgisayarın çalışma mantığını ve kuantum internetin ne olduğunu anlatacağım. Bu konu teknik bir konu olacak. Fakat sizin anlamanız için örneklendireceğiz.

B809gpSIh2KMKnO8kV-F3hTzXlt_u8Vn4NSLI_JFSDK_dbDiJTkDOFeYAttqaI_CHEy8qalomLXvBA4pnnfm2nxIAiO570xgccUavreg97mSFQh75C-UMDY9ABcwWl-T5ZwphYLY
Kuantum Bilgisayar Nedir?
Kuantum bilgisayarı anlatmadan önce sizlere normal bilgisayarların çalışma mantığından bahsetmem gereklidir. Bilgisayarların temelinde makine dili yatar. Makine dili, 0 ve 1’lerden oluşan bitlerdir. Her bitin bir değeri vardır. Örneğin 8 bitlik bir makine dili örneği yazalım: “00011100” sayısı 8 bitlik bir sayıdır. Giresun’un plakası olan 28 sayısını ifade etmektedir. Anlayacağınız üzere ikilik sayı tabanından oluşmaktadır. 8 bitlik bir değer en fazla 255 sayısına kadar ulaşabiliyorken 16 bitlik bir değer ise 65535 değerine ulaşmaktadır. Şimdi 32 ve 64 Bit işletim sistemlerinin neden RAM farkının bu kadar fazla olduğunu anlamış olmalısınız. Eğer 2’nin üssünü 32 olarak alırsanız 32 Bitlik bir işletim sistemi için 4 GB’ın üzerinde bir değer ortaya çıkar. Fakat 64 Bit olarak ele alırsak çok yüksek bir sayı oluşur. Kısacası makinenin temelinde makine dili kodları yatmaktadır. Siz işlem yaparken arka planda milyarlarca, hatta daha fazla kod akmaktadır.

Kuantum bilgisayarda ise bit yerine kübit kullanılır. 1 ve 0’ların yanında 0 ve 1’lerin aynı anda bulunduğu bir değer vardır. Kuantum mekaniğini kullanan bu bilgisayarlar, hızlı işlem yapmak için bulunmaktadırlar.

mSmdoQzt9NwEIWuR9Sd_WcQRgL_X2s2NcfzJSr4GomBjk3XNVwyj6NZt4g61wB6aO66ZVbZrvVwK1P6Asf6zb6S2V_OWPiJgZK0bGZicoUwy7rzw6tTtKQoZBhS0wyBE5ofxFRh1
Kuantum Bilgisayarların Amacı Nedir?
Kuantum bilgisayarların amacı, daha yüksek hızda işlemleri gerçekleştirmek, simülasyon oluşturmak ve çeşitli bilimsel araştırmaları gerçekleştirmek için vardır. Bunun gibi birçok amacı bulunmaktadır.

Kuantum İnternet Nedir?
Kuantum internet, kuantum bilgisayarların birbirine bağlanmasını sağlayan bir teknolojidir. Henüz bilim insanları bu konuda araştırmalarına devam etmektedir. Eğer kuantum teknolojisi evlerimize kadar girerse olağanüstü internet hızlarına ulaşarak Dünya’nın her yerine düşük gecikme ile bağlanabileceğiz.