Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
minecrafttr aramıza katil!
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
batihost minecraft server kirala
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Rehber Lag Nasıl Çözülür?

Sunucunuzun performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Muhteşem!

• Güzel

• Eh, idare eder

• Kötü

• Rezalet

• Performans ne demek abi?

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Yeni bir Steve doğdu!
Yasaklandı
Discord
g6LZDZ.png

Herkese selam,
Ben Batıhost'tan Kağan. Bize sürekli dert yandığınız, makinelerimizi, bizi, verdiğimiz desteği ve hizmeti suçladığınız; aslında eklentilerinizin yarattığı lagları çözmeye çalışacağız.

Evet, doğru okudunuz. Problem, kullandığınız eklentilerde. Bizde veya verdiğimiz "nalet makinede" değil. :)
Şimdi konuya göz gezdirip, "Abi, konuyu okudum yapamadım sen yapsana." demeden önce konuyu iyice okuyun zira olabildiğince çözüm odaklı gidip, lagı kalıcı olarak çözmek istiyoruz.

Adım 1: Lagı tespit ediyoruz.

Bunun için Timings kaydı kullanacağız. Bu işlemi yapabilmek için, sunucunuzda, aşağıdaki komut satırlarını çalıştırmanız gerekiyor:
/timings on
*Lag süresi boyunca uzunca sabır (30-60 dakika).*
/timings paste
Sonrasında gelen URL'yi kopyalayıp bize atın. (Eğer tecrübeniz varsa, kendinizi başarılı bir kurucu ve sunucu sahibi olarak görüyorsanız, kendiniz zaten oradaki hatayı çözersiniz.)

Timings 0 URL'si verirse ne yapacaksınız?
ni indirip tekrar deneyin.

O da mı olmadı?
Sunucunuzu durdurun,
"minecraft-batihost" klasörüne girip "bukkit.yml" dosyasını açın ve "plugin-profiling=true" olarak ayarlayın.
(Normal zamanlarda bu ayarı "false" olarak ayarlamanızı öneriyoruz.)

Sonrasında bu raporu;
Eklenti adetiniz, /tps komutundaki son 3 TPS sayınız, sunucunuzda bulunan harita, ortalama oyuncunuz ve sunucunuzun belleği (ram) (makine ve oyun) ile birlikte alanına konu açınız. Size orada yardım etmeyi bekliyor olacağız! :)
Lagın çözümünden emin olana kadar yakanızı bırakmayacağımızdan emin olabilirsiniz. :)

Bol şans!
- Batıhost Destek Ekibi

MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606
Güzel konu eline sağlık başarılar, tabii ki lagın tam sebebi bir hata olamaz, tüm hataların düzeltilmesi gereklidir.
tüm ihtimalleri hesaplamaları gerekiyor sunucu sahiplerinin, doğan moblardan, skriptlerin yarattığı etkiye kadar, mobların temizlenmesi, açık chunkların boyutu, özellikle de huniler.

Yeni bir Steve doğdu!
Yasaklandı
Discord
Güzel konu eline sağlık başarılar
Teşekkürler. :)

tabii ki lagın tam sebebi bir hata olamaz, tüm hataların düzeltilmesi gereklidir.
tüm ihtimalleri hesaplamaları gerekiyor sunucu sahiplerinin, doğan moblardan, skriptlerin yarattığı etkiye kadar, mobların temizlenmesi, açık chunkların boyutu, özellikle de huniler.
Evet, aslında doğru. Bunu yapabilmemiz için eklentilerin tam optimize ve hatasız olması gerek.
verdiğimiz desteği ve hizmeti suçladığınız; aslında eklentilerinizin yarattığı lagları çözmeye çalışacağız.

Muzlar dünyayı istila edecekmiş!
Discord
Dönemin en yararlı konularından herhalde :) Şahsen ben çok beğendim umarım başkalarının da işine yarar.

İskeletor.
Discord
Güzel bir konu elinize sağlık.

Bakır madencisi.
Discord
Lag sorununu çözemeyenler için güzel bir rehber

İskeletor.
Discord
Lag sorunu için başarılı bir anlatım olmuş emeğine sağlık

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
teşekkürler