MinecraftTR 4,693 Konusu 26,351 Mesajı ve 9,671 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Minecraft Dungeons'un Çıkış Tarihi Açıklandı

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
283
Tepki puanı
140
Puanları
1,225
EXP
7445.85
Minecoin
636.7
Minecraft ekibinin geliştirdiği Minecraft Dungeons, çıkış için gün sayıyor. Mojang ekibi tarafından açıklanan resmî duyuruya göre Minecraft Dungeons’un çıkış tarihi açıklandı. Bununla birlikte birkaç açıklama yapıldı.
KAzkr_chSNMGJqMoIyJb3-lfZmiLV1ycLS4eJQ_VjPs2bpcHVORMCqDodigZTzvd9SY0OsnChPiu32YjRlQb4PbKbCqdy9GpdRJ5XtFDqSgUs9sbFjMJpYZPxpX6YvIZFkRrO5hE
Mojang ekibinin uzun süredir geliştirdiği Minecraft Dungeons, aslına bakarsanız Nisan ayının sonunda yayınlanacaktı. Fakat meydana gelen koronavirüs salgını sebebiyle oyun Mayıs’a ertelendi. Oyunun çıkış tarihi ise 26 Mayıs 2020 olarak açıklandı. Yayınlanacak platformlar Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows, Xbox One ve Xbox Game Pass olacak.
0345bgfhFTB2-Vs7YA--AGKzOUXIMCldSghzn4G7H-K9IC0XCKQhElkvOo6APh1m73O0Jw-Mln-joXoteWOR7IOv-H9QlseQnXKAddwRayvUw9ANtH_UXWCgaSlvQybDDU0Tzhsp
Minecraft Dungeons oyunu, 2 farklı sürümde yayınlanacak. Bunlardan ilki standart sürüm ve fiyatı 19,99 $ olarak çıkacak. Bir diğeri ise kahraman sürümü olarak yayınlanacak. Bunun da fiyatı 29,99 $ olacak. Peki 2 sürüm arasındaki farklar neler? Eğer kahraman sürümünü alırsanız kahraman pelerini, 2 oyuncu karakteri dokusu, ve bir evcil tavuk alacaksınız. Ayrıca kahraman sürümünü alanlar ileride yayınlanacak olan 2 yeni DLC sürümüne de sahip olacak.
PqS-luersCUCyXH_b1nR4gOdPR5pJJxZNbPj_-P0hjAmdmYw1wnj5N-XhJF6BaBWmgoSpVKBXXFnisFGmNCzFdIYH7xdxDLUzSBm3HvsmuIgb0KYrKD36FI4eVu-mauU5YKUTxjv
Oyunu almak için bu bağlantıya gidebilirsiniz. Şimdi oyun hakkında birkaç bilgi verelim. Minecraft Dungeons, Minecraft evreninde geçen bağımsız bir oyundur. Bu oyunun amacı Minecraft’taki gibi bloklar koyup yıkmak değil, bir macera yaşamaktır. Bu oyunda karakter sınıfları bulunmuyor. Oyuncu, kendi istediği gibi giyinip kendini nasıl görmek istiyorsa ona göre şekillenebilir. Yani burada seçim özgürlüğü size kalmış durumda. Minecraft Dungeons ile birlikte çok oyunculu sistem de yer alacak. Bu sayede arkadaşlarınız ile beraber oyunu oynayabileceksiniz.

Oyun hakkında bilmeniz gereken birkaç detay daha bulunuyor. Oyuncuların merak ettiği bir diğer konu ise çapraz platform desteği. Yani oyuncuların farklı platformlarda beraber oynayabilecekler mi? Mojang, bu konuda çalışmaların sürdüğünü ve oyun çıktıktan sonra ileride yayınlanacak bir güncelleme ile bunun mümkün olacağını söylüyor.

Minecraft Dungeons hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu ise DLC paketleri. Toplamda 3 DLC paketinin çıkacağı söylenen oyun için ilk DLC çıkış tarihi ile birlikte yayınlanacak. Bununla birlikte 2 yeni DLC paketi daha gelecek. Eğer kahraman paketini satın alırsanız ek 2 DLC paketine de ücretsiz sahip olacaksınız.
 

Üst