Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
PlatonMC
Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
537
Tepki puanı
163
Puanları
1,315
Discord
20220320 (1).jpeg

Minecraft Item Kodları​

Minecraft item kodları pek çok kullanıcının merak ettiği önemli bir konu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Sizlere bu kodlardan söz etmek isteriz.
Minecraft oyunu, günümüzün en popüler oyunlarından birisi olmakla birlikte pek çok oyuncunun da severek yararlandığı ve güzel bir şekilde oynadığı bir oyun. Kullanıcılar, bu oyundan yararlanırken bazen eşya ihtiyacı doğabiliyor. Eşya almak için komut kullanmak isteyenlere bu konuyu hazırladık.

Minecraft Item Kodları Nedir?​

Minecraft eşya kodlarıyla ilgili öncelikle gerek bilgiyi sunmak istiyoruz. Eşya kodları, Minecraft’ta bir eşyanın kimliğini belirler. O eşyaya kolaylıkla ulaşmayı sağlayan bu kod sayesinde o eşyaya hemen ulaşılabilir. Gerçek dünyada eşyaların bir kimliği olmaz. Yani eşyalar sanal dünyadaki gibi anında bulunamaz veya üretilemez. Minecraft’ta kimlik sistemi sayesinde her eşyanın bir kimliği olur ve bu şekilde bir eşyaya ulaşmak kolaylaşır.

Minecraft Item Kodları Ne İşe Yarar?​

Minecraft item kodları pek çok alanda işe yarayabilir. Örneğin eşya almak isteyen bir kullanıcı eşyanın kimliği ile bu eşyaya hemen ulaşabiliyor. Bir diğer kullanım amacından söz etmek gerekirse Minecraft item kodları ile birlikte market sistemi kurulabilir. Bu da önemli bir avantaj sağlar. Kısacası Minecraft oyunundaki item kodlarının pek çok amacı bulunabiliyor. Bu durum oyuncudan oyuncuya farklılık gösterir.
20220320 (1).png

Minecraft Item Kodları Nasıl Kullanılır?​

Minecraft item kodları “/give” command ile kullanılabilir. Bu komut ile birlikte bir eşyayı almak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra “/fill” gibi komutlar bulunsa da biz bu konuya değinmek istiyoruz. “/give Player minecraft:quartz 48” komutunu ele alalım. “give” komutu, eşya alma komutudur. “Player” kısmı oyuncu adı, “minecraft:quartz” kısmı eşya kodu, “48” kısmı alınacak miktar olarak açıklanabilir. Bu şekilde kullanıcılar eşya toplayabilir.

Minecraft Item Kodları​

Minecraft item kodları konusunda son olarak bu kodlara nasıl ulaşılacağından bahsetmek gerekiyor. Güncel item kodlarına ulaşmak için yapılması gereken şey bu bağlantı üzerinden Minecraft oyununda yer alan eşyaları keşfetmek. Burada oyunda bulunan eşyaların listesi mevcut. Bu liste ile birlikte istenilen eşya seçilip kodu alınabilir.
 

Üst