Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
MineKing minecrafttr
batihost minecraft server kirala
contain bot
minecrafttr is birligi
FixerCraft Skyblock Sunucusu
minecrafttr is birligi

Forumun En Güçlü Üyesi
Editör
MC+ Gold
MC+ Silver
MC+ Bronze
İçerik Yöneticisi
Ayın En Çok Mesaj Atanı
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
446
Tepki puanı
157
Puanları
1,315
Discord
20220513 (2).jpg

Minecraft PC Sürümü Nasıl Oynanır?​

Minecraft PC sürümü pek çok kişinin oynamak istediği bir sürüm. Peki PC sürümü nasıl oynanır? Gelin hep beraber öğrenelim.
Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft için farklı varyantlar mevcut. Bunlar arasında konsol ve mobil sürümler yer alırken buna ek olarak PC sürümü de yani JAVA sürümü de bulunuyor. Aslına bakarsak Java dışında bir de Windows Edition sürümü mevcut.
20220513 (1).jpg

Minecraft PC Sürümü Oynamak​

Oyuncuların Minecraft PC sürümü oynamak istediğinde karşısına iki farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan birisi Windows Store üzerinden kurulabilen oyun. Bedrock Edition oyuncuları ile oyun oynamayı destekleyen yani çapraz platform desteği sunan bu sürüm sayesinde kullanıcılar mobil ve konsol oyuncularıyla oynamanın yanı sıra Java sürümüne göre daha yüksek performans alıyor. Bir diğer yöntem olan Java Edition, günümüzde çok büyük bir kullanıcı sayısına hitap eden sürüm olmakta. Minecraft PC sürümü olan Java Edition için yapılması gereken üzerinden oyunu satın alıp kurmak.
 


Üst