Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
minecrafttr aramıza katil!
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
batihost minecraft server kirala
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Minecraft server HAFTADA 1 yedekleme sistemi arıyorum.

Seçkin madenci.
Discord
Merhaba, yardıma ihtiyacım var minecraft serverimi açık olsa bile haftada 1 otomatik kendi sitesine yedekleyen bir sistem yapmak istiyom ama bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz server açık olsada her haftada 1 otomatik yedekleme yapmasını istiyom böyle bir sistem biliyorsanız lütfen yazın.

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Önce Yandex Disk kur. Sonra sevdiğin bir programlama dili ile yazılım kodla. Yazılım haftada 1 dosyaları yedekleyip Yandex Disk'in yedek klasörüne atsın.

Bunu yapmak için biraz yazılım bilgisi gerekir. Timer ile halledersin bu işi.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
KardasLand / Zoe OTP#9552
Önce Yandex Disk kur. Sonra sevdiğin bir programlama dili ile yazılım kodla. Yazılım haftada 1 dosyaları yedekleyip Yandex Disk'in yedek klasörüne atsın.

Bunu yapmak için biraz yazılım bilgisi gerekir. Timer ile halledersin bu işi.
Yandex disk API'ları 2015-16'dan kalma. Şahsen (java ile, diğerlerini denemedim.) denedim, fakat çalışmayacak kadar eski. Manuel yapmasını tavsiye ediyorum, çok ta zor değil yani alt tarafı ziple at.

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Yandex disk API'ları 2015-16'dan kalma. Şahsen (java ile, diğerlerini denemedim.) denedim, fakat çalışmayacak kadar eski. Manuel yapmasını tavsiye ediyorum, çok ta zor değil yani alt tarafı ziple at.
Yazıyı dikkatli okumamışsınız. :) Yandex Disk API ihtiyacı yok. Sunucuyu yedekleyip dosyayı Yandex Disk klasörüne kopyalayacak. Yandex Disk dosyayı algılayıp otomatik bir şekilde yedekleyecek. Arkadaş 10-15 satır kod ile halledebilir.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
KardasLand / Zoe OTP#9552
Yazıyı dikkatli okumamışsınız. :) Yandex Disk API ihtiyacı yok. Sunucuyu yedekleyip dosyayı Yandex Disk klasörüne kopyalayacak. Yandex Disk dosyayı algılayıp otomatik bir şekilde yedekleyecek. Arkadaş 10-15 satır kod ile halledebilir.
İşin güvenli tarafındayım. En kolay çözümü o, fakat sıkıntı çıkartabilecek bir çözüm. Mesela, makine başkasına verildiğinde, başka bilgisayardaki sync sorun olasılığı vesaire. Ayrıca güvenliğinden de şüpheliyim makineye sync atmanın.

O da yapılabilir. Fakat bunun için API'lar kullanılıp aracı olmadan direkt atmak en güvenlisi. -ki yandex bile takmıyor, 2015'den kalma api ile zaten ciddi olsalar yaparlardı.-