Rehber Minecraft Sunucusundan Gelir Elde Etmek

MinecraftTR 3,239 Konusu 18,550 Mesajı ve 5,590 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Konu Sahibi
Süper Mod.
Editor Şefi
17 Şubat 2019
264
126
1,132
Ödüller
1
EXP
2054.43
Birçok insan Google’a girip sunucu işleterek nasıl para kazanacağını yazmakta. Biz de gelir elde etmek isteyen insanlar için özel ve detaylı bir içerik hazırlıyoruz ve bu içeriği sizlere sunuyoruz. Girişi çok uzatmadan hemen konuya dalalım.
Özgün Fikirler Üretin
Gelir elde etmek sandığınız kadar kolay bir iş olmayabilir. Gelir elde etmenin ilk yolu sunucu kalitesinden geçmekte. Sunucu kalitesi ne kadar iyi olursa, tasarımları ne kadar güzel olursa, mimari açısından da ne kadar etkili olursa sunucu daha çok ilgi çekecek bir hale gelir. Ayrıca sunucuda diğer sunuculardan farklı olarak birkaç özellik barındırması da sunucuya girecek üyeleri etkileyebilir. Bunun dışında yapacağınız sunucu reklamının da etkili olması gerekir.

VIP ve Ürün Satışı
Sunucuya birçok üye çektiniz diyelim veya çekmeden önce yapacaksınız. Şimdi yapmanız gereken VIP üyelik ve değerli ürün satışları olmakta. Kasa anahtarı, zümrüt veya özel bir eşya satılabilir. VIP üyelikler ise daha etkili olabilmesi için oyuncuların işine yarar türde olmalıdır.
1588999088661.png

Bağış Toplayın
Eğer ki kâr amacı gütmeyen bir sunucu hazırladıysanız bağış toplayarak gelir elde edebilirsiniz. Pay to win sistemi olmadığı için oyuncular eşit bir şekilde tüm özellikler açık olarak oynayabilecek.

Reklam ve Sponsorluk
Eğer ki sunucunuz yeterince büyük ise bazı firmalar sponsorluk için teklif verebilir veya siz farklı sunucular ile anlaşma yapabilirsiniz. Ayrıca sunucunuzda çeşitli şekillerde reklamlar vererek de gelir elde edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse oyun içerikli bir YouTube kanalı reklam vermek istiyor. Hemen bunu duyuru olarak, sunucuya girişte oyunculara bildirerek, başlık mesajı ile, aksiyon mesajı ile, bossbar mesajı ile veya kitaba basılı olarak verebilirsiniz. Reklam ücretleri de oyuncu kitleniz arttıkça arttırabilir, ayrıca reklam ücretlerini belirlerken en çok kullanım alanı olan yerlerde daha fazla ücret alabilirsiniz.
 

mhakanki

★ Tanınmış Kişi ★
Onaylı Satıcı
8 Mart 2019
84
20
396
39
Mersin
www.hakandedeoyunda.com
EXP
341.63
çok yararlı bir bilgi paylaşım için teşekkürler. ancak şöyle bir sorun var ki server açmak isteyenlerin 2 katı kadar servere saldırıp tüm emekleri heba etmek isteyen çocuk kaynıyor piyasa.

Bir server açmadan önce bana göre ilk aşama kesinlikle güvenliğin ne demek olduğunu ve nasıl sağlanacağını öğrenmek olsa gerek.

Diğer önemli bir konusu ise ücretsiz plugin paketleri bulup bir kaç editle açanların da sonu malesef belli.

Kısacası eğer böyle bir amacınız var ise önce sabır ve araştırma şart..
 
  • Beğen
Tepkiler: Mucosoft
Minecraft Türkiye Forumu Kadir

Kadir

Eyvallahımız kalmamıştır.
Site Sahibi
28 Mayıs 2018
837
1,669
1,690
Ödüller
10
EXP
2357.36
Bence minecraft'ı gelir amaçlı görecek kişi veya kişiler sunucu açmaktan uzak dursunlar buraya yapacağınız zaman yatırımını başka bir alana yatırın daha fazla geri dönüşü olur.
 

mhakanki

★ Tanınmış Kişi ★
Onaylı Satıcı
8 Mart 2019
84
20
396
39
Mersin
www.hakandedeoyunda.com
EXP
341.63
Bence minecraft'ı gelir amaçlı görecek kişi veya kişiler sunucu açmaktan uzak dursunlar buraya yapacağınız zaman yatırımını başka bir alana yatırın daha fazla geri dönüşü olur.
Nedenini anlamadığım şekilde minecraft server kavramı ölmüyor. her türlü oyuncu buluyorsun. bana göre az çok her türlü kazanıyorsun. Ben kendimden biliyorum sende biliyorsun ilk server açtığımda nasıl ilgi gördük. Ama dediğim gibi sorun şurda piyasada çok fazla çocuk var emeğine saldıran seni çileden çıkaran. Bunu batıhost için demiyorum tüm firmalara diyorum bir koruma paketi geliştirseler %99 saldırıyı engellese piyasada daha çok server olur. ovh deme, oda bir yere kadar en büyük saldırıları ovh da aldık. iş gördü ama bir yere kadar.

Güvenlik sağlanırsa minecraft server açmak bence çok güzel..