MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
281
Tepki puanı
141
Puanları
1,315
EXP
7697.45
Minecoin
605.8
Minecraft’ın nether evreninin doğasının değiştiği 1.16’da büyük bir nether güncellemesi yapılıyor. Mojang, 20W16A sürümü ile yeni bir Minecraft güncellemesi yayınladı. Zincirler, yeni yapılar, yeni özellikler derken 1.16 daha da gelişti. Minecraft 1.16 sürümü ile hem mimari açıdan hemde gelişmiş bir nether evreni açısından güzel bir sürüm oluyor. Nether evrenine orman ve yeni madenler eklenmesi ile birlikte oyuncular burada hayatta kalma modunda oynamaya bile başladı. Peki bu sürümde 1.16 için neler eklendi?
CDQU-WrCRW9EQohqAPXhiaGIY2NXQch0xfIYSIQB1HLRAhSm3xFuXiq6urL_rXY61b_RE14YUH0WH1lYAdg-oBFI1UIblqnEeDSsvrGMonM1vRAAHKPWmJhJ64qE0XewY8cTv9-l
Güncelleme Notları
  • Oyuna zincir eklendi. Zinciri tavana asarak güzel bir dekor sağlayabilirsiniz. Zincir, fener ile birlikte birleşmektedir. Bu sayede tavanda zincir ile asılı duran bir fener kurabileceksiniz. Ayrıca zincirler cam ve çit ile birleşmektedir.
  • Nether evreninde artık birçok yerde yıkık portallar yer alıyor. Bunları gezerken bulabilirsiniz. Yeni keşifler için nether evreni daha güzel bir yer haline geliyor. Bu özellik ayrıca diğer dünyalarda da eklenmiş bulunmakta. Yer altında, kuma gömülü bir yerde veya herhangi bir alanda yıkık portallara denk gelebilirsiniz.
  • Nether evrenine yeni bir yapı eklendi. Bu yapı içerisinde köprü, hazine odası, piglinler ve konut eklendi. Bu yapılar kül yağan yeni biyom hariç her yerde bulunabilir. Bu yapı üzerinde çeşitli hazineler yer almaktadır. Bunları yağmalarken yaratıklara karşı dikkatli olmalısınız.
  • 1.16, yeni müziklerle artık daha eğlenceli ve ürkütücü bir hal alıyor. Oyuna yeni bir müzik diski eklendi. Nether evreninde yeni eklenen yapıların hazine odalarında yer alacak olan bu disk, diğerlerine göre farklı ve ilginç bir müzik içeriyor.
  • Piglin afiş deseni artık bu yeni yapılardaki hazinelerde bulunabilecek.
  • Performans iyileştirmeleri ve birkaç hata düzeltmeleri yapılarak sunucunun kalitesi ve verimliliğinde artış sağlandı. Bu hatalardan bazıları köylülerin bazen çiftçilik yapmaması, yanlış altyazı ve ses efekti, RCON çökme hatası, pusula hatası gibi birçok hata düzeltildi.
 

Kerem1

Yeni bir Steve doğdu!
Katılım
11 Eylül 2020
Mesajlar
159
Tepki puanı
28
Puanları
0
EXP
784.1
Minecoin
15200.4
Oyuna mimari açısından çok güzel bir detay. Bunun gelmesini düşünüyordum zaten.
 

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
281
Tepki puanı
141
Puanları
1,315
EXP
7697.45
Minecoin
605.8
Bu zincirlerle bahse girerim zincir set yapılcak yoksa hiç bir işe yaramaz sadece dekorasyonsa :/
Her eşyanın bir işe yaraması mı gerekiyor? Dekoratif amaçlı oynayanlar da var. Örneğin efsanevi bir maceraya çıkmak istedin. Bir zindana girdin ve zindanda zincirler sallanıyor. :)
 

Üst