Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
xKrowzy#0001
Selam değerli MinecraftTR forum üyeleri! Bugün sizlere Minecraft oyununda Nasıl FPS Arttırılır göstereceğim!

1. OptiFine modunu yükleyin.

OptiFine Minecraft üzerinde bazı optimizasyonlar yaparak oyun performansını arttıran bir moddur. Ayrıca F3'e basmadan FPS gösterme gibi bazı ekstra özellikleri de vardır.
OptiFine'ı yükleyebilirsiniz. Kurulumu çok basit olmakla beraber internette tonlarca rehberi de vardır. Bilgisayarı genel olarak kullanan herkes hiç bir rehber okumadan OptiFine kurabilir.
2. Ayarlamaları yapın.
Optifine kurdunuz ve Minecraft'ı açtınız. Şu an da FPS arttırmak için tüm gerekenler var. Hemen "Ayarlar" butonuna basın, ardından "Video Ayarları" butonuna basarak önemli olan kısma gelin. Ayarları dilerseniz tek tek okuyabilirsiniz.
3. Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyin!
Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyerek de oyun performansını arttırabilirsiniz. Ancak bu durum bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Oyuna çok fazla RAM vermek bazı bilgisayarlarda işe yarasa da bazı bilgisayarlarda işi daha kötü bir hale sokuyor. Hatta bazı bilgisayarlarda RAM'i azaltmak fazlasıyla işe yaramakta!
4. Görev yöneticisi aracılığıyla Java'ya daha çok öncelik verin.
Görev yöneticisini kullanarak Java'ya daha çok öncelik verebilirsiniz. Görev Yöneticisi > Ayrıntılar >javaw.exe sağ tuş ile Öncelik Ayarla diyebilir ve Yükseği seçebilirsiniz.
5. Ekran kartınızı güncel tutun.
Ekran kartınızın güncel olması size daha yüksek bir performans gösterebilir. Vakit bulduğunuz zaman ekran kartı güncellemesi yapın.
Nvidia için
6. Normal veya FPS yükseltebilecek doku paketlerini kullanmayı deneyin.
Minecraft'ta kullandığınız bazı Doku Paketleri FPS'yi büyük oranda etkileyebiliyor. Lütfen FPS yükseltebilecek doku paketleri kullanmayı veya default doku paketleri kullanmaya özen gösterin.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Creeperucan#6876
PC'si kasanlar için güzel bir anlatım olmuş. Elinize sağlık.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
birazcık işime yarayacak gibi benim bilgisayarım biraz kötü güzel bir anlatım olmuş teşekkür ediyorum hemen deneyeceğim.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
xKrowzy#0001
@Kerem1 işine yararsa konuyu beğenirsen sevinirim.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
@xKrowzy işime yaradı teşekkür ededrim yazmayı unuttum artık 100 fps civarı alıyorum teşekkür ederim

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
xKrowzy#0001
Rec, Play, Pause!
Onaylı Satıcı
En iyi cevaplar
1
Discord
Valiant#5629
Kasmayı büyük ölçüde engelliyor, işe yarar. Ama başlık biraz abartı gibi, ayarları düşürüp ram falan vererek +500fps alınacağını sanmıyorum. Eline sağlık.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
xKrowzy#0001
Kasmayı büyük ölçüde engelliyor, işe yarar. Ama başlık biraz abartı gibi, ayarları düşürüp ram falan vererek +500fps alınacağını sanmıyorum. Eline sağlık.
Güçlü bir bilgisayarda yapıldığında +500 fps kadar artıyor.Tabi düşük sistemlerde o kadar artmasada +60fps verir diye düşünüyorum

Bakır madencisi.
Discord
Selam değerli MinecraftTR forum üyeleri! Bugün sizlere Minecraft oyununda Nasıl FPS Arttırılır göstereceğim!

1. OptiFine modunu yükleyin.

OptiFine Minecraft üzerinde bazı optimizasyonlar yaparak oyun performansını arttıran bir moddur. Ayrıca F3'e basmadan FPS gösterme gibi bazı ekstra özellikleri de vardır.
OptiFine'ı yükleyebilirsiniz. Kurulumu çok basit olmakla beraber internette tonlarca rehberi de vardır. Bilgisayarı genel olarak kullanan herkes hiç bir rehber okumadan OptiFine kurabilir.
2. Ayarlamaları yapın.
Optifine kurdunuz ve Minecraft'ı açtınız. Şu an da FPS arttırmak için tüm gerekenler var. Hemen "Ayarlar" butonuna basın, ardından "Video Ayarları" butonuna basarak önemli olan kısma gelin. Ayarları dilerseniz tek tek okuyabilirsiniz.
3. Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyin!
Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyerek de oyun performansını arttırabilirsiniz. Ancak bu durum bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Oyuna çok fazla RAM vermek bazı bilgisayarlarda işe yarasa da bazı bilgisayarlarda işi daha kötü bir hale sokuyor. Hatta bazı bilgisayarlarda RAM'i azaltmak fazlasıyla işe yaramakta!
4. Görev yöneticisi aracılığıyla Java'ya daha çok öncelik verin.
Görev yöneticisini kullanarak Java'ya daha çok öncelik verebilirsiniz. Görev Yöneticisi > Ayrıntılar >javaw.exe sağ tuş ile Öncelik Ayarla diyebilir ve Yükseği seçebilirsiniz.
5. Ekran kartınızı güncel tutun.
Ekran kartınızın güncel olması size daha yüksek bir performans gösterebilir. Vakit bulduğunuz zaman ekran kartı güncellemesi yapın.
Nvidia için
6. Normal veya FPS yükseltebilecek doku paketlerini kullanmayı deneyin.
Minecraft'ta kullandığınız bazı Doku Paketleri FPS'yi büyük oranda etkileyebiliyor. Lütfen FPS yükseltebilecek doku paketleri kullanmayı veya default doku paketleri kullanmaya özen gösterin.
Gayet başarılı olmuş. Eski Bilgisiyarı olup MİNECRAFT'TA düşük FPS alan arkadaşlar var. Bunlar için harika bir konu açmışşın. BAŞARILAR DİLİYORUM!