MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
281
Tepki puanı
140
Puanları
1,315
EXP
7643.85
Minecoin
605.8
Mojang’ın Minecraft’ta nether için yapacağı büyük güncelleme, dağ biyomu güncellemesi gibi güncellemelerinin dışında bir de hedef bloğu güncellemesi olacaktır. Peki hedef bloğu nedir? Ne işe yarar? Hangi alanlarda kullanılır?
5507
Hedef bloğu, kırmızı çizgilerle donatılmış, beyaz ve açık gri arka plana sahip bir kızıltaş sistemi içeren eşyadır. Bloğun ortasına ok ile ne kadar yakın vurursanız blok o kadar güçlü sinyal yayacaktır. Şu anki tasarımına göre oldukça basit duran dokusunun zamanla gelişeceğini düşünüyoruz.
Hedef bloğu, bir yay ve ok yardımıyla kullanılmaktadır. Hedef bloğunun arkasına gerekli sistem kurulur. Sonrasında yay ile oku hedef bloğuna atarsınız. Bloğun ortasına vurursanız 15 sinyal gücü verecektir. Kısacası bu iş tecrübe işidir. Yukarıdaki videonun 02:11:00 zamanında gördüğünüz gibi hedef blokları vurarak çeşitli sistemler kurabiliyorsunuz.
5508
Hedef bloklarının kullanım amaçları çeşitlidir. Örneğin hedef tahtası ile arkadaşlarınızla beraber oyun oynayabilirsiniz. Örneğin dart oynarken kimin ne kadar puan aldığını bu sistem ile kaydedebilir, daha güzel bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz. Macera oyunlarında kapı açma görevleri gibi çeşitli görevlerde de işe yarayacaktır. Bunun gibi birçok kullanım amacı bulunacak hedef bloğu, gerçekten çok işe yarayacaktır.
 

Üst