Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
MineKing minecrafttr
batihost minecraft server kirala
contain bot
minecrafttr is birligi
FixerCraft Skyblock Sunucusu
minecrafttr is birligi

Paylaşım Minecraftmod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Forumun En Güçlü Üyesi
Editör
MC+ Gold
MC+ Silver
MC+ Bronze
İçerik Yöneticisi
Ayın En Çok Mesaj Atanı
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
446
Tepki puanı
157
Puanları
1,315
Discord
20220512 (4).png

Minecraftmod Nedir? Nasıl Kullanılır?​

Minecraftmod nedir? Bu konu içerisinde siz değerli okurlarımız için Minecraftmod hakkında bilgi veriyor olacağız. Umarız sizler için faydalı bir içerik olur.
Minecraft, kendine has doğasıyla oyuncuların ilgisini çeken bir oyun. Kullanıcılar, Minecraft oyununu oynayarak pek çok özelliği bir arada görebiliyor. Minecraft oyununun sade hali yani Vanilla sürümü artık sıkıcı hale geldiyse yapılması gereken şey modlu oynamaya başlamak. Modlu oynamak için ise pek çok alternatif yol mevcut.
20220512 (5).png

Minecraftmod Nedir?​

Minecraftmod nedir? Öncelikle bundan kısaca bahsedelim. Bu sistem, oyunu modlu oynamaya yarar. Modlu oynamak için pek çok yöntem bulunuyor. Bunlardan en popüleri sayılabilecek olan Forge yer alıyor. Forge, geçmişten günümüze pek çok sürüme destek veren bir Minecraft mod yapısı. Bunun yanı sıra Fabric de kullanılan bir yapı. Fabric, son sürümlerde ortaya çıktı. Popüler olan Forge üzerinden gidelim. Forge ile beraber oyuncular oyunun kurulu olduğu dizindeki “mods” klasörüne uyumlu modları yüklemeli. Şunu belirtelim ki şu anda Forge ile yapılmış daha çok mod var. Minecraftmod nedir? Bu konuda bu soruyu cevaplamış olduk.
 


Üst