MinecraftTR 4,699 Konusu 26,399 Mesajı ve 9,678 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Minecraft'ta Bulunan Köylüler Hakkında Temel Bilgiler!

vanlkkkk

Yeni bir Steve doğdu !
Katılım
4 Şubat 2020
Mesajlar
12
Tepki puanı
3
Puanları
0
EXP
393.29
Minecoin
0
villager.png

Minecraft'ta Bulunan Köylüler Hakkında Temel Bilgiler!

Yumurtlama
Doğal yumurtlama: Köylüler; ovalar, karlı tundralar, savanlar, çöller, taigas, karlı taigas ve biyomlarda ortaya çıkan köylerde bulunabilir. Bedrock Edition'da, iglo bodrumlarında bulunan köylü ve zombi köylü, her zaman din adamı olmaz, onun yerine rastgele meslekli köylü doğar.

İyileşme: Eğer oyuncu, zombi köylüye patlayıcı zayıflık iksiri atarsa, köylü 2 veya 5 dakika arası, hiç durmadan titrer. Bekledikten sonra, zombi köylü bir anda normal köylüye dönüşür.


300px-Wizard.png

Diğer Tür Köylüler
Sihirbaz: Sihirbaz, ormanlık konaklarda ortaya çıkan düşman köylü benzeri canlılardır. Vex ve sihirbaz, köylerden dışlandığı söylenir. Oyunculara saldırmanın yanı sıra, köylülere, gezici tüccarlara ve demir golemlere de saldırıyorlar.

Cadılar: Cadılar, her zamanki canlı yumurtlama kurallarına göre, dünya üzerinde ortaya çıkan siyah şapkalı düşmanca köylü benzeri canlılardır. Bataklık kulübelerinde canlanabilir veya bir köylüye yıldırım çarptığında ortaya çıkabilir.

Gezgin Tüccar: Gezici tüccarlar, oyuncuya yakın bir şekilde rastgele olarak canlanırlar. Oyuncular, zümrütleri gezici tüccarlardan ürün satın almak için kullanabilirler ancak zümrüt için eşya ticareti yapamazlar.

300px-Vindication.png


Düşürdükleri
Yetişkin ve bebek köylülerin öldürülmesi durumunda, hiçbir eşya veya deneyim düşürmezler. Bir ticaret yapıldığında 3 ile 6 arasında tecrübe puanı düşer. Üreme yapılırsa 8 ile 11 arası tecrübe puanı düşürürler.

200px-Lying_Desert_Armorer.png

Davranışlar
Köylüler kasıtlı olarak, tekneler ve minecart gibi nesneleri sürerken görsel olarak oturmazlar.

Hareketler: İşsiz köylüler, gündüz evlerini terk edip köyü keşfetmeye başlarlar. Genellikle gün içerisinde amaçsızca köyün içinde dolaşırlar. Evin içerisinde veya dışarısında olabilirler ve mırıldanma sesleri çıkarırlar. Bazen, iki köylü durup birbirlerine dönüp, sosyalleşme adı verilen bir davranışta bulunurlar. Köylüler geceleri bir eve girmeye, çiftlik yemeklerini yemeye veya bir zombiden kaçmaya çalışmadığı sürece yakındaki bir oyuncuya sürekli bakarlar. Köylüler geceleri veya yağmur sırasında içeri girerler ve arkalarındaki kapıları kapatırlar.


300px-VillagerInLove.png

Sohbet ve İtibar
Sohbet etmek, diğer köylülere oyuncuların itibarı hakkında bilgi verir. Köylüler, çeşitli yollarla sohbet parçaları alırlar ve sohbet ettiklerinde onları diğer köylülere yayarlar. Beş tür dedikodu vardır: major_negative, minor_negative, major_positive, minor_positive ve trading.major_positive. Java Edition'da, olumsuz itibar köylülerin oyuncu koyduğu fiyatları artırmasına neden olurken, pozitif bir itibar daha düşük fiyatlara neden olur. Genel itibar ayrıca, köy demir goleminin oyuncuya karşı düşmanlığını da belirler. Her sohbetin değeri farklıdır, -10 veya -5 gibi düşüşler yaşanabilir.

300px-ChildrenTag.png

Meslekler
MeslekResim
İşsiz40px-Plains_Villager_Base.png
Silahtar40px-Plains_Armorer.png
Kasap40px-Plains_Butcher.png
Haritacı40px-Plains_Cartographer.png
Din adamı40px-Plains_Cleric.png
Çiftçi52px-Plains_Farmer.png
Okçu45px-Plains_Fisherman.png
Deri işçisi40px-Plains_Leatherworker.png
Kütüphaneci40px-Plains_Librarian.png
Duvarcı40px-Plains_Mason.png
Deli40px-Plains_Nitwit.png
Çoban40px-Plains_Shepherd.png
Araç demircisi40px-Plains_Toolsmith.png
Silah Demircisi40px-Plains_Weaponsmith.png

VillagerOfferingItems.jpeg
 

Üst