MinecraftTR 4,464 Konusu 24,988 Mesajı ve 9,353 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Skyblock Reklam

Minecraft'ta Windows 98 Kullanmak Artık Mümkün

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
En iyi cevaplar
0
EXP
7224.75
Minecoin
575.5
Minecraft, daha önce de söylediğimiz gibi her şeyi yapabileceğiniz bir platform. Önünüzdeki tek engel hayal gücünüz olmakta. Ne kadar güçlü bir hayal gücüne sahipseniz o kadar büyük projeler gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bu gibi büyük projeler için biraz da kod bilgisi gerekir.

Bir geliştirici, Minecraft oyunu içerisinde ISO dosyalarının çalışabilmesini sağladı. Yani Minecraft oyununda gerçek bir bilgisayar kullanmak mümkün. Windows 98 daha az kaynak tüketeceği için belirttik fakat aynı şekilde Windows 10 gibi büyük işletim sistemlerinin de kurulması mümkün olmakta.

tmos8UIyoVYYeuKyK-zDG8mCdwglBXKeAXQEUmOVc1VvK8V5ONroimCd3aOyrNNFwMPBecid-U67hW1Bgj7qT5xSGwEb32d70V4JdigeAxqeNnq39xYRxz2vIheI4aTBVV2Cx_Wu
Minecraft’ta Gerçek Bir İşletim Sistemi Kullanın
Minecraft oyunun gerçek bir işletim sistemi kullanmak için VM Computers modu gerekir. Bu mod ile birlikte Minecraft oyununda sanal bilgisayar kullanmak mümkün hale geliyor. Bu mod arka planda VirtualBox yazılımını kullanmakta. Bu sayede Minecraft oyunu içerisinde işletim sistemi kullanılabiliyor. VirtualBox bildiğiniz üzere sanal işletim sistemi kurma yazılımı. İşletim sistemi içerisinde işletim sistemi kurmanın mümkün olduğu bu yazılımı Minecraft oyununa entegre eden geliştirici, modun geliştirilme sürecinin halen devam ettiğini eğer ki bir hata varsa geliştiriciye bildirilmesi gerektiğini belirtiyor.

1.15.2 için mevcut olan bu mod içerisinde gerçek bir bilgisayar ekranından işletim sistemine bağlanabiliyorsunuz. Bu modu kullanabilmek için öncelikle VirtualBox 6.1 sürümünü kurun. Sonrasında modu da ekleyin. Minecraft dizini içerisinde yer alan “vm_computers/isos” dizini içerisine ISO dosyasını ekleyin. Oyun içerisinde sipariş tableti yapıp günde 5 kez yörüngeye doğru gelen uyduyu yakalayın. Uyduya ulaştıktan sonra hemen bir bilgisayar siparişi verin. Bilgisayar geldikten sonra kurun ve çalıştırın. Bilgisayarı çalıştırırken 32 ve 64 Bit anakart seçeneklerini de belirtebiliyorsunuz. Bu seçimleri yaptıktan sonra artık ISO dosyasını seçip işletim sistemini kullanma vakti geldi. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, ALT+F4 gibi tuş kombinasyonlarını yanlışlıkla kullanmayın. Yoksa oyun kapanır.

Poxe

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
EXP
30.2
Minecoin
3863.7
Owww Dostum Mükemmel İnş Büyürsün

Kimileri toprak kadar kıymetli kimileri bir ot kadar değersiz. Herkes bir şekilde yaşıyor işte. Kimileri şerefli kimileri şerefsiz

iMasterOzan

★ Fedakâr Üye ★
Asistan Moderatör
Geliştirici
En iyi cevaplar
1
EXP
907.5
Minecoin
1008.2
Discord
Ozan#0001
Merhaba Mucosoft,

Bu dönemde Windows 98 kullanılmadığı için. Şahsen pek önemi yok. Minecraft oynansa bile düşük FPS'te oynandığını düşünüyorum... Yİne de elinize sağlık bilgilendirici bir konu olmuş..

Saygılarımla,

iMasterOzan.

ElRich

★ Tanınmış Kişi ★
En iyi cevaplar
0
EXP
1455.78
Minecoin
1588.3
Discord
ElRich#0944
Merhaba Mucosoft,

Bu dönemde Windows 98 kullanılmadığı için. Şahsen pek önemi yok. Minecraft oynansa bile düşük FPS'te oynandığını düşünüyorum... Yİne de elinize sağlık bilgilendirici bir konu olmuş..

Saygılarımla,

iMasterOzan.
Sanırım konuda Minecraft'ta Windows 98 kullanmaktan bahsediliyor :)