minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Mob Traps Nedir - 1.13 Mob Trap Yapımı - Minecraft Elmas Premium Çekilişi ( 1 Adet )

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Mob Traps Nedir - 1.13 Mob Trap Yapımı - Minecraft Elmas Premium Çekilişi ( 1 Adet )

Mob farm yani canavar tuzakları oyunda tecrübe puanı ve canavar malzemelerini kasmanıza çok yardımcı olacaktır.
Yapılan çeşitli otomatikleştirmeler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde canavar malzemeleri ve exp puanı hızlı kasabilirsiniz.
Tek kişilik oyun için de büyük yarayacaktır ve sağladığı gibi özellikle sunucularda rakiplerinize fark atmada,iksir yapıp hiç beklemediklerii anda onları avlamınızda çok işinize yarayacaktır.
Mob farmları 1.5.2 sürümlerinde yani sunucuların yeni yeni popülerleştiği beri kullanılmaktadır. Çeşitleri oyuna eklenen özellikler ile arttıkça,redstone sistemleri tasarlandıkça ve yenilikçi fikirler bulundukça farmlar artmaktadır.
Bugün 1.13.2 sürümünde kullanılabilecek mob farmları hakkında bilgiler vereceğim.

Water Serpent - Hain Su Tuzağı

Bu tuzağın ana amacı 1.13 sürümünde gelen deniz altı güncellemesinde bulunan deniz yaratıklarını elde etmektedir.

Yapımı: İlk önce netherdan magma blockları toplayınız. Denizde derin bir bölge olması daha iyidir. Daha sonra magma blocklarından bir alan yapılır ve altı genişletilir. Magma blocklarının altına hunili bir minecart yerleştirilir ve tüm blockların altından geçecek şekilde ayarlayınız.
Hunili minecart'ın içindekileri otomatik olarak boşaltması için sandık sistemi yapılır.

Slime Trap - Balçık

Bu tuzağın amacı ise yine 1.13 güncellemesi ile eklenen magma blocklarının kullanarak daha önceden bildiğimiz slime farmını oluşturmaktadır.

Yapımı: İlk önce netherdan magma blockları toplanmaktadır. Daha sonra Y koordinatında - koordinat seviyesine bulmak için oyundayken F3 tuşuna basınız ve 39 seviyeye kadar inin.
Daha sonra alan genişletilir ve meşaleler yardımıyla aydınlatın. Magma blocklarının altına hunili bir minecart yerleştiriniz ve tüm blockların altından geçecek şekilde ayarlayınız.
Magma blocklarının 3 block üstüne bir adet demir golem oluşturunuz ve etrafı kaçmaması için çitle çevirin. Hunili minecart'ın içindekileri otomatik olarak boşaltması için sandık sistemi yapılır.

1 Adet Elmas Premium Çekilişi Yapıyorum Katılmak İçin Sadece Katılıyorum Yazmanız Yeterlidir.
13.03.2021 Saat 15:30'da Açıklanacaktır.

Seçkin madenci.
Discord
Emircan#5353
Güzel Bir Konu Anlatımı Olmuş. Fakat Konuyla Alakalı Fotoğraflarda Olsaydı Mükemmel Olurdu (y)

Elite madenci.
Yardımsever Üye
Discord
susynx#7153
Görsel olsa bu konuya 10/10 verirdim (Sanki ben çok ekliyorumda neyse)
Görsel olursa haber ver 10/10 vericem
Bu haliyle 10/8 'i hak etti,
Güzel bir konu olmuş ellerine sağlık.
- İyi Forumlar

Seçkin madenci.
Discord
Emircan#5353
- İyi Forumlar
Aynı Fikirdeyim. Görsellerle desteklenseydi mükemmel bir konuydu.

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Güzel Bir Konu Anlatımı Olmuş. Fakat Konuyla Alakalı Fotoğraflarda Olsaydı Mükemmel Olurdu (y)
- İyi Forumlar
Aynı Fikirdeyim. Görsellerle desteklenseydi mükemmel bir konuydu.

Değerli yorumunuz için teşekkürler.