Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Server Lag Problemi Lütfen Yardim Edin 1 Aydir çözülemeyen konu çözene Helal

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
arkadaşlar lütfen yardım edin çıldırıcam sunucuda yaklaşık 1 aydır bu sorun var ve hiçbir şekilde çözemedim
tps düşüyor lag oluyor
1 saatlik timings:

spigot ayarlarını bu sitede optimizasyona göre yaptim gene sorun ayni

İyi insanlar hep kaybederler, çünkü adildirler.
Discord
Sunshine#0368
InventoryPages plugininizin dosyaları çok kabarık, buna acil çözüm gerekiyor. (Oyuncularınıza verdiğiniz envanterin sayısını kısıtlayın ya da bana atın optimize edeyim.)

Dünyalarınızda çok fazla entitiy sayısı görüyorum sadece gerekli yerlerde canlıları açın ve diğer genel alanlara kapatın doğup da sunucuyu boğmasınlar. (Timings raporuna baktığımız da her ne kadar beyaz olarak ve 0'ın altında değeri olarak görseniz de o durum hiç de timings raporunda gözüktüğü gibi değildir hemen rage atmayın. ;))

Spawner olarak kullandığınız plugin ne bilmiyorum ama normalinden fazla chunk ve entity yüklemesi yapıyor (Hiç bir plugin yoksa spawnerlar için dungeonları kapatmanız gerekiyor.)

Çok büyük yerlere büyük MineResetLite plugini ile yenileme yapmışsınız, az ama öze çevirin daha iyi olacaktır.

Sunucunuza güncel FastAsyncWorldEdit indirin.

Sunucunuzu kayıt eden bir plugin çok fazla AVG kullanıyor, AutoSaveWorld kullanıyorsanız silin direkt bukkit zaten bunu yapıyor.

Ayrıca öldürücü bir lag göremedim bunlar sadece geçici laglar yapar, sunucunuzu en yakın zamanda bana özelden IP adresini paylaşın, plugin sayınızı da merak ediyorum.

Discord: Sunshine#0517

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
Murat bu iş Helal le çözülmez, adminlik felan ver bence.

murat'ı yurtdışına aldık, ping'i beğenmedi
batihost daki tüm işlemcileri tek tek denedi, defalarca makinesini taşıdık yinede bu lag sorunu peşini bırakmadı, sanki oyunda öldürülen domuzların laneti bir karabasan gibi üzerine çöktü.

işte şimdi murat, sorunu çözecek ve laneti kaldıracak kahramanını arıyor. Helal ile çözülmez bu iş Murat.... Hediyeleri arttır.

İyi insanlar hep kaybederler, çünkü adildirler.
Discord
Sunshine#0368
Murat bu iş Helal le çözülmez, adminlik felan ver bence.

murat'ı yurtdışına aldık, ping'i beğenmedi
batihost daki tüm işlemcileri tek tek denedi, defalarca makinesini taşıdık yinede bu lag sorunu peşini bırakmadı, sanki oyunda öldürülen domuzların laneti bir karabasan gibi üzerine çöktü.

işte şimdi murat, sorunu çözecek ve laneti kaldıracak kahramanını arıyor. Helal ile çözülmez bu iş Murat.... Hediyeleri arttır.
çözeriz abi çözeriz, murat hiç merak etmesin.

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Discord
dotNet#6640
Sunucun skyblock olduğu için spawnerlar'dan çok fazla entity çıkıyor olabilir, clearlagg eklentin de silinme aralığını arttır.
inventorypages eklentisini kaldır ve chest eklentisi kullan.
sunucunda lag makinesi yapmış olabilirler, redstoneclockpreventer adlı eklentiyi kullan.
spawn'ın eğer çalıntı bir spawnsa bazı sunucular da bunun korumaları mevcut sen spawn'ı çalınca onlarda aktif olmayan entity gibi şeyler aktif hale gelip spawnın altında durmadan bozgunculuk yapıyor olabilirler.

Authme sürümünün güncel olup olmadığından emin ol mümkünse loginsec gibi bir eklentiyi de test et. sunucunda oluşan bu lag sorununun nasıl olduğunu anlamaya çalış mesela;

biri sunucuya girince düzenli olarak mı oluyor? yoksa rastgele bir şekilde oynarken bir anda donmalar mı oluyor bunu kontrol et.

Son düzenleme: