Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Skyblock Server Kurmak İstiyorum ama Herhangi bir Bilgiye Sahip Değilim Yardım Ediniz.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Bugün Batihost'tan 3GBlık paket aldım ama Minecraft Server Kurulumu hakkında herhangi bir bilgi sahibi değilim.
Uzun süredir Minecraft oyununu oynamaktayım ve uzun bir aradan sonra kendi serverimi kurmak istedim ve Batihosttan paket satın aldım.
Benim bu konuda acelem yok ama gerçekten bir skyblock server sahibi olmak istiyorum ama başta da belirttiğim gibi 0 bilgiye sahibim.
Sıfırdan başlayıp nasıl iyi bir server kurulur bilmiyorum ama biri bana bu konuda instagram,discord,facebook gibi sosyal mecralarda veyahut bu paylaşımımın altına yorum yaparsa ve bana server kurulumunu güzel ve sıralı bir şekilde izah ederse sevinirim.
Benim acelem yok,elimden geldiği kadar öğrenmeye çalışırım kendime inancım sonsuz ve gerçekten bir minecraft server sahibi olmak istiyorum.
Bana bu konuda gerçekten yardım edebilecek iyi insanların olduğuna inanıyorum,bana yardım ederseniz çok mutlu olurum.
Cevap vermeniz dileğiyle...

Hep peşinden, iz sürdük yol bilmeden!
Discord
Eymen#0001
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Merhaba. ilgili videomda 6. dakikada batıhost bir makinede nasıl istediğin minecraft server türü ve sürümünü kullanabileceğine dair eksiksiz bilgi mevcut.

İyi insanlar hep kaybederler, çünkü adildirler.
Discord
Sunshine#0368
Bu bilgiler yeterli oldu mu? Olmadıysa discorddan beni bul birebir yardım sağlayayım. Ne durumdasın?

Elite madenci.
Discord
İlk olarak asla ama asla discord v.b yerlerden birileriyle tanışıp kısıtlı yetkiler vermek dışında ortaklık kurma. İkinci olarak discord v.b yerlerden seni bulup "İşte şu kadar aboneli youtuber tanıyorum." şeklinde reklam teklifleriyle gelenleri anında yasakla ve asla kulak asma.
Sonra aylarca uğraşıp pluginleri öğren. Eğer kaliteli bir sunucu kurmak istiyorsan haritayı, pluginleri, farklı sistemleri kendin hazırlamalısın. Yoksa diğerlerinden farkın kalmaz ve oyuncu sayısı maks 20 ile sabitlenir(Bu sayı sürekli düşer) . Sunucunun saldırı açıkları olacaktır. DDOS dışında kendi başına savunman gerek. Bu da şu demek: "Yedeği günde 1 kere aldığın için bu saldırganlar günün senin olmadığın bir saatinde gelip sunucunu yok edecekler ve sen bu sunucuyu oyunculara açmış olacaksın. Sonuç olarak oyuncuların gelişimleri gidecek." Ama en önemlisi sunucunda eşya kopyalama, otomatik kazma v.b 3. parti yazılım kullanan oyuncular olacak. Bunları engellemenin bir yolu ne yazık ki bedava anticheat skript ve yazılımlarıyla olmuyor. Engellemenin bir yolu kendi launcherini kodlamak.Muhtemelen yazılım bilmiyorsun ve bu dediklerimin hiçbirini yapamayacaksın. Yani özetlemek gerekirse bu sunucu işini zevk için yap ama para kazanmak için yapma. Bu durumların bir kısmını tecrübe edip bir kısmını başka tecrübe eden insanlardan duydum.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
İlk olarak asla ama asla discord v.b yerlerden birileriyle tanışıp kısıtlı yetkiler vermek dışında ortaklık kurma. İkinci olarak discord v.b yerlerden seni bulup "İşte şu kadar aboneli youtuber tanıyorum." şeklinde reklam teklifleriyle gelenleri anında yasakla ve asla kulak asma.
Sonra aylarca uğraşıp pluginleri öğren. Eğer kaliteli bir sunucu kurmak istiyorsan haritayı, pluginleri, farklı sistemleri kendin hazırlamalısın. Yoksa diğerlerinden farkın kalmaz ve oyuncu sayısı maks 20 ile sabitlenir(Bu sayı sürekli düşer) . Sunucunun saldırı açıkları olacaktır. DDOS dışında kendi başına savunman gerek. Bu da şu demek: "Yedeği günde 1 kere aldığın için bu saldırganlar günün senin olmadığın bir saatinde gelip sunucunu yok edecekler ve sen bu sunucuyu oyunculara açmış olacaksın. Sonuç olarak oyuncuların gelişimleri gidecek." Ama en önemlisi sunucunda eşya kopyalama, otomatik kazma v.b 3. parti yazılım kullanan oyuncular olacak. Bunları engellemenin bir yolu ne yazık ki bedava anticheat skript ve yazılımlarıyla olmuyor. Engellemenin bir yolu kendi launcherini kodlamak.Muhtemelen yazılım bilmiyorsun ve bu dediklerimin hiçbirini yapamayacaksın. Yani özetlemek gerekirse bu sunucu işini zevk için yap ama para kazanmak için yapma. Bu durumların bir kısmını tecrübe edip bir kısmını başka tecrübe eden insanlardan duydum.
Zaten zevk için yapıyorum ama hedefim 50 60 kişilik onlıne bır servere sahıp olmak.
Bir anda iyi yerlere gelme gibi derdim yok yavaş yavaş gelişeceğim.
Cok para kazanma gıbı derdımde yok serverın masrafı cıksın yeter.

Elite madenci.
Discord
Zaten zevk için yapıyorum ama hedefim 50 60 kişilik onlıne bır servere sahıp olmak.
Bir anda iyi yerlere gelme gibi derdim yok yavaş yavaş gelişeceğim.
Cok para kazanma gıbı derdımde yok serverın masrafı cıksın yeter.
'6 yıldır bu iş içindeyim yardım edeyim' , 'reklamını yapıcaz bize bir teklif ver' , 'sunucunda açık var saldırı yersin gel ben açıkları kapatayım' bu cümleleri birinden duyarsan anında o kişiyi engelle ve sunucundan da ip ban at. Ek olarak sunucun bot yemesin diye fakespawn yap. Yani sunucuna direkt giriş olmasın giriş yapıldıktan sonra senin sunucuna aktarma yapılsın. Zorlayıcı pluginler ekleme 3 gb ram yetersiz kalır. Yedeği kendin yapıyorsun bunu bil. 60 kişi olduğunda 3 gb ram yeterli gelmez.
Sunucunda başarılar umarım istediğin yere varırsın. Ben sadece iyi niyetli olarak gördüklerimi aktarmaya çalıştım. Yolun açık olsun...

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
'6 yıldır bu iş içindeyim yardım edeyim' , 'reklamını yapıcaz bize bir teklif ver' , 'sunucunda açık var saldırı yersin gel ben açıkları kapatayım' bu cümleleri birinden duyarsan anında o kişiyi engelle ve sunucundan da ip ban at. Ek olarak sunucun bot yemesin diye fakespawn yap. Yani sunucuna direkt giriş olmasın giriş yapıldıktan sonra senin sunucuna aktarma yapılsın. Zorlayıcı pluginler ekleme 3 gb ram yetersiz kalır. Yedeği kendin yapıyorsun bunu bil. 60 kişi olduğunda 3 gb ram yeterli gelmez.
Sunucunda başarılar umarım istediğin yere varırsın. Ben sadece iyi niyetli olarak gördüklerimi aktarmaya çalıştım. Yolun açık olsun...
Ben şuan yenıyım,bir anda ıyı yerlere gelmek de ıstemıyorum yavas yavas oyuncu sayısı arttıkca paketı artırıcam.amacım yaz tatılıne kadar ıyı bır server kurup ıyı bır bılgı sahıbı olmak 50 60 kısılık bır serverım olursa ona gore ıyı bır paket alırım zaten.