MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Soru Dolandırıcılık peşinde olan büyük Sunucular!

mazlumavsarncg

Yeni bir Steve doğdu!
Katılım
28 Eylül 2021
Mesajlar
5
Tepki puanı
2
Puanları
40
EXP
186.6
Minecoin
241.5
Merhabalar, ben Mazlum Avşar.

6 Yıllık Grafik Tasarım programlarıyla ilgilenen birisiyim ve bu şekilde bugüne kadar bu işte kendimi en iyisi olabilmek için kendini adamış birisiyim.

Fakat bu aralar Minecraft PvP Sunucularında yeni açılan veya eski olup dolandırıcılık yapmayı düşünen bir kaç isimleri sizlere paylaşmak istiyorum mesajları ile beraber.

CraftRise: Belli başlı bir websitesinden Freelance olarak iş alıyorum, kendileri benden ilk başta Örnek tasarım istediler bir kaç sayfa, böylece işime bakarak değerlendireceklermiş işim(!)

1 Ekran Görüntüsü:
3ba29fh.png

1 Mesajlar
2 Ekran Görüntüsü:
dsiwg7z.pngNeymiş efendim ? şirket olarak kendileri faturayı keserlermiş O siteye ödeme yapıp Havuzda bekletmeleri mantıksızmış.
Kendilerine durumu açıkladım daha sonra 'Kısa Özet'; Ben o site üzerinden ödemeyi alırım (Sipariş verildikten sonra) Sipariş tamamlanınca .rar dosyası içinde Kaynak dosyası varsa satın aldığı paket içerisinde Kaynak dosyasıyla beraber (Lisanslı) şekilde teslim ederim, ve böylece ben ücretimi havuzdan bir kaç gün içerisinde alırım, o yüzden kabul etmeyeceğimi söyledim kendisine.
Sonra tamam o zaman biz öyle böyle şöyle diyerek lafı geveleyerek vakit kaybı yaptı bana bir kaç gün boyunca.

1-2 Gün boyunca Discord vs falan diyerek oyaladılar tabii ki beni, daha sonraysa sesleri kesildi peki neden böyle bir seçimle karşıma çıktılar?

LegendCraft yani şu anki ismiyle RivaNetwork olacak olan Elemanlar bana 750 TL'lik bir Launcher hazırlattılar 3 gün boyunca, daha sonra Tasarımı kopyalayıp işten vazgeçtiler tabii ki kendilerine dava açtım fakat süreç yavaş işlediği için ülkemizde bu tür durumları bilmenizi tavsiye ediyorum.

Bunlardan duyduklarıyla beni dolandırmayı deneyen arkadaşlara ricam lütfen herkes işine ve emeklerine saygı göstersinler, vakit kaybı yapmayalım kimse için.

Özellikle ismi bilinmiş bir Sunucu bile böyle basit bir dolandırıcılık peşindeyse ülkenin durumu çok vahimdir.
Okuduğunuz için teşekkürler :)
 

mazlumavsarncg

Yeni bir Steve doğdu!
Katılım
28 Eylül 2021
Mesajlar
5
Tepki puanı
2
Puanları
40
EXP
186.6
Minecoin
241.5
Yaptığım tüm işin, Lisansı var kendilerini Cimer tarafınca soruşturma başlatmış durumdayım, lütfen bu tür sunucularda bulunmayın emeğinize ve vaktinize yazık!
Kendileri hakkında dava süreçlerini paylaşacağım herkese açık şekilde.
 

Üst