MinecraftTR 4,700 Konusu 26,400 Mesajı ve 9,679 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Paylaşım Steam’de 32 TL’lik oyun kısa süreliğine ücretsiz

Yedlix

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Geliştirici
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
873
Tepki puanı
441
Puanları
825
EXP
2649.5
Minecoin
1475.2
Epic Games’in pandemi döneminde başlattığı ücretsiz oyun kampanyasına Steam platfomu da ayak uydurmaya çalışıyor. Epic Games’in tersine ücretsiz oyunlar için duyurular yapmayan platform, kullanıcılara 2 Nisan-4 Nisan arasında bir sürpriz daha yaptı.

Steam’den 32 TL’lik ücretsiz oyun: Steel Rats​

Dünyanın en büyük dijital oyun kütüphanesi olan Steam, kullanıcılarına küçük sürprizler yapmaya devam ediyor.
Steam tarafından 2 Nisan tarihinde bedava olarak sunulan oyun, bugün yani 4 Nisan akşamı saat 20.00’a kadar ücretsiz olarak edinilebiliyor. Oyunu bu süre içinde kütüphanenize eklerseniz, ömür boyu ücretsiz oynayabilirsiniz. Oyuna bu bağlantıdan ulaşıp, Steam kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Eğer hesabınız yoksa önce Steam hesabı açmanız gerekiyor.

Steel Rats adlı oyun, 2 boyutlu yapıda. Aslında oyun 2 boyutlu olsa da 3 boyutlu karakter tasarımlarını 2 boyutlu bir görüntüyle harmanlıyor. Bu anlamda da oyu grafikleri için 2.5 boyutlu bir yapıda diyebiliriz.

Steel Rats konusu​

Oyunda 1940’lı yıllarda ve alternatif bir dünyada geçiyor. ABD’de geçen oyunda uzaylı istilasına uğrayan Coastal City’yi kurtarmaya çalışıyoruz. Robot ordusu tarafından işgal edilen dünyada, dört kişilik bir motosiklet çetesinin üyesi olarak bu savaşa katılıyorsunuz.

Burada Steel Rats ismi de bu motosiklet çetesinin ismi. Oyun içinde bu dört karakterden birini seçebiliyorsunuz. Şehir içinde engelleri aşıp, silah kuşanıp, robotları ezerek yoluna devam etmeniz gerekiyor.

steam-den-32-tl-ucretsiz-oyun-steel-rats-1.jpg

Oynanış açısından ilk bölümlerde kolay gelen oyun bölümler ilerledikçe oldukça zorlaşıyor. Aksiyonun durmak bilmediği oyunda rakiplerinizi alt etmek ve engelleri aşarak yoluna devam etmeniz gerekiyor. Oyunda her karakterin farklı yetenekleri var. Aynı zamanda her bir karakterin can seviyesi de farklı.

Oyunun Steam’de hem olumsuz hem de olumsuz oy aldığını da hatırlatalım. Steel Rats oyunu için gelen olumsuz yorumlar genelde kontrolünün zor olmasından kaynaklanıyor.

Oyun, dizelpunk diyebileceğimiz bir dünyada geçiyor. Dizelpunk, benzin ve türevlerinin bulunmakta zorluk çekildiği, alternatif bir dünyayı tema edinen bir bilim kurgu türü. Bu türün en önemli örneği ise Mad Max film serisi.

Steam, her ne kadar ücretsiz oyun kampanyasında geride kalsa da, yazın Total War 2: Shogun gibi önemli sürprizler de yaptı. Buna karşın en büyük rakibi olan Epic, ücretsiz oyun kampanyalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.​
 

Üst