Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Yardım Sunucu lag ve tps sorunları

İskeletor.
Discord
Merhaba, neredeyse 1 haftadır sunucu çok iyi giderken dün Chunky plugini ile dünyanın bir kısmını gece yüklemeye bıraktıktan sonra sabah oyuna girdiğimde aşırı lag ve tps sorunları başladı. Chunky pluginini ve sunucunun haritasını çıkaran dynmap pluginini sildim fakat hala problemler devam ediyor. Chunky silince renderın silinmediğini biliyorum. Sunucunun world klasörü 1.4 gb oldu. Fakat sorunun bunlardan kaynaklandığını düşünmüyorum.

Timings Raporu:

Çok fazla plugin yok ve bunlar bugüne kadar iyi çalışan pluginlerdi. Sunucu 4 kişilik arkadaşlar arasında bir sunucu. Dediğim gibi dünden bugüne değişen tek şey dünyayı prerender yapmak oldu. Sanırım entityler ile ilgili bir sorun var. Bütün chunkların entityleri yükleniyor sanırım anlamadım.

Paper'ın 1.16.5-470 yani en son sürümünü kullanıyorum. Teşekkürler.