minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Sunucu Versiyonu

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
therwn.#9588
Öncelikle konuyu yanlış bölüme açtıysam moderatörlerden ricam doğru alana taşınmasıdır.

Merhabalar, arkadaşlar arasında hem kendimiz oynayalım hem denemiş oluruz diyerek görevlere dayalı mmorpg tarzında bir sunucu açmak istiyoruz. Fakat bu konular hakkında çokta bilgimiz yok açıkcası, plugin yükle ufak tefek düzenlemeler falan o kadar. Sizlere bu doğrultuda bir kaç sorum olacak;

1) Sunucu versiyonu kaç olmalı?
2) Hangi pluginler mutlaka olması gereken pluginler?
3) Nasıl bir hostinge sahip olmalıyız? (Bütçe çok problem değil)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. :)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
KardasLand / Zoe OTP#9552
Sunucu versiyonu size kalmış, fakat 1.12'nin altı artık çok eskidi. 1.12 Tabanlı yapabilirsiniz.
Eklentileri sınıflandırarak açıklayayım. Bir yetki eklentisi (Ücretli - UltraPermissions, Ücretsiz Luckperms), her bir şeyin logunu alabilenler (CoreProtect etc.), Crash & bug önleyiciler (Çok fazla var, araştır :) ), moderasyon eklentleri (Ücretli - Litebans, Ücretsiz - UltraModeration, AdvancedBan), essentials forkları ve herhangi bir tab eklentisi (TAB).
1.12 ve altı ise RAM & İşlemciye, üstü ise işlemciye önem vermen gerekiyor.

Kısaca bunlar. MMORPG eklentilerine göre şekilendirirsin ama temel ekletiler(eklenti sınıfları) onlar. Umarım özetleyebilmişimdir, iyi günler ^^

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
therwn.#9588
Öncelikle cevabın ve önerilerin için teşekkür ederim, biraz daha açıklık getirecek olursam görev tabanlı bir sunucu düşünebilirsiniz. Şöyle skillerin olduğu sağlam altyapılı level sisteminin olduğu pluginler biliyorsanız önerilerinize açığım. :)

@JustHitIt

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
KardasLand / Zoe OTP#9552
Öncelikle cevabın ve önerilerin için teşekkür ederim, biraz daha açıklık getirecek olursam görev tabanlı bir sunucu düşünebilirsiniz. Şöyle skillerin olduğu sağlam altyapılı level sisteminin olduğu pluginler biliyorsanız önerilerinize açığım. :)

@JustHitIt
Çok fazla RPG oynamadım, yapmadım da. Ama 1-2 tane eklenti söyleyebilirim. NPC'ler (Citizens & CommandNPC), quest/görev eklentisi (Bayağı var biraz araştır), klasik ırk eklenti/skripti, özel moblar (Mythic Mobs), özel büyüler (Custom Enchantments iş görür, ama tweaklemek lazım.), scoreboard(Quickboard, Featherboard, infoboardreborn vesaire.) ve leveling eklentisi/skripti (Biraz araştırdım ama ücretli tek bir eklenti var - ). Bu sınırlandırdığım eklentiler büyük ihtimal başlangıç/orta düzey bir mmorpg oluşturmaya yeterli.

Test 1 2 3
En iyi cevaplar
11
Discord
362Sefa#0362
Arkadaş pluginleri söylemiş zaten benim önereceğim sürüm 1.8 hosting olarak ticketlara hızlı yanıt vermesi ve kalitesi ile batihost ancak son zamanlarda ufak saldırıda olsa çok büyük hasar veriyor. Biraz araştırıp ddos koruması olan hostinglere bakabilirsin.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
therwn.#9588
@JustHitIt
Tekrardan cevabın için teşekkür ederim, 1.12 sunucu kurup bir-kaç plugin ekledim bakalım deniyoruz bir şeyler. :)

@TurkNigga
Sürüm olarak 1.12 kurdum plugin çeşitliliği daha fazla sanırım. Şu anda hosting aramıyorum fakat ilerisi için dikkate alacağım teşekkür ederim. :)