MinecraftTR 2,218 Konusu 12,672 Mesajı ve 3,956 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

SUNUCUMA KORUMA YAPMAK İÇİN yardım edecek arkadaş arıyorum.

Starmade

Tüccar
En iyi cevaplar
0
EXP
0
Discord
StarMade#2544
Merhaba ben yiğit altay.
serverime ddos ve bot + TOKEN saldırılarını engellemek ve mcspam.tech gibi ULTRA DDOS VE BOTLARA karşı bir koruma yapabilcek arkadaş arıyorum bana gereken korumalar:

DDOS koruması

Mcspam.tech veya programlardan gelen botları engellemesi

TOKEN (token saldırısı ile sunucuya bir kişi gelmese bile hızlıca sohbete binlerce yazı yazıp kötü sözler kullanan kişiler benim sunucuma çok denk gelmiştir ve bunu araştırdım adı da token saldırısı) saldırısı için koruma

diğer korumalar hakkında bilgim yok ama varsa bana yardımcı olabilir veya konuları var ise paylaşabilirsiniz.

Alqn

Zzz
Onaylı Satıcı
En iyi cevaplar
0
EXP
83.99
Steam ID
alqntr
Discord
KolsuzAlqn#3346
ddos koruması için ovh alman lazım
mcspam için botsentry kullan

Neon

Vatandaş
En iyi cevaplar
0
EXP
0
Reis reklam yapmak gibi olmasın batihosta bağlı bir site diye biliyorum galiba Keyu** isimli hostingin discorduna git zergi diye biri 30 tane exploiti önleyen bir anti ddos mu ne yazmış.

Marcbook6

Vatandaş
En iyi cevaplar
0
EXP
70.5
Didios atmak her yigidin harci degildir

Reis reklam yapmak gibi olmasın batihosta bağlı bir site diye biliyorum galiba Keyu** isimli hostingin discorduna git zergi diye biri 30 tane exploiti önleyen bir anti ddos mu ne yazmış.
o zergi dedigin kişi de batihost sw lerine vuruyor

iOnurReis

Vatandaş
En iyi cevaplar
0
EXP
36.9
Discord
Onur#6666
evet öyle diyorsun ama artık 2020 yılına girdik herkes ddos atmaya başlıyor. bunun çözümü şimdi hiç yokmu sunucuyu kurtaramıyormuyuz
Ddosun kesin bir çözümü yok. Bazen ovh makinelere bile ddos atılabiliyor ama yinede güzel bir koruma istiyorsan batihost veya başka bir firmadan bungeecordunu ovh yaptırarak ddos yeme oranını düşürebilirsin.

MCfriend

Vatandaş
En iyi cevaplar
2
EXP
43.3
Discord
DarthWader#9783
Bazen değil DDoS dediğin şey öyle ay saldırı geliyor iptables drop yapayım gibi olmuyor öncelikle hızının üstünlüğü şart bu yüzden ovh alman lazım ki 100mb sunucusu olsa da saldırması zorlaşabilsin. Öncelikle adamdan aldığın paketleri belirt mesela de ki 1000den fazla geliyorsa adam spoofing veya DDoS atıyor. ( Çok terimsel konuşmak istemiyorum.) Bunu engelle diyecek programlar mevcut. Bot programı olarak ise çok birşey yok. sürekli yeni metodları geliştirip satan mcstorm mcspam gibi siteler kendi korumalarını satıyor. tavsiyem 2 rejoin açman ve bu sayede rejoin spam botları engellemen.

Starmade

Tüccar
En iyi cevaplar
0
EXP
0
Discord
StarMade#2544
Peki Botlara karşı koruma yapmak için site kayıt sistemi yapmalımıyım?

MCfriend

Vatandaş
En iyi cevaplar
2
EXP
43.3
Discord
DarthWader#9783
Peki Botlara karşı koruma yapmak için site kayıt sistemi yapmalımıyım?
Bu sistem MySQL üzerinden istek yapılarak inceleniyor. Şu şekilde düşünelim. Botlar siteye giremiyecek haliyle de sunucuda bot olmayacak. Ancak sürekli kontrol etmesi de sunucunun performansı göz önünde bulundurarak düşmesi ihtimali gözden kaçmamalı.

Yapılabilecekler:
• Her ülkeye ait IP bloklarını engellemek.
bu layer7 yapısına ters düşen bir koruma olur ancak işini görmek için herşey mübah.
• IPTable kullanmak da bir alternatif.
• Öncelikle bir bot koruması olacak şekilde bir siteden geçirebilirsin. > Bunu öncelik olarak Bungee Proxy olarak yapmak zorundasın.
• BotSentry veya AntiBotDeluxe gibi eklentiler de işini görür. Ancak hem anti hile eklentileri hem de bu eklenti aynı sunucuda bulunmamalı.