Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Paylaşım "Sunucumu yeniden başlatamıyorum! Sorun ne?" Sorusunun cevabı burada.

Seçkin madenci.
Discord
hyperion#8040
Merhaba değerli forum üyeleri!
Eğer sizlerde bu sorunun cevabını arıyorsanız bu konu işinizi görecektir.

"Hata nedir?" diyecek olursanız şöyle özetliyeyim; /restart komutu girildiğinde sunucu kapanıyor fakat geri açılmıyor.

Hatanın çözümüne gelecek olursak (Adım adım açıklayacağım);
- Bu işlemler sırasında sunucunuzun kapalı olması gerekmekte!

• Adım 1:

Sunucu dosyalarının bulunduğu konuma gelin ve spigot.yml dosyasını NotePad++ ile açın. (Eğer başka bir editör kullanıyorsanız onunla)​
  • Adım 2:

28. satıra gelin. Eğer sizde o satırda değilse CTRL+F kombinasyonu ile "restart-script" kelime grubunu aratın.
    5125
  • Adım 3:

"restart-script: ./start.sh" kısmını "restart-script: ./baslat.bat" olarak değiştirin.
    ÖNEMLİ!!: Eğer sizin sunucunuzun konsolunu baslat.bat kısayolu ile açmıyorsanız veya ismi farklıysa oraya onu yazmanız gerekiyor.​
  • Adım 4:

Bir üst satıra gelin, bu satırda "restart-on-crash" kısmı olması gerekiyor, eğer sizde "restart-on-crash: false" şeklindeyse "restart-on-crash: true" şekline getirmeniz gerekiyor.​
  • Eğer her şeyi yaptıysanız sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır:

5126

BAŞKA BİR YÖNTEM DAHA ! (Sadece 1 yöntemi yapın yoksa hata alırsınız.)
  • Adım 1:

Kendi başlatma dosyanızı silin. (örn: başlat.bat) (Sunucunuz kapalı olmalı.)​
  • Adım 2:

yeni başlat.bat dosyanızı indirin ve sunucu klasörünüze atın.
    "baslat.bat" dosyasının virüs total linkine erişebilirsiniz.​
  • Adım 3:

Başlatma dosyasının içeriğini kendinize göre değiştirin. (Sağ tık ile düzenle yapabilirsiniz.)

Umarım ki işinize yaramıştır, aklınıza takılan sorularınızı veya sıkıntılarınızı yorumlarda belirtirseniz geri dönüş yapıp yardımcı olacağım.

İyi forumlar dilerim hepinize!

Son düzenleme:
Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Eline Saglık

Seçkin madenci.
Discord
hyperion#8040
Seçkin madenci.
Discord
olmadı kapandı ama açılmadı elimle tıklayıp açmam gerekti batihost'un minecraft-batihost programınımı kullanmam gerek?

Seçkin madenci.
Discord
hyperion#8040
olmadı kapandı ama açılmadı elimle tıklayıp açmam gerekti batihost'un minecraft-batihost programınımı kullanmam gerek?
Discordum Efe#3479 ekler misin detaylı olarak konuşalım, aynı şeyleri ben yaptım bende çalışmakta. Her şeyi düzgün yaptığınızdan emin olun.

Seçkin madenci.
Discord
Discordum Efe#3479 ekler misin detaylı olarak konuşalım, aynı şeyleri ben yaptım bende çalışmakta. Her şeyi düzgün yaptığınızdan emin olun.
keşke konuşabilsem discord hesabımı artık açmıyor.

Seçkin madenci.
Discord
hyperion#8040

Eğer her şeyi düzgün yaptığından eminsen ama olmuyorsa (Türkçe karakter kullanma başlat.bat'ta, birde öyle dene derim.) 2. bir yöntem ekledim konuya, onu yapabilirsin.

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
En iyi cevaplar
1
Discord
Hyperion Dc Eklermisin Arif#1059

Seçkin madenci.
Discord
hyperion#8040
GÜNCELLEME! Konuya yeni bir yöntem daha ekledim, eğer 1. yöntemi yapamazsanız 2. yöntem işinizi görecektir. (Sadece tek yöntemi uygulayın yoksa hata alırsınız.) Tavsiyem 1. yöntemdir fakat yapamayanların işini görecektir diye ekledim 2. yöntemi, her ikisi de benim sistemimde sorunsuz çalışmakta. Sorunları veya sorularınızı yazmaktan çekinmeyin!