MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Tüm Dosyalarınıza Anında Erişin

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
283
Tepki puanı
140
Puanları
1,225
EXP
7445.85
Minecoin
605.8
Merhaba değerli üyeler, bu konuda sizlere masaüstünüzü kirletmeden, başlat menünüzü kullanmadan ve ek bir uygulamaya gerek kalmadan nasıl tüm uygulama, klasör veya dosyalarınıza hızlı ulaşacağınızı anlatacağım. Bu yöntem ile hem temiz bir masaüstü, yüksek bir performans alacak hem de uygulamalarınıza daha hızlı erişeceksiniz.

Nasıl Yapılır?
Öncelikle “C:\Users\<Kullanıcı Adınız>\Kısayollar” klasörünü oluşturun. Kısacası kullanıcı adınızın bulunduğu klasörün altında olacak. Bu klasörü oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.
5116
Windows 10 işletim sisteminizde disklerinizin yer aldığı “Bilgisayar” uygulamasına girin. Bu bölümde sol üst kısımdaki “Bilgisayar” sekmesinin altında yer alan “Özellikler” kısmına tıklayın. Sonrasında sol sekmede yer alan “Gelişmiş Sistem Ayarları” kısmına girin. “Gelişmiş” sekmesinin alt kısmında yer alan “Ortam Değişkenleri” bölümüne girin. “Sistem Değişkenleri” kısmında yer alan “Path” değişkenini bulun. Sağ taraftan “Yeni” butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki “Kısayollar” klasörünün klasör yolunu buraya ekleyin. Eğer sizde yeni butonu yoksa “Değişken Değeri” kısmına noktalı virgül ekledikten sonra yolu yazın. Bu adımları yaptıktan sonra “Tamam” butonuna basarak adımları kaydedin.

Şimdi Ne Yapacağım?
Bundan sonraki aşamada “Başlat+R” tuşuna basarak “Kısayollar” yazın. Artık buraya her eklediğiniz uygulama ve klasör kısayoluna hızlıca ulaşabileceksiniz. Tek yapmanız gereken “Çalıştır” uygulamasında uygulamanın veya klasörün adını girmektir.
 

Üst