MinecraftTR 4,699 Konusu 26,399 Mesajı ve 9,678 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Haber Yedek Almanın Önemi Ve Avrupa'nın En Büyük Veri Merkezinin Yangını

Yedlix

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Geliştirici
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
873
Tepki puanı
441
Puanları
825
EXP
2649.5
Minecoin
1475.2
Yedek Almanın Önemi Ve Avrupa'nın En Büyük Veri Merkezinin Yangını

indir (5).jpg


Bildiğiniz gibi, hiçbir hosting firması olası bir veri kaybı neticesinde sorumluluk kabul etmez. Verilerinizin güvenliği için biz elimizden geleni yapsak da, bunların hiçbirisi sizin alacağınız yedekler kadar garantili olamayacaktır.
Biz ne yaparsak yapalım, hizmet verdiğimiz sunucuların nihayetinde elektronik cihazlardır ve önceden hiçbir uyarı vermeden dönüşü olmayacaktır ve bozulabilmektedir.
Verinin yedeklenmesi, veri merkezlerindeki en temel tedbirlerdir. İhtiyaç olduğunda yedeklenen veri kurtarılamıyorsa veya hâlihazırda bir yedekleme işlemi yapılmamışsa, işletmelerde geri dönüşü olmayan kayıp olabilir.
Dolayısıyla yedekleme tarafında iki konu gündeme gelmektedir. Birincisi başarılı bir şekilde yedekeleme işlemi, ikincisi ise yedeklenen verinin ihtiyaç anında istenildiği şekilde kurtarmasıdır.
Günümüzün teknolojisinde ulaştığı noktada yedekleme işlemi, birkaç yöntemle farklı kaynaklar arasında yapılır. Yedekleme işlemi bir yedekleme uygulaması tarafından belirlenen saat ve günlerde otomatik yedekeleme ünitelerinde yedekeleme kartuşlarına veya
depolama ünitelerine yapılabilir. Belirlenen saat, gün veya yedekleme sıklığı veri miktarı, yoğunluk ve kritiklik seviyesi ile orantılı bir şekilde belirlenir.
Ve ayrıca kontrol panellerinden yapacağınız yedekleme işlemleri, sunucuları ciddi anlamda yoran bir işlemdir. Bu yüzden gündüz ve akşam saatlerinde yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz. Ve yedekleme işlemlerinizi her zaman gece 00:00'dam sonra yapmanızı isteriz.
Alttaki konular sizin işlerinize yarayabilir.

1-Batihost Sunucularına Çzel Yedekleme Ve Sms İle Bildirme Sistemi
2-Linux Üzerinde Dosya Upload Edin!! Hiç Bir Şeye Gerek Kalmadan

Avrupa'nın En Büyük Veri Merkezinde Yangın Çıktı

ovh-data-merkezinde-yangin-scaled.jpg

Sabah saatleri Fransa'nın en kalabalık kentlerinden biri olan Strazburg'da korkutucu bir olay yaşandı. Avrupa'nın en büyük veri merkezlerinden biri olan OVHcloud'ın tesislerinde yangın çıktı.
Verilen bilgilere göre SBG2'nin tamamı yanmış olması ve SBG1'nin de bir kısmı yandı. Toplam 30 bine yakın sunucunun zarar gördüğü belirtildi.
Şirketin CEO'su Octave Klaba, Twitter üzerinden bi kaç açıklamalar yaptı. Klaba,yaptığı açıklamada tesiste ciddi boyutlu bir yangın çıktığını belirtti. Ve daha sonrasında yangınla ilgili
birkaç bilgiler vermeye devam eden Octave Klaba, yaklaşık 2 saat sonra tesisin tamamen boşaltıldığını ve herkesin güvende olduğunu bildiren bir açıklamalar yaptı.
İtfaiye ekiplerinin konuma acil olarak intikal ettiğinide belirten Klaba, 2 saat sonra attığı bir üzücü tweette haberi paylaştı.


Klaba, yangının SBG2'yi tamamen yandığını açıkladı.​
 

Üst