MinecraftTR 2,218 Konusu 12,672 Mesajı ve 3,956 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Minecraft Türkiye Forumu - MinecraftTR

Tecrübe Puanı ile Işınlanın

 • 22
 • 2
Merhaba değerli forum üyeleri, bu konuda sizlere Minecraft’ta yer alan Not Enough Wands modundan bahsedeceğim. Bu mod ile tecrübe puanı kullanarak ışınlanabilecek, inşaat yapabilecek, eşya taşıyabilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz. Sadece tecrübe puanı değil, enerjiden de faydalanabilirsiniz.

Öncelikle bu moddan kısaca bahsedelim. Not Enough Wands, size çeşitli çubuklar sunan bir moddur. Bu çubuklara değnek diyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse makineleri hızlandırabilir, uçabilir, ışınlanabilir ve hızlı inşaat yapabilirsiniz. Onlarca sihirli değneğe sahip mod, hayatınızı kolaylaştıracak işlevler sunacaktır.

[COLOR=rgb(250, 197...​

Ender IO ile Aktarımı Hızlandırın

 • 20
 • 1
Merhaba değerli forum üyeleri, bu konuda sizlere Ender IO modunda nasıl eşya aktarımını hızlandıracağınızı açıklayacağız.
Ender IO, bildiğiniz üzere çeşitli sistemler ile sizin gelişmenizi ve otomasyon yapmanızı sağlayan bir moddur. İçerisinde bulunan çeşitli özellikler ile güzel ve kaliteli bir tasarıma sahip sistemler kurabilirsiniz. Minecraft’ı sade oynamaktan sıkıldıysanız Ender IO tek başına bile görev sistemi ve çeşitli özellikleri ile sizi eğlendirecek bir moddur.

Ender IO’da boruları hızlandırmak için hız yükseltme kartları kullanılmaktadır. Bu kartlar, sadece borularda değil...

Haber OptiFine Güncellendi

 • 23
 • 2
Daha iyi performans almak isteyen oyuncular, Minecraft 1.15 için Aralık ayından beri OptiFine güncellemesini bekliyorlardı. Ve nihayet o gün geldi ve güncelleme yayınlandı.
Şu anda %93 oranında tamamlanan Minecraft 1.15 sürümü için OptiFine, halen geliştirme aşamasındadır. BETA sürümünü resmî web sitesinden indirip kullanabilirsiniz. Halen eksiklikleri bulunan modun yakın zamanda tam sürümü yayınlanırken mod, şu anda Forge desteklememektedir.

OptiFine’ın BETA sürümü ile gölgeler, anti-aliasing, render bölgeleri, Forge uyumluluğu gibi birçok özellikleri henüz düzgün çalışmıyor. Tam...

Minecraft Rehberi - Havai Fişek Yapımı

 • 27
 • 4
Herkese merhabalar MinecraftTR okuyucuları bugünkü konumuz Minecraft Rehberi - Havai Fişeki Nasıl Yaparım onu sizlere anlatacağım. Haydi Başlayalım.

Not : Konuyu Araştırarak Yazdığım İçin Her Siteden Alıntılar Yaptım Haberiniz Olsun.

Minecraft Rehberi - Havai Fişek Yapımı

Merhabalar MinecraftTR okuyucuları ve değerli ziyaretçileri.Bugün bu konumuzda sizlere Minecraftta havaya renk katan havai fişeklerini nasıl yapılacağını sizlere anlatacağım. Arkanıza yaslanınız ve arkada ise Ceza Neyim Var Ki şarkısını açınız.

Minecraftın 1.4.6 sürümü ile eklenen havai fişekler, oyunlarımıza hepsi renk kattılar.
Boyadık, renklendirdik, fırlatıcı ile arkadaşımızın kafalarına fırlatıp ufak tefek deneyler yaptık Şimdi ise havai fişekleri üretecez.

6476

Görseldeki gördüğünüz gibi ürettiğimizde 3 adet havai fişek elde ederiz ama havai fişekler patladıklarında efekt çıkmayacaktır.
Havai fişeği yapmak...​

Minecraft'ı Daha Optimize Hale Getirin

 • 27
 • 1
Merhaba değerli forum üyeleri, sizlere bu konuda Minecraft’ı nasıl daha optimize hale getirip daha yüksek bir performans alabileceğinizden bahsedeceğiz. Eğer hazırsanız hemen konumuza geçelim. :)

OptiFine
OptiFine, performans geliştiren bir moddur. Oyun içerisinde performansınızı daha iyi getirmek için daha fazla grafik ayarları ekler. Aynı zamanda OptiFine, içerdiği pelerin sistemi ile OptiFine oyuncuları arasında pelerin şovu yapabilirsiniz. OptiFine içerisinde yer alan bazı ayarlardan bahsetmek gerekirse FPS gösterme, sis kapatma, grafik kalitesini düzenleme, hızlı işleme özellikleri gibi birçok ayar yer almaktadır.

VanillaFix
Modlu Minecraft tarihindeki en güzel modlardan birisi olabilir. Çünkü bu mod sayesinde oyunun çökmesi önlenmektedir. Bir modda yer alan bir hata sonucunda bazen oyunun çökmesi kaçınılmazdır. Bu durumlarda VanillaFix imdadınıza...

Haber Minecraft 20W07A Yayınlandı!

 • 42
 • 3
Mojang, Sevgililer Günü’nde yeni bir 1.16 ön sürüm güncellemesi yayınlayarak birçok özellik ekledi ve bazı özellikleri güncelledi. Bunun dışında çeşitli hata düzeltmeleri yapılan sürüm, 1.16’ya bir adım daha yaklaşmış oldu.
Neler Değişti?
Minecraft 20W07A sürümü ile birlikte piglinler eklendi. Piglinler, Nether evreninde yaşayan agresif ve güçlü yaratıklardır. Genel olarak kızıl orman ve çevresinde görülürler. Eğer piglini rahatsız edecek şekilde giyinirseniz piglin size saldıracaktır. Altın seven...

EnderIO: Enerji Depolamak

 • 42
 • 3
Merhaba değerli Minecraft Türkiye forum üyeleri, bu konuda sizlere Ender IO modunun enerji depolama nimetlerinden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere modlu Minecraft, size çeşitli enerji üretme yöntemleri sunar. Enerji üretmenin temel mantığı yakıtın olmasıdır. Eğer yakıt varsa enerji üretilir. Gerçek hayatta mümkün olmasa dahi oyunda sonsuz enerji yapmak otomasyon sayesinde mümkündür.

Kömür ile enerji üretimi, petrol yakıtı ile enerji üretimi, lav ile enerji üretimi, güneş paneli ile enerji üretimi, nükleer enerji üretimi gibi birçok enerji üretimi vardır. Bu enerjileri sonrasında da kullanabilmek için bir yere depolamanız gerekmektedir. Bunun için bu konuda sizlere Ender IO modunda yer alan enerji depolama konusundan bahsedeceğiz. Bu sayede detaylı olarak enerji depolama hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

[FONT=times new...

Minecraft World Edit Komutları

 • 34
 • 4
Herkese merhabalar arkadaşlar ben Worel bugünkü konumuz Minecraft World Edit Komutlarını Anlatacağım bildiğim herseyi sizlere anlatacağım. Haydi başlayalım.

Not : Bildiğim Şeyleri Yazdım Eğer Yanlış Filan Olursa Yorum Atınız Haydi Başlayalım Konumuza.

Minecraft World Edit Komutları

//wand : sohbete wand yazarak eline world edit baltısını verecektir. Ve ona büyüde basabilirsiniz. :)
//size : Seçtiğiniz alanda kaç blok olduğunu görebilirsinizdir.

//copy : Adı üstünde kopyalar. Seçtiğiniz alanı kopyalar.
//cut : seçili alanı kesecektir.
//paste : Kopyaladığınız şeyi yapıştırır.
//rotate : Seçili alanı döndürecektir.
//schematic save : ( .schematic ) kayıt eder.
//schematic load : ( .schematic ) yükler.
//pasteair : Havayla birlikte beraber kayıt edebilir.
Not: Sanırım bu su altı içindi.
//clearclipboard : panoyu silecektir.

//hycl : Seçili alanları bir silindir inşa edecektir.
Not : İçi boş kale yapımında kullanılabilir...​

Minecraft'a Farklı Taş Tasarımları Ekleyin

 • 40
 • 2
Eğer sıradan Minecraft dekoratif bloklarından sıkıldıysan hayatına biraz farklılık katmalısın. Hep aynı bloklarla oynamak belki seni biraz bunaltmış olabilir. Farklı dekoratif bloklar ile daha iyisini yapabilirsin. Bundan dolayı sizlere bu konumuzda Ztones modundan bahsedeceğiz.
Minecraft’a çeşitli taş tasarımları eklemenizi sağlayan Ztones modu, oyunu daha ilgi çekici ve dekoratif hale getirmeye yarar. Burada yer alan eşyaları üretmek için fazladan bir madene gerek yoktur. Minecraft blokları ile üretilen bu dekoratif bloklar, sizin daha kaliteli mimari çalışmalar yapmanızı sağlayacak.

Chisel gibi...

Minecraft'tan Kaldırılan Bazı Özellikler

 • 41
 • 1
Minecraft, güzel bir oyun olduğu kadar kaldırılan bazı özellikleri ile de bilinmektedir. Bu konuda Minecraft’ın eski sürümlerinde var olup, hiç eklenmeyen veya kısa süreliğine eklenen, sonradan kaldırılan bazı özelliklerden bahsedeceğiz.
Renkli Tahta Blokları
Bir Mojang geliştiricisi olan Nathan Adams, oyuna renkli tahta blokları ekleme fikrini Twitter üzerinden belirtmişti. Fakat bu fikir bu zamana kadar deneme sürümlerine dahi eklenmedi. Oyuna gelecekte boyalı tahtalar eklenir mi bilinmez fakat tahta boyamak gayet güzel olabilir.

[FONT=courier...​

Tanıtım Minecraft Üçlü Mızrak Nedir Ve Yapımı

 • 89
 • 4
Herkese merhabalar Minecrafttr okuyucuları bugünkü konumuz Minecraft Üçlü Mızrak Nedir Ve Nasıl Yapılır Onu Anlatacağım. Haydi başlayalım.

Minecraft Üçlü Mızrak "Trident" Silahı

6230


Merhabalar sevgili Minecrafttr sevgili üyeleri bugünkü konumuz Minecraft Üçlü Mızrak "Trident" Silahı hakkında bi kaç şeyler konuşacağız ve size mızrak hakkında birçok bilgiler vereceğim buyrun geçelim.

Minecraft Üçlü Mızrak Yapımı = Herhangibi özel bir yapımı yöntemi yoktur.
Çalışma masasında yapılmaz. Elde etmenin yolu ise nedir diye soracak olursanız ve bu silahı boğulmuş yaratıklardan "drowned mob" düşmektedir.
Boğulmuş yaratıkların %16'sı ellerinde mızrak ile doğacaktır ve onları öldürdüğünüzde %8.6 olasılıkla rastgele bir dayanıklıkta mızraklar düşecektir. Kılıcınızda olan ganimet büyüsü her seviyesinde bu şansınızı %1 arttaçaktır. ( Ganimet 3 %11.6)

Mızrağı Nasıl Fırlatabilirim?

[ATTACH...

ComputerCraft: Bilgisayar Çağına Adım Atın

 • 86
 • 3
Minecraft, her ne kadar güzel bir oyun olsa da eğer yanında modlarda var ise daha güzel bir oyun haline geliyor. Bu konumuzda sizleri bilgisayar çağına geçireceğiz. Artık sıradan Minecraft’tan sıkılmadınız mı? Biraz programlama yaparak kendi otomasyon sistemlerinizi kurmalısınız.

ComputerCraft, kod yazabileceğiniz ve çeşitli sistemler kurabileceğiniz donanım modudur. Bu modda bilgisayar, makineler, modem, disk gibi birçok eşya bulunmaktadır. Bu özellikler ile kendi sistemlerinizi kurabilir veya hazır sistemleri deneyimleyebilirsiniz. Bu modda sadece bilgisayar üzerinde programlama yapmıyorsunuz, aynı zamanda kablosuz ağ ve internet teknolojilerinden faydalanarak yazılımlarınızı daha uzağa taşıyabiliyorsunuz. Örneğin bir sohbet yazılımı yaptınız. Uzaktan bir arkadaşınız ile...

Immersive Engineering: Taşıma Bantlarını Kullanma

 • 55
 • 1
Minecraft’ta yer alan Immersive Engineering modu, sizlere mühendislik alanında gelişmeler kat etmenizi sağlayan bir sistem sunuyor. Immersive Engineering modu ile hayatınızı kolaylaştıran otomasyon sistemler üreterek ve bunları gerçekçi bir şekilde yaparak hızlı bir şekilde makinelere geçiş yapabilirsiniz. Gerçekçilik konusunda bir örnek vermek gerekirse örneğin elektrik üretmek için suyu akıtarak bir su değirmeni kuruyorsunuz. Farklı bir örnek ise rüzgar gülü ile rüzgardan enerji üretiyorsunuz. Bu enerjiyi kablolar ve üzerindeki iletken sistem ile taşıyorsunuz. Gerçek elektrik kabloları, elektrik direkleri ve devasa makineler derken gerçekçi bir deneyim yaşıyorsunuz. Peki Minecraft’ın Immersive Engineering modunda yer alan taşıma bantları nasıl kullanılır? Hiç merak ettiniz mi? Bu konuda bu sorunun cevabına ulaşabileceksiniz.
...

Tanıtım Minecraft 1.15 İle Yeni Gelen Bloklar

 • 48
 • 0
Herkese Merhabalar Minecrafttr Ailesi Bugünkü Konumuz Minecrafta Gelen Yeni Güncelleme İle 1.15'ye Gelen Yeni Blokları Tanıtacağım Eğer Bi Yerde Hatam Filan Olursa Yorum Atınız. Konuya Uçarak Hemen Girelim.

Minecraft 1.15 İle Yeni Genel Bloklar

Minecraftın şamatalı ormanlarından ve oyunundan herkese selamlar Minecrafttr ziyaretçileri ve üyeleri. Bu konumuzda çok güzel ve yeni blokları üyelerimize tanıtacağız. Bildiğiniz üzere şamatalı tombik arılar oyuna 1.15 güncellemesi ile eklenmiştir. Bu arılarında yanında ise çok güzel olan yeni yeni bloklarda eklenmiştir.
Şimdi şu yeni gelen bloklara bir göz atalım hemen.

6186

1-) Arı Kovanı

Bu arılar kovanlarıda hayatta kalma modunda oynayacaklar için biçilmiş kaftandır. Bir arı kovanı en fazla 3 arı için ev sahipliği yapabilçektedir.
Arı kovanımızı yaptığımıza göre gelelim ne işe yaradıklarına bakalım. Polen toplayan...

Refined Storage: Sandıktaki Eşyaları Aktarma

 • 30
 • 0
Minecraft’ın en güzel ve en işe yarar modlarından birisi olan Refined Storage, Applied Energistics 2’ye göre daha kolay bir moddur. Çünkü yapımda sizi çok zorlamaz ve bir göktaşı aramanıza sebep olmaz. Çok fazla mod bilgisi olmayanların bile rahatlıkla kullanabileceği Refined Storage, nerede olursanız olun tüm eşyalarınızın yanında olmasını sağlayan bir sistem kurmanızı sağlar.

Bir düşünün, tek bir yere bağlı dijital depolama sisteminizi kurdunuz. Diskleriniz hazır. Yeriniz de bol. Sonrasında bir maden makinesi ile eşyaları sandık yerine dijital depolama sistemine aktarmak istediniz. Bu konuda ne yapmanız gerektiğini sizlere açıklayacağız.

Dijital depolama sistemi olan Refined Storage içerisinde yer alan bazı eşyalar sizin...

Minecraft'ta Eşyalarla Kendi Evinizi Tasarlayın

 • 49
 • 1
Minecraft, her ne kadar güzel bir oyun olsa da modlarla daha güzel hale gelmektedir. Decocraft modu da bunlardan birisidir. Minecraft oyununuza çeşitli dekoratif eşyalar sağlayan Decocraft nedir? Nasıl kullanılır? Hangi eşyalar var? Neler yapılır? Bu gibi soruların cevabını konumuzdan öğrenebilirsiniz.
Decocraft, Minecraft’a çeşitli dekoratif eşyalar katan bir moddur. Boyalar ile üretilen bu eşyalar, kilin boyanması ile ortaya çıkar. Yani modun temel amacı kilden renkli...

Tanıtım Minecraft Beta Nedir ?

 • 41
 • 0
Merhabalar Minecrafttr Ailesi Bugünkü Konumuz Minecraft Beta Nedir Onu Anlatacağım Sorularınızı Vb Yorum Atabilirsiniz ve Eğer Hatam Vb Olursa Yine Yorum Atınız. Şimdi Konuya Uçarak Giriş Yapalım.

6146

Minecraft Beta Nedir ?

Merhabalar bugün sizlerin bir çoğu kişinin merak ettiği konuya şimdi deyineceğiz. Haydi başlayalım. İlk başta aklınızda olan soruların bir kısmını kapatmak için şunlara değinmek istiyorum.
Beta dediğimiz şey oyuna bir güncelleme gelmeden önce sizlere bu güncellemeler çıkmadan haberdar olursunuz. Eğer sizde oyunun en güncel haline erkenden erişmek istiyorsaniz bu konu tam size göre okuyup isteklerinize dermen olabilirsiniz. Bu yüzden konuyu dikkatli bir şekilde sakin rahat ve kahvenizi ve çayınızı alarak sakin bir şekilde okumanızı tavsiye ediyorum.

Tam Olarak Nedir Bu Beta Dediğimiz Şey ?

6148
...

Tanıtım Minecraft 1.15.2 Güncellemesi Geliyor !!

 • 63
 • 2
Herkese merhabalar MinecraftTR ailesi bugünkü konumuz Minecrafta 1.15.2 İle Geleçek Güncellemesi hakkında konuşacağız eğer bi hatam vb olursa yorum atınız şimdi konuya uçarak girelim.

Minecraft 1.15.2 Güncellemesi İle Geleçek Yeni Şeyler Yayınlandı !!


6048

Merhabalar MinecraftTR okurları bugün sizlere geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncelleme ile oyun içi ve ufak değişiklikler yapan Minecraft 1.15.2 güncellemesi hakkında azcık konuşcaz haydi baslayalim.
Minecraft gün geçtikçe çok gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile oyuna arı ve arılarla ilgili eşyalar eklenmiştir. Onların dışında ise bir çok hatalar düzeltildu ve oyun içi optimizasyon yapılmıştır. 1.15 güncellemesinin yanında ise 1.15.2 gibi ufak güncellemeler yavaş yavaş yayınliyorlar ve geçtiğimiz günlerde yayınladılar. Oyun içi değişiklikleri eline alan bu güncelleme ile ufak oran değişiklikleri...

Minecraft Köy Bulma Nasıl Bulurum ?

 • 74
 • 2
Herkese merhabalar Minecrafttr ailesi bugünkü konumuz Minecraft Köy Bulma Nasıl Bulurum hakkında bilgiler verecegim haydi başlayalım konuya uçarak girelim hemen.

Yürüyerek Köy Bulma

6032


Oynadığınız belirli bir biyom'a sahip iseniz olduğunuz zaman köy bulmak oldukça çok kolay olur. Normalde araştırdığınız gibi yaya olarak aramak için yola çıkarsınız yada aramak için Yaratıcı Modda geçip gezinebilirsiniz ve köyler için daha basit daha uygun ve kolay bir şekilde bulursunuz.
Oyunu yürüyerek aramayı tercih seçerseniz ilk başta sizi bir köye daha yakından başlatacak özel bir seed ile oyuna başlamalısınız. Seedler üzerinde kontrolünüz olan bir Minecraft dünyası oluşturmadan önce girebileceğiniz kodlar vardır. Aynı seedi iki kez kullanırsaniz aynı dünya türünü iki kez üretersiniz ve bu yüzden kullanmaktan zevk aldığınız birini bulursanız ve ona bağlı kalabilirseniz ve daima aynı kodla oluşturlan dünyayı göreceksinizdir. İnternetin...​

Minecraft ile Eşyaları Taşırken Filtreleyin

 • 35
 • 0
Ender IO, size çeşitli sistemler yapmanızı ve otomasyonda adım atmanızı sağlayan bir moddur. Enerji depolama, eşya taşıma, enerji aktarımı gibi birçok sistemi barındıran Ender IO, geniş çaplı olup bolca eşya barındırmaktadır. Peki Ender IO ile hızlıca eşya taşıma ve eşya filtreleme işlemi nasıl yapılır?
Ender IO ile Eşya Taşıma
Minecraft, vanilla sisteminin dışında Forge yani modlu sistemi de barındırmaktadır. Forge, oyuna mod desteği ekleyen bir yapıdır. Ender IO ise bir moddur. Özellikle otomasyonda hızla gelişmek için güzel bir mod olan Ender IO, sizi ileriye taşıyacak. Ender IO ile eşya taşırken “Item Conduit” kullanacağız. Ben bunu eşya borusu olarak anlatacağım. Eşya borusunu yapmak için JEI modu yardımıyla yukarıdaki eşyaları üretin...
Üst