Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
MineKing minecrafttr
batihost minecraft server kirala
contain bot
minecrafttr is birligi
FixerCraft Skyblock Sunucusu
minecrafttr is birligi

Bloglarımız

Minecraft Fresh Animations Nedir?

 • 8
 • 0
20220526 (2).png

Minecraft Fresh Animations Nedir?​

Minecraft Fresh Animations nedir? Nasıl kullanılır? Bu konuda siz değerli kullanıcılarımız için detaylı bir şekilde cevap veriyor olacağız.
Minecraft mod paketi, mod, sunucu eklentisi ve harita gibi farklı ürünlere sahip. Minecraft oyunundan faydalanan bir oyuncu bu içeriklerle birlikte oyunu daha eğlenceli bir hale getirebilir. Bunun yanı sıra oyunu daha farklı göstermek için kaynak paketi bulunuyor. Minecraft Fresh Animations bunlardan birisi olarak açıklanabilir.
20220526 (3).png

Minecraft Fresh Animations Kullanmak​

Doku paketleri, Minecraft oyununun daha farklı görünmesine vesile olan bir sistem sunuyor. Bu sistem sayesinde oyuncular farklı bir deneyim yaşayabiliyor. Fresh Animations, oyundaki canlıların dokusunu geliştirip onlara animasyon ekleyen bir doku paketi. OptiFine ile beraber çalışan Minecraft Fresh Animations, canlılara dinamiklik katarak oyun zevkini arttıran bir içerik. Zombiden iskelete, domuzdan ahtapota, demir golemden lamaya pek çok canlıda geliştirme yapılmış durumda. Hatta büyük zombi olan giant dahi geliştirilmiş bir şekilde yer alıyor.

Pinterest Minecraft Nedir? Neden Araştırılıyor?

 • 8
 • 0
20220526 (1).png

Pinterest Minecraft Nedir? Neden Araştırılıyor?​

Pinterest Minecraft nedir ve neden oyuncular tarafından araştırılıyor? Sizlere bu konu üzerinde bilgi vermeye çalışıyor olacağız.
Günümüzde birçok Minecraft oyuncusu var ve oyuncular oyundayken ne yapacağı konusunda uzun uzun düşünebilir. Bu konuda yapılması gereken şey aslında oldukça basit. Pinterest, aklına fikir gelmeyen oyuncular için harika bir nokta.
20220526 (5).jpg

Pinterest Minecraft Neden Tercih Ediliyor?​

Pinterest Minecraft, Pinterest üzerinde Minecraft için paylaşılan çeşitli içerikler. Bunlar koleksiyon şeklinde veya ayrı bir şekilde bulunabiliyor. Koleksiyonlar sayesinde birbirine benzer içerikleri topluca bulmak mümkün oluyor. Bazı örnekler vermek gerekirse mimari yapı fikirleri arayanlar mimari fikirlerin bulunduğu Pinterest koleksiyonlarını inceleyebilir. Bir diğer Pinterest Minecraft koleksiyon örneği olarak modlarla yapılmış bazı şeyler olabilir. Kullanıcılar, bu sayede modlu eşyalarla oluşturulmuş çeşitli şeyleri inceleyebilir. Bu sitenin bunun gibi pek çok önemli yanı mevcut. Oyuncular, adlı web sitesini takip ederek pek çok olanaktan en iyi şekilde yararlanabilir.

Rehber Minecraft İndir Android Nasıl Yapılır?

 • 24
 • 0
20220525 (13).jpg

Minecraft İndir Android Nasıl Yapılır?​

Minecraft indir Android işleminin nasıl yapıldığı kullanıcıların araştırmış olduğu konulardan birisi haline gelmiş durumda. Gelin bu konuyu inceleyelim.
Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft, yalnızca masaüstünde oynanmıyor aynı zamanda mobil ve konsol platformlarında da oynanıyor. Oyuncular, bu oyunun nimetlerinden faydalanmak isterken elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışabilir.
20220525 (5).png

Minecraft İndir Android​

Minecraft, kendine has bir yapısıyla oyuncuların istediği pek çok şeyi yapabilmesine olanak tanıyan harika bir oyun. Minecraft indir Android konusuna geçmeden önce bazı bilgiler sağlayalım. Bu oyun ile birlikte hayatta kalma tarzında oynanabilir, mimari çalışmalar yapılabilir, arkadaşlarla mini oyun oynanabilir veya bir sunucu geliştirilebilir. Hatta mod desteğine de sahip olan Minecraft, mobil platform olan Android sürümünü de destekliyor. Minecraft indir Android sürümünü oynamak için yapılması gereken şey Google Play Store’u tercih etmek. Oyuna para vermeden ücretsiz bir şekilde oynamak telefonun tehlikelere açık olması anlamına gelebilir. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Paylaşım Minecraft Dungeons Android İndir

 • 19
 • 0
20220525 (12).jpg

Minecraft Dungeons Android İndir​

Minecraft Dungeons Android sürümünü kurmak isteyen pek çok kişi bulunabilir. Bu sürüme sahip olmak mümkün mü? Gelin inceleyelim.
Mojang Studios, Minecraft oyunu ile birlikte Minecraft’a benzer farklı oyunlar da geliştirdi. Bu oyunlardan birisi olarak Minecraft Dungeons oyununu sizlere örnek olarak gösterebiliriz. Bu oyun, hikayeli bir oyun olarak kullanıcılarla buluşuyor. Android kullanıcıları hikaye tabanlı bir oyun oynadığında bu oyunu tercih etmek isteyebilir.
20220525 (11).jpg

Minecraft Dungeons Android ve Özellikleri​

Kullanıcılar için öncelikle bu oyunu anlatmak istiyoruz. Minecraft Dungeons Android konusuna geçmeden önce önemli bir bilgi olacak. Bu oyun, Mojang Studios ve Double Eleven tarafından geliştirilen tek ve çok oyunculu bir zindan tarama oyunu olarak geçiyor. Macera yaşayacak olan ve bol bol aksiyon ile karşılaşacak olan oyuncular, bu oyunu üstten bakış açısı ile birlikte oynuyor. Minecraft Dungeons Android sürümüne sahip değil fakat Windows, Xbox One, Nintendo Switch ve PlayStation 4 ile birlikte oyun oynanabilir.

Tanıtım Spritecraft Nedir? Nasıl Kullanılır?

 • 25
 • 0
20220524 (5).png

Spritecraft Nedir? Nasıl Kullanılır?​

Spritecraft nedir? Siz değerli kullanıcılarımız için bu konuda Spritecraft uygulamasından detaylı bir şekilde bahsediyor olacağız.
Son zamanlarda Google arama motorunu incelediğimizde internet ortamında sıklıkla Spritecraft araması yapıldığı görülüyor. Peki bu uygulama neden bu kadar popüler oldu? Spritecraft nedir? Bunu anlamak için yazılımın amacını bilmek gerekiyor.
20220524 (4).png

Spritecraft Nedir? Uygulamanın Özellikleri​

Spritecraft, Minecraft oyunundaki blokların kullanılmasıyla oluşturulan piksel sanatı çalışması olarak tanımlanabilir. Pixel art veya Türkçe ismiyle piksel sanatı yapmayı seven pek çok kişi bulunabilir. Peki ya Minecraft blokları ile bu işi otomatik yaparsanız nasıl olurdu? , belirlenen fotoğrafın üzerinde düzenlemeler yaparak o fotoğrafı bloklarla oluşturan bir yazılım. Yakından göründüğünde anlamsızlaşan bloklar uzaktan bakıldığında bir bütün haline dönüşüyor ve harika bir görünüm ortaya koyuyor. Uygulamanın özelliklerinden birisi boyut ayarlaması olmakta. Kullanıcılar istediği boyutta çalışma yapabiliyor. Bir diğer özellik blokların filtrelenebiliyor olması. Spritecraft nedir? Umarız bu konu ile...

Paylaşım OptiFine Minecraft PE Nasıl Kullanılır?

 • 21
 • 0
20220524 (1).jpg

OptiFine Minecraft PE Nasıl Kullanılır?​

Optifine Minecraft PE bulunuyor mu? Bulunuyor ise nasıl kullanılır? Bu konuda detaylı bir şekilde gerekli bilgileri açıklıyor olacağız.
Minecraft, günümüzün en popüler oyunlarından birisi oluyor. Bu oyunda yer alan pek çok şey kullanıcıların harika olanaklara sahip olmasına imkan tanıyor. Oyuncular, oyunu oynarken bazen performans sorunları ile karşılaşabilir. Bu durumda yapılması gereken şey OptiFine gibi bir yazılım kurmak. Bu mod ile beraber akıcılık arttırılabiliyor. Peki ya Optifine Minecraft PE yani Bedrock Edition için böyle bir şey var mı?
20220524 (3).png

OptiFine Minecraft PE Var mı? Özellikleri Neler?​

OptiFine, Minecraft performansını arttıran bir mod olmakta. Bu mod ile birlikte yeni grafik ayarları oyuna eklenirken bu seçenekler ile beraber oyunu daha akıcı oynamak mümkün hale geliyor. OptiFine ile birlikte FPS ciddi oranda artarken sis kapatma, mesafe yükseltme ve bunun gibi daha pek çok şey kullanıcılar için faydalı olabiliyor. Optifine Minecraft PE için bulunmuyor fakat bunun yanı sıra üzerinden kendinize uygun bir performans modu bulabilirsiniz.

Paylaşım EggWars Oyunu Nasıl Oynanıyor?

 • 24
 • 0
20220524 (2).png

EggWars Oyunu Nasıl Oynanıyor?​

EggWars oyunu nasıl oynanıyor? Bazı Minecraft oyuncuları bu sorunun cevabını merak edebiliyor. Bu konuda sizlere açıklama yapıyor olacağız.
BedWars, SkyWars ve Rush gibi pek çok Minecraft mini oyunu bulunuyor. Bu oyunlardan birisi olarak bizlerin karşısına EggWars da çıkıyor. Mini oyunlar, oyuncuların eğlenmelerini ve diğer oyuncularla rekabet etmelerini sağlayan bir ortam sunuyor. Peki EggWars nedir? Nasıl oynanır? Gelin hep beraber bilgi alalım.
20220524 (1).png

EggWars Oyunu ve Oynanışı​

Öncelikle bu oyunun ne olduğundan söz edelim. EggWars, BedWars gibi bir oyun olmakla beraber yatak yerine yumurtanın korunduğu bir mini oyun olarak tanımlanabilir. En az iki takım ile oynanan EggWars oyunu ile birlikte her takım kendi yumurtasını korumak için yumurtayı güçlü bir şekilde kaplar. Amaç, diğer takımın yumurtasını kırıp oyuncularını öldürmek. Yumurta kırıldığı takdirde takım oyuncuları tekrar doğamaz. Sona kalan takım oyunu kazanmış olur. EggWars oyunu, aynı zamanda demir, altın ve elmas içerikli markete de sahip.


Üst