Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
minecrafttr is birligi
Spear NW
AlenasNetwork.Com
mc.aslanernw.tk | Değişik Bir Survival Deneyimi

Bloglarımız

Rehber Minecraft Ev Yapımı

 • 691
 • 0
20220716 (3).jpg

Minecraft Ev Yapımı​

İnsanların merak ettiği konulardan birisi Minecraft ev yapımı olarak bizleri karşılıyor. Bu konuda oyunculara bilgi sağlamak istiyoruz.
Minecraft, günümüzün en popüler oyunlarından birisi haline gelmiş durumda. Bu oyunu oynayan pek çok oyuncu, ilk girdiğinde kaynak toplama sonrasında kendi evini inşa etmek isteyebilir. Ev inşa ederken yani Minecraft ev yapımı sırasında birçok şeye dikkat edilmeli.
20220716 (3).png

Minecraft Ev Yapımı​

Minecraft’ta ev yapmak için inşa blokları belirlenmeli ve nasıl bir ev yapılacağına dair bir plan hazırlanmalı. Ev düzenlenirken canlıların saldırmayacağı şekilde dizayn edilmeli. Bu sayede evin güvenliği daha iyi bir seviyede olur. Oyuncular başlangıç seviyesinde odun veya taştan güzel bir ev inşa edebilir. Kapı, pencere ve bu gibi detayları unutmadan ortaya harika bir sonuç koymak gerekiyor. Ev yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus evin madene açılması olarak ifade edilebilir. Minecraft ev yapımı sırasında oyuncular dışarı çıkmadan bu şekilde madene inebilir.

Rehber Minecraft Kürsü Yapımı

 • 832
 • 0
20220716 (5).png

Minecraft Kürsü Yapımı​

Minecraft oynayan pek çok kişi Minecraft kürsü yapımı ile ilgili bilgiler öğrenmek isteyebilir. Peki kürsü nasıl yapılıyor?
Kullanıcıların bu oyunu oynarken elde edebileceği çeşitli deneyimler bulunuyor. Bu deneyimlerden birisi de kürsü karşısında konuşma gerçekleştirmek veya kitap yerleştirerek birden fazla kişinin okumasını sağlamak. Peki kürsü nasıl yapılıyor? Minecraft kürsü yapımı ile ilgili detaylar içeriğimizde.
20220716 (4).png

Minecraft Kürsü Yapımı Aşamaları​

Kürsü yapmak için öncelikli olarak malzemelerin bilinmesi gerekiyor. Kürsü için 1 adet kütüphane ve 4 adet tahta basamak bulunmalı. Tahta basamak üretmek için odun toplanmalı ve odun tahtaya çevrildikten sonra 3 tahta yan yana yerleştirilmeli. Bu şekilde tahta basamak elde edilir. Kütüphane için ise ortaya 3 kitap, çevresine tahtalar koyulmalı.
Minecraft kürsü yapımı kısmına artık geçiş yapabiliriz. Çalışma masası açıldıktan sonra ortaya kütüphane yerleştirilmeli. Sonrasında en alt orta kısma tahta basamak koyulmalı. Ardından üst kısım tahta basamak ile doldurulmalı. Bu şekilde kürsü yapılabiliyor.

Rehber Minecraft Kitap Yapımı

 • 410
 • 0
20220716 (1).png

Minecraft Kitap Yapımı​

Minecraft kitap yapımı konusunda insanların bilmesi gerektiği pek çok şey bulunuyor. Bu konuda kitabın nasıl üretildiğini sizlere açıklayalım.
Kullanıcıların bu oyun ile birlikte yapabileceği pek çok şey mevcut. Bunlar arasında yer alan kitaplar, kütüphane oluşturma, kitap yazma ve büyü yapma gibi pek çok alanda kullanılabiliyor. Kitap oluşturmak için bazı eşyalar gerekiyor. Öncelikle bu eşyaları bilmek gerekir. Sonrasında ise nasıl yapıldığı bilinmeli. Minecraft kitap yapımı için sizleri konumuza davet ediyoruz.
20220716 (2).png

Minecraft Kitap Yapımı Adımları​

Kitap, keşif sırasında bazı sandıklarda bulunabiliyor. Bunun yanı sıra kitap üretmek adına gerekli malzemeler arasında deri ve kağıt yer alıyor. Deri için inek, mantar ineği, at, eşek, lama veya katır kesmek gerekiyor. Deri bulduktan sonra kağıt üretimi yapılması gerekir. Bunun için doğada şeker kamışına rastlamak gerekli. Kağıt için çalışma masası üzerinde 3 adet şeker kamışı yan yana dizilmeli. Ardından deri sağ alt kısımda olacak şekilde sol, sol üst ve üst kısım kağıt ile kaplanmalı. Minecraft kitap yapımı bu şekilde.

Rehber Minecraft Maden Fırını Yapımı

 • 519
 • 0
20220716 (2).jpg

Minecraft Maden Fırını Yapımı​

Minecraft maden fırını yapımı hakkında bu konu ile beraber siz değerli okurlarımız için detaylı bilgiler sunmak istiyoruz. Umarız sizler için faydalı olur.
Minecraft oyununda yer alan pek çok eşya bulunuyor. Bu eşyalardan birisi olan maden fırını, kullanıcıların maden ısıtırken kullanabileceği bir makine. Peki bu makinenin normal makineye göre ne farkı bulunuyor? Oyuncular, madenleri maden fırınında ısıtarak daha hızlı bir şekilde pişirme işlemi sağlayabiliyor. Minecraft maden fırını yapımı için konumuzun devamını okuyabilirsiniz.
20220716 (1).jpg

Minecraft Maden Fırını Yapımı​

Minecraft oyununda maden fırınına sahip olmak isteyen bir kişinin yapması gerektiği şey madene girip demir toplamak. 5 adet demir cevheri gerektiğini açıklayalım. Ayrıca kırıktaş da toplanması gerekiyor. 11 adet kırıktaş gerektiğini de hatırlatalım. Kömür de bu macerada önemli bir rol oynayacak. Bu eşyalar hazır olduktan sonra yapılması gereken şey 8 taş ile bir fırın üretmek. Sonrasında 3 kırıktaş ısıtılmalı. Ortaya çıkan taş da ısıtılmalı ve düzgün taş elde edilmeli. Demir cevherleri de ısıtılmalı. Minecraft maden fırını yapımı için bu adımlar tamamlandıktan sonra ortaya fırın, alt kısma düzgün taş ve geri...

Rehber Minecraft Eyer Yapımı

 • 390
 • 0
20220715 (30).jpg

Minecraft Eyer Yapımı​

Minecraft eyer yapımı hakkında insanların bilmesi gerektiği pek çok şey bulunuyor. Bu konuda eyer yapımından sizlere söz ediyor olacağız.
Simülasyon oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkan Minecraft, simülasyondan öte oyuncuların hayal dünyasını geliştiren bir oyun olarak da ifade edilebilir. Her geçen dönem kendini yeni güncellemelerle geliştiren bu oyun ile ilgili kullanıcılar, nasıl eyer yapılacağını merak edebiliyor.
20220715 (2).png

Minecraft Eyer Yapımı​

Oyuncuların Minecraft oynarken eyer yapması mümkün olmuyor. Bunun sebebi hakkında net bir açıklama bulunmazken bu konuda yapılan açıklamaya göre eyer için keşif yapmak gerekiyor. Özetle Minecraft eyer yapımı varsayılan olarak imkanlı bir olay değil fakat modlarla veya sunucu eklentileriyle yapılabilir.
Bunun yanı sıra eyer bulmak için bazı yerleri gezmek ve sandıkları incelemek gerekiyor. Örneğin tapınakta eyer çıkma şansı %27,9 olarak açıklanıyor. End şehrinde ise %13,3 olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra ticaret, balık tutma ve canlı öldürme sırasında da eyer alınabiliyor. Kısaca Minecraft eyer yapımı mümkün değil fakat birçok yolla elde edilebiliyor.

Rehber Minecraft Kodları Ne İşe Yarıyor?

 • 271
 • 0
20220715 (31).jpg

Minecraft Kodları Ne İşe Yarıyor?​

Minecraft kodları nedir? Ne işe yarar? Neden kullanılır? Gelin biraz bu konuda sizleri ayrıntılı bir şekilde bilgilendirelim.
Bir oyunu oynarken kullanıcıların oyundan daha iyi faydalanması için bazı kodlar bulunur. Bu kodlar, oyunun daha iyi oynanmasına imkan tanır. Minecraft oyununda da oyuncuların bazı şeyleri kolaylıkla halledebilmesi için kodlar yer alıyor. Bu kodlarla birlikte kullanıcıların elde edebileceği çeşitli şeyler mevcut.
20220715 (32).jpg

Minecraft Kodları Neden Kullanılır?​

Öncelikli olarak Minecraft kodları hakkında kısa bilgi verelim. Bu kodlar, oyunda pek çok şeyin yapımını kolaylaştırır. Örnek vermek gerekirse yağmur yağıyor diyelim. Bir kod sayesinde yağmur kapatılabilir ve hava güneşli yapılabilir. Oyunda pek çok kod bizleri karşılıyor. Bunlardan birisi eşya alma kodu. Bu kod sayesinde oyuncu, istediği eşyaya sahip olabiliyor. Bunun yanı sıra oyuncuya efekt verme, alete büyü basma, bossbar oluşturma, ekrana yazı yazdırma ve skor tablosu ekleme gibi çeşitli Minecraft kodları mevcut.

Paylaşım Steve Minecraft Nasıl Bir Karakter?

 • 345
 • 0
20220715 (19).jpg

Steve Minecraft Nasıl Bir Karakter?​

Steve Minecraft karakteri nasıl bir karakter olarak bizleri karşılıyor? Gelin bu konuda Steve karakterini detaylı bir şekilde inceleyelim.
Minecraft oyuncularının oyunu oynarken pek çok farklı karakter ile karşılaşması mümkün. Bu karakterler arasında varsayılan olarak Steve ve Alex yer alıyor. Steve Minecraft karakteri, oyunun başından beri bulunan karakteri olarak ifade edilebilir. Alex ise kadın karakter olarak oyuna sonradan eklenmiş oldu. Peki Steve nasıl bir karakter? Gelin bu konuya derinlemesine bakalım.
20220715 (20).jpg

Steve Minecraft Karakteri​

Steve karakteri, oyunda ilk sürümlerden bu yana var olan bir karakter olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Karakterin dış görünümünü incelediğimizde güler yüzlü bir kafaya sahip olduğu ve mavi tonunda göz rengi olduğu görülüyor. Kahverengi saçlara sahip olan ve arkaya doğru uzayan bir saça sahip Steve, mavi renkli ve kısa kollu bir tişört giymiş durumda. Koyu mavi kot pantolonu ile bizleri karşılayan Steve Minecraft, gri tonunda bir ayakkabıya sahip.

Üst