Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

1.12.2 survival chunk ve enitity sorunu

Elite madenci.
Discord
Xms java 8 ile birlikte kaldırıldı yani tamamen yanlış. Bunun dışında 1.12 - 1.14 sunucularda tps sorunu yaşıyorum diyenler genelde sıfır ayar yapmış 8 gb ramle 200 kişi oynatmaya çalışan kişiler.
kardşeim ben test tapıyorum oyuncu yok

Seçkin madenci.
Discord
Xms java 8 ile birlikte kaldırıldı yani tamamen yanlış. Bunun dışında 1.12 - 1.14 sunucularda tps sorunu yaşıyorum diyenler genelde sıfır ayar yapmış 8 gb ramle 200 kişi oynatmaya çalışan kişiler.
Xms kaldırıldı mı? Bu bilgi hakkında bir kaynak atabilir misiniz?

Elite madenci.
Discord
Forumun En Eski Üyelerinden Biri
Discord
EMREOYUN#4190
-xms kaldırılmadı -XX:MaxPermSize kaldırıldı. Java 8 yardımında hala -xms geçerli bir komut olarak tanımlı.
Ve ayrıca Hypixel, Mineplex gibi sunucular hala 1.8 - 1.9 kullanıyorsa bi bildikleri var.

Edit: Buyrun yardım sayfası(xmssize xmxsize olarak anlatılmış ve -xms -xmx kullanılmış):

Elite madenci.
Discord
-xms kaldırılmadı -XX:MaxPermSize kaldırıldı. Java 8 yardımında hala -xms geçerli bir komut olarak tanımlı.
Ve ayrıca Hypixel, Mineplex gibi sunucular hala 1.8 - 1.9 kullanıyorsa bi bildikleri var.

Edit: Buyrun yardım sayfası(xmssize xmxsize olarak anlatılmış ve -xms -xmx kullanılmış):
kısca hocma ne kulalanmam laızm yani suncuuy başlatma kodu nasıl olucak

Discord
EMREOYUN#4190
kısca hocma ne kulalanmam laızm yani suncuuy başlatma kodu nasıl olucak
Hocam 1.12 hiç kullanmadım ve birşey öneremem. Sana en mantıklı @AhmetOzkan'nın attığı önrebilirim.

Ayrıca da kullanabilirsin. @AhmetOzkan burada xms ile xmx'in neden eşit olması gerektiği detaylıca anlatılmış, okuyabilirsiniz.

Son düzenleme:

RLC

Seçkin madenci.
Discord

Hypixel, mineplex gibi sunucular oyuncu kitlelerinin kayda değer bir çoğunluğunun 1.8 kullanması sebebiyle yükseltmiyorlar. Hypixel forumlarında adminlerinin yaptığı bir çok konu var bununla alakalı.

Discord
EMREOYUN#4190
Hypixel, mineplex gibi sunucular oyuncu kitlelerinin kayda değer bir çoğunluğunun 1.8 kullanması sebebiyle yükseltmiyorlar. Hypixel forumlarında adminlerinin yaptığı bir çok konu var bununla alakalı.
Doğrudur ama diğer sebep 1.8 de spigot'un sorunsuz çalışmasıdır.

Elite madenci.
Discord
Doğrudur ama diğer sebep 1.8 de spigot'un sorunsuz çalışmasıdır.
bence spigot ille alakası yok panllerde bir sorun yok fakat oyun haritalarında sorun var ve sürekli güncelme geliyor optimize edilmiyor sorun bu yüzden oluyor bunun çözmü var ama baya uğraş isityor ben yapmadım