Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
PlatonMC

Paylaşım 128 Tick Ve 64 Tick Nedir ? Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yasaklandı
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
915
En iyi cevaplar
1
Tepki puanı
449
Puanları
825
Discord

5107
Tick Rate Nedir ?
Tick Rate, bir server sunucusunun saniyede yenilenme hızıdır. Her yenilemede bir kez, paket verileri işleme alır. Özellikle rekabetçi yani ranked maçlarda Tick Rate'in önemi gün yüzüne çıkar.
64 Tick Rate ?
Oyun içerisinde kim nerede, kim silah sıkıyor, kim neresinden yaralanmış gibi hususlar saniyede 64 kere check/kontrol ediyor.
128 Tick Rate ?
128 Tick serverde da daha önce belirttigimiz hususlar saniyede 128 kez kontrol ediliyor. Saniyede 128 kez kontrolun sağlanması oyunda daha fazla ve daha kesin bilginin sağlanmasını olanak veriyor.
Valve Serverlarına Neden 128 Tick Getirmiyor ?
Çünkü saniyede 128 kez kontrol edilmesi daha fazla data ve bunun akabinde maddi olarak yükün artması demek. Ve 128 Tick oynamak isterseniz Faceitte oynayabilirsiniz her sunucusu 128 Tick ve turnuvaları oluyor.
5108
 

Üst