MinecraftTR 2,228 Konusu 12,753 Mesajı ve 3,971 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

EnderIO: Enerji Depolamak

Mucosoft

Tüccar
Editor Şefi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
179
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
69
EXP
45.79
Merhaba değerli Minecraft Türkiye forum üyeleri, bu konuda sizlere Ender IO modunun enerji depolama nimetlerinden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere modlu Minecraft, size çeşitli enerji üretme yöntemleri sunar. Enerji üretmenin temel mantığı yakıtın olmasıdır. Eğer yakıt varsa enerji üretilir. Gerçek hayatta mümkün olmasa dahi oyunda sonsuz enerji yapmak otomasyon sayesinde mümkündür.

Kömür ile enerji üretimi, petrol yakıtı ile enerji üretimi, lav ile enerji üretimi, güneş paneli ile enerji üretimi, nükleer enerji üretimi gibi birçok enerji üretimi vardır. Bu enerjileri sonrasında da kullanabilmek için bir yere depolamanız gerekmektedir. Bunun için bu konuda sizlere Ender IO modunda yer alan enerji depolama konusundan bahsedeceğiz. Bu sayede detaylı olarak enerji depolama hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Daha önce Ender IO ile enerji depolama konusunda bir paylaşım yapmıştık. Bu konuda biraz daha derinlere girerek daha detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle basit kapasitör bankasından bahsedelim. Basit bir kapasitör bankası, tek bir tanesi ile size 1 milyon enerji sağlar. Bu kapasitör bankalarını birleştirerek daha büyük enerjiler oluşturabilir, üzerindeki göstergeleri açarak daha güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. 1 milyon enerji deposuna sahip bir kapasitör bankası, sizin için başlangıçta yeterli bir enerji sağlar. Fakat Quarry gibi çılgınca bir makine kullanıyorsanız enerji üretiminiz güçlü olmalıdır. Yoksa kısa sürede bitecektir. Bundan dolayı daha fazla kapasitör bank ihtiyacınız olacaktır.
Orta düzey bir kapasitör bankası, size tek bir depoda 5 milyon enerji birimi sağlamaktadır. Daha büyük işler için ideal olan bu makine, yer tasarrufu sağlamaktadır. Tek bir depoda 5.000 enerji birimi giriş ve çıkış sağlamaktadır. Depo genişledikçe bu durum orana göre değişecektir.
Şimdi ise hilesiz bir şekilde yapılan en güçlü enerji deposu ile tanışıyorsunuz. Vibrant kapasitör bankası, tek depoda 25 milyon enerji birimi sağlamaktadır. Bu da büyük oranda yer tasarrufu sağlayarak daha fazla enerji girişi ve çıkışı yapılabilmesini sağlar. Tabii burada kabloların önemi de büyüktür. Bunu da unutmamak lazım.
Son olarak size gerçek bir kapasitör bankasının fotoğrafını atalım. Ek olarak yaratıcılık modu için kapasitör bankası bulunmaktadır. Bunu hayatta kalma modunda üretemezsiniz. Sınırsız enerji ve akış sağlar.
 
Üst