Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
eline sağlık sunucum olursa kullanırım

Localhost sunucularda da kullanabilirsin. Bunun client için yaptığım versiyonu vardı bu forumda paylaştım mı bilmiyorum bakarım şimdi :D

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Allah razı olsun.Bende böyle bir şey arıyordum.İyi forumlar

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Seçkin madenci.
Discord
Eline sağlık.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
.
Yeni Parametreler!
-XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+HeapDumpOnOutOfMemoryError -XX:+UseCompressedOops -XX:+UseLWPSynchronization -XX:+OptimizeStringConcat
Bash:
@echo off
title Sunucu Yonetim Kontrol Paneli
:x
echo Sunucu aciliyor...
java -d64 -server -Xms1M -Xmx9G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+HeapDumpOnOutOfMemoryError -XX:+UseCompressedOops -XX:+UseLWPSynchronization -XX:+OptimizeStringConcat -XX:+UseG1GC -XX:+UseStringDeduplication -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:+UseLargePagesInMetaspace -XX:+AggressiveOpts -Dfile.encoding=UTF-8 -Duser.language=EN -Duser.country=US -Dpaper.playerconnection.keepalive=60 -jar PaperSpigot.jar -nojline -o false --log-strip-color --log-append=false nogui
echo Sunucu kapandi. Yeniden baslatilmasini istemiyor iseniz pencereyi kapatin.
echo Gunluk temizlik baslatiliyor..
echo Dosyalar siliniyor...
del logs\*.* /q
echo Dosya silme basarili, sunucu yeniden baslatiliyor..
timeout 3 > nul
goto x

Konuyu düzenleme yetkim olmadığı için, @edergo veya herhangi bir yetkiliden konuyu düzenlemesini, veya bana düzenleme yetkisi vermesini rica ediyorum.
.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Xms artık kullanılmıyor.
yanlışın var abi Xms hala kullanılıyor örnek min 1024 max 4096 verdiğim sunucu min 1200 mb ramden aşağı inmiyor :) (centos 6.10 java latest)

Seçkin madenci.
Discord
Linux da bu flag dizesinde -nojline yön tuşlarının çalışmasını engelliyor. Konsoldan say 1 yazdınız diyelimki tekrar aynı şeyi yazmak istediğinizde yön tuşunu kullanarak yukarı bastığınızda yada aşaya bastığınızda çalışmadığını göreceksiniz. -nojline yi flaglardan çıkartırsanız problem kalmayacaktır. Paylaşım için teşekkürler linux içinde uyarlarsanız daha iyi olur.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Linux da bu flag dizesinde -nojline yön tuşlarının çalışmasını engelliyor. Konsoldan say 1 yazdınız diyelimki tekrar aynı şeyi yazmak istediğinizde yön tuşunu kullanarak yukarı bastığınızda yada aşaya bastığınızda çalışmadığını göreceksiniz. -nojline yi flaglardan çıkartırsanız problem kalmayacaktır. Paylaşım için teşekkürler linux içinde uyarlarsanız daha iyi olur.

JLine konsolu renklendirmek ve üst tuşuna basınca en son kullanılan komutu girdirmek (ayrıca komutun başında > işaretini göstermek) için Bukkit'in kullandığı bir kütüphane. Kapatmak sunucu performansını arttırdığından ve benim testlerime göre bir problem yaratmadığından dolayı koydum. Zaten bu başlatma kodlarını hiç bir zaman direk kopyalayıp alıp kullanmanızı tavsiye etmiyorum, her ayarı araştırıp ne işe yaradıklarını öğrenip öyle kullanın. Konuda "basitçe" açıklamaya çalıştım fakat araştırıp öğrenmeniz daha sağlıklı olur tabii.