Hoş Geldin!

MinecraftTR.COM - Türkiye'nin en büyük minecraft platformu.

MinecraftTR.COM minecraftla alakalı araçları kullanıma sunuyor. Her şey burada; skript, plugin, doku paketleri, shaderlar, modlar, mcpe, minecraft sunucu kurulumu ve sunucularınızla alakalı yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olabilecek rehberler ve tüm minecraft haberleri.

Sitemize kayıt olarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Giriş Yap veya Kayıt Ol!
batihost minecraft server kirala
Minecraft Sunucu Kiralama
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
Reklam satın al!

Son Zamanlarda Lag Çıktı!

Seçkin madenci.
Discord
DarthWader#9783
Kardeşim senin bir kere Windows için yazılım demeni es geçiyorum. Öncelikle makinelerdeki işlemci kısmının önemini sana vurguladığım halde kendi lafanda oluşan dogmatik düşünceler ile uğraşıyorsun madem bu kadar çok bilgilisin gidip 3000 ila 95.000 tl arasında kendi sunucunu satın alıp veri merkezinde barindirabilirsin. Hem bu sayede milletin kafasını da şişirip anlatmak için ekstradan 1000 kelime sarfettirmemiş olursun.

İyi insanlar hep kaybederler, çünkü adildirler.
Discord
Sunshine#0368
İstediğin kadar bu konuyu savun. 1.14.4 sürümünün diğer sürümlere göre daha laglı olduğunu söyleyebilirsin fakat bendeki sorunu bilmeden yorum yapıyorsun. :) Eski makinede ve Server 2012'de ortalama 5-10 TPS iken yeni makinede Server 2008'e geçerek 20 TPS'ye sabitledim.
Sende ki sorunu bilmem için senin o sorunu güzel bir şekilde anlatman gerekiyordu ben sana sürümünde sorun olduğunu söyledim, sen yapamıyorsun demedim, iyi oku iyi öğren. :)

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Kardeşim senin bir kere Windows için yazılım demeni es geçiyorum. Öncelikle makinelerdeki işlemci kısmının önemini sana vurguladığım halde kendi lafanda oluşan dogmatik düşünceler ile uğraşıyorsun madem bu kadar çok bilgilisin gidip 3000 ila 95.000 tl arasında kendi sunucunu satın alıp veri merkezinde barindirabilirsin. Hem bu sayede milletin kafasını da şişirip anlatmak için ekstradan 1000 kelime sarfettirmemiş olursun.
İşletim sistemleri yazılım kısmına girmektedir. :)

Seçkin madenci.
Discord
DarthWader#9783
İşletim sistemleri yazılım kısmına girmektedir. :)
Sana verdiğim cevaptan sadece kafana uyan kısmını alıp da milleti konuna baktırıp yormana gerek yok. Bence sorun çözüldü şeklinde işaret ettirip daha da komiklik yapmayabilirsin.

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Sana verdiğim cevaptan sadece kafana uyan kısmını alıp da milleti konuna baktırıp yormana gerek yok. Bence sorun çözüldü şeklinde işaret ettirip daha da komiklik yapmayabilirsin.
Çünkü zaten gereken cevabı verdim. Sorun sunucuda değil, makine ile ilgili bir sorundu. Ben doğrudan makinenin donanımlarında olduğunu söylemem. :)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Spond#5093
Bildiğim kadarıyla 1.14.4 gibi sürümler de zaten tps düşüleri ve performans kaybı oluyor ki zaten bunu Yusuf da söylemiş ayrıca arkadaşlar sana cevap veriyor sen sadece kendi istediğin kısımı alıp kendi istediğin cevabı veriyorsun kusura bakma senin yaptığın şeye karalamadan başka bir şey denmez! @Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Bildiğim kadarıyla 1.14.4 gibi sürümler de zaten tps düşüleri ve performans kaybı oluyor ki zaten bunu Yusuf da söylemiş ayrıca arkadaşlar sana cevap veriyor sen sadece kendi istediğin kısımı alıp kendi istediğin cevabı veriyorsun kusura bakma senin yaptığın şeye karalamadan başka bir şey denmez! @Mucosoft
Eğer tüm yorumları okuduysan zaten gerekli cevabı verdim. Bir daha aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum sürekli. :)
Beni anlasanız 1.14.4 ile ilgili olmadığını daha net anlarsınız. Eski makinede TPS sürekli düşüyordu. Yeni makinede 20 TPS sabit diyorum fakat halen aynı cümleleri söylüyorsunuz.

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Discord
dotNet#6640
1.14.4'e problemi denmesinin sebebi xeon makinelerde bile önceden minecraft sunucuların'da TPS probleminin Lag sorunun olmayışıydı, 1.14.4 de ise güçlü bir makineye ihtiyacın oluyor. iyi bir makinede sorun yaşamadan oyunu oynatman 1.14.4'ün sorunlu olmadığını göstermez. iyi bir sistem istediğini gösterir. bu durumda şunu diyebiliriz ki 1.14.4'de performans sıkıntıları olduğu için güçlü bir makineye ihtiyaç var.

bunun yanı sıra makinelerde ki harddiskler bozulmaya başlamış olabilir hasarlı bir yapısı varsa da bu sorunu yaşamış olabilirsin bu da aynı seviyede ki başka makine de sorunun çözülmüş olması demek olabilir. kolay gelsin iyi forumlar mücahit :coffee:

Son düzenleme:
Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
1.14.4'e problemi denmesinin sebebi xeon makinelerde bile önceden minecraft sunucuların'da TPS probleminin Lag sorunun olmayışıydı, 1.14.4 de ise güçlü bir makineye ihtiyacın oluyor. iyi bir makinede sorun yaşamadan oyunu oynatman 1.14.4'ün sorunlu olmadığını göstermez. iyi bir sistem istediğini gösterir. bu durumda şunu diyebiliriz ki 1.14.4'de performans sıkıntıları olduğu için güçlü bir makineye ihtiyaç var.

bunun yanı sıra makinelerde ki harddiskler bozulmaya başlamış olabilir hasarlı bir yapısı varsa da bu sorunu yaşamış olabilirsin bu da aynı seviyede ki başka makine de sorunun çözülmüş olması demek olabilir. kolay gelsin iyi forumlar mücahit :coffee:
Hah sonunda düzgün bir yorum geldi. Bu yorumundan dolayı seni tebrik ediyoruz. :)

CPU ile ilgili değildi zaten. Lag problemi olan makine 3.47 GHz iken yenisi 2.93 GHz yani daha düşük ve kaliteli çalışıyor. Sorunun işlemci olmadığı belli zaten. Disk veya yazılım hatasından dolayı olabilir.