minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

SUNUCUMA KORUMA YAPMAK İÇİN yardım edecek arkadaş arıyorum.

Seçkin madenci.
Discord
Merhaba ben yiğit altay.
serverime ddos ve bot + TOKEN saldırılarını engellemek ve mcspam.tech gibi ULTRA DDOS VE BOTLARA karşı bir koruma yapabilcek arkadaş arıyorum bana gereken korumalar:

DDOS koruması

Mcspam.tech veya programlardan gelen botları engellemesi

TOKEN (token saldırısı ile sunucuya bir kişi gelmese bile hızlıca sohbete binlerce yazı yazıp kötü sözler kullanan kişiler benim sunucuma çok denk gelmiştir ve bunu araştırdım adı da token saldırısı) saldırısı için koruma

diğer korumalar hakkında bilgim yok ama varsa bana yardımcı olabilir veya konuları var ise paylaşabilirsiniz.

Seçkin madenci.
Discord
DarthWader#9783
Peki Botlara karşı koruma yapmak için site kayıt sistemi yapmalımıyım?
Bu sistem MySQL üzerinden istek yapılarak inceleniyor. Şu şekilde düşünelim. Botlar siteye giremiyecek haliyle de sunucuda bot olmayacak. Ancak sürekli kontrol etmesi de sunucunun performansı göz önünde bulundurarak düşmesi ihtimali gözden kaçmamalı.

Yapılabilecekler:
• Her ülkeye ait IP bloklarını engellemek.
bu layer7 yapısına ters düşen bir koruma olur ancak işini görmek için herşey mübah.
• IPTable kullanmak da bir alternatif.
• Öncelikle bir bot koruması olacak şekilde bir siteden geçirebilirsin. > Bunu öncelik olarak Bungee Proxy olarak yapmak zorundasın.
• BotSentry veya AntiBotDeluxe gibi eklentiler de işini görür. Ancak hem anti hile eklentileri hem de bu eklenti aynı sunucuda bulunmamalı.

Seçkin madenci.
Discord
BotSentry ve AntiBotDeluxe plugini olan varmı varsa verebilirmi

Seçkin madenci.
Discord
DarthWader#9783
BotSentry ve AntiBotDeluxe plugini olan varmı varsa verebilirmi
ücretli eklentileri veren yardımsever kişiler olduğunu düşünmüyorum varsa da içine zararlı kodlar enjekte edebilirler satın alman başkalarının vermesinden daha da iyi

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Seçkin madenci.
Discord
Seçkin madenci.
Discord
hyperion#8040
Reis reklam yapmak gibi olmasın batihosta bağlı bir site diye biliyorum galiba Keyu** isimli hostingin discorduna git zergi diye biri 30 tane exploiti önleyen bir anti ddos mu ne yazmış.
Zergi dediğin kişi 1 yıl öncesine kadar milletin sunucusuna mcspam gibi sitelerden bot atıp artistlik yapan bir kişi, dahası değil hiç bir zamanda olamaz. "Yaptığı" uuid gibi korumaların hepsini githubdan AÇIK KAYNAK KODLU BİR ŞEKİLDE bulabilirsiniz, oradan bulup kim bilir içine neler koyup paylaşıyor. Packet Book içinde bir eklentisi vardı, o eklenti tamamen MediaRise'a ait, aldırış etmeyin AntiCow isimli eklentiden (ç)alınmış çokta işlevi olmayan bir plugin. Sunucunuzda olsa ne, olmasa ne. Kısacası, bu ve bunun gibi insanlara aldırış etmeyin, insanlar asla değişmez.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Reis reklam yapmak gibi olmasın batihosta bağlı bir site diye biliyorum galiba Keyu** isimli hostingin discorduna git zergi diye biri 30 tane exploiti önleyen bir anti ddos mu ne yazmış.
bro nereye bağlı olursa olsun burası bir minecraft forumu MinecraftTR de nasıl batıhost hakkında konuşabiliyorsan buradada konuşabilirsin

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Batihost çok güzel bir hosting şirketi. Kaç tane videosunu izledim kaç tane serverinde oynadım ama bıkmadım. Bıkmak istemiyorum. Gerçekten çok güzel ve deneyimli hosting. Bazı servler var kötü olan ancak onları araştırdığımda kurucularından kaynaklanan sorun olduğunu öğrendim. Yani bu durumda batihost un hiçbir suçu yok. ÇOOOOOOOOOOOK GÜZEL BİR HOSTİNG.

Bakır madencisi.
Discord
OnurTncblk#0001
BOT SALDIRISI İÇİN YAPMAN GEREKEN: Bot koruması için tek yapman gereken Authme eklentisini mysql'a bağlaman ve kayıt işlemlerini de siteye yönlendirecek şekilde ayarlasan bot koruması eklemene gerek kalmaz.

EXPLOIT CRASH SALDIRILARI İÇİN YAPMAN GEREKEN: Bungeecord forkunu Flamecord yaparsan ve ExploitFixer yüklersen çoğu crash ve exploit saldırısını engellersin. Paran varsa SpigotGuard eklentisini ve Aegis forkunu alabilirsin.

DDOS SALDIRISI İÇİN YAPMAN GEREKEN: DDOS saldırsında senin yapabileceğin birşey yok. DDOS yiyorsan hosting sağlayıcına destek talebi aç ve yardım iste. Onlar senin için en iyi olanı söyleyecektir. Bu yüzden ucuz diye her hostingden makine satın almayın. Size vaad ettiği şeyleri diğer hostingler ile karşılaştırın.

UYARI: Arkadaşlar herşey ram değildir. İşlemcide ram kadar önemli bir unsur makine alırken açıcağınız oyun moduna göre işlemci tercih edin sonra TPS sorunu yaşayınca forumlarda çare bulmaya çalışmayın.