MinecraftTR 4,034 Konusu 22,383 Mesajı ve 7,831 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Thermal Expansion ile Enerjiye Hükmedin

Mucosoft

Forumun En Güçlü Üyesi
Süper Mod.
Editor Şefi
Katılım
17 Şubat 2019
Mesajlar
302
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
140
EXP
6725.25
Minecoin
615.5
Birçok Makine İçeren Mod: Thermal Expansion
Thermal Expansion modu enerji üretimi, onlarca makine, aygıtlar, enerji depoları gibi birçok eşyayı içeren bir moddur. Modun amacı, enerji ve makineler üzerine kuruludur. Çeşitli enerji sistemleri bulunan modda elektrikli fırın, öğütücü, kurşun enerji deposu gibi çeşitli makineler bulunmaktadır. Bu modu daha çok teknik mod paketi oynamak isteyenler kullanmaktadır.

Thermal Expansion kullanımı kolaydır. Size bu konuda örnek olarak ilk enerjinizi yapmanıza yardımcı olacağız. Just Enough Items modu ile eşyaların yapılışını öğrenebilirsiniz. Size gerekli olan malzeme steam dynamo. Bu makine size enerji üretimi sağlayacak. Yapmanız gereken bu makineyi bir yere kurup kömür ve suya bağlamaktır. Devamında bu sistemi otomatik hale getirerek borularla ve kablolarla bağlayabilirsiniz. Bu sayede bir otomasyon kurmuş olursunuz. Son olarak şu bilgiyi de verelim. Makinelere enerjiyi kablo ve borular yardımı ile götürerek enerjinizi aktaracaksınız.
Thermal Expansion ile Neler Yapılır?
Bu başlık altında Thermal Expansion ile neler yapabilirsiniz bu konudan sizlere bahsedeceğiz.
  • Su ve kömür ile çalışan enerji sistemi kurarak ilk enerji sisteminizi üretebilir, sonrasında farklı enerji üretim sistemlerine geçebilirsiniz. Örnek olarak lav ile enerji üretebilirsiniz.
  • Enerji hücreleri ile enerjileri depolayabilirsiniz. Buradaki enerji ile makineleri çalıştırabilirsiniz.
  • Enerji harcayan çeşitli makineleri kurarak bu makineler üzerinde üreteceğiniz eşyalar ile daha fazla gelişebilirsiniz.
  • Diğer Thermal Expansion eklentilerini kurarak daha gelişmiş bir mod deneyimi yaşayabilirsiniz.
 
Üst