minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Sunucumdaki Lag Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
locketteyi kaldırıp tekrar göz atabilirmisin. sadece test amaçlı.

Lockette ile alakalı bir sorun yok. Olsa olsa hunilerin fazla çalışmasından dolayı InventoryMoveItemEvent'in tetiklenmesinden kaynaklıdır. Ondada zaten totalde etkisi %2 civarı oluyor. Sunucusu büyük ihtimal türkiye lokasyon, yoksa sunucuya ne yüklersen yükle TPS 2 olmaması lazım.. Normalde 18-20 TPS de çalışması gerek sunucuların..

Seçkin madenci.
Discord
Lockette ile alakalı bir sorun yok. Olsa olsa hunilerin fazla çalışmasından dolayı InventoryMoveItemEvent'in tetiklenmesinden kaynaklıdır. Ondada zaten totalde etkisi %2 civarı oluyor. Sunucusu büyük ihtimal türkiye lokasyon, yoksa sunucuya ne yüklersen yükle TPS 2 olmaması lazım.. Normalde 18-20 TPS de çalışması gerek sunucuların..
Tps değerine Domino etkisi yaratmıyor olabilir. Zira entity 5500 civarında, Bunların sadece yarısı huni içerisinde olsa server 2tps ile çalışır. O yüzden bi döngü problemine sebep oluyor.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Tps değerine Domino etkisi yaratmıyor olabilir. Zira entity 5500 civarında, Bunların sadece yarısı huni içerisinde olsa server 2tps ile çalışır. O yüzden bi döngü problemine sebep oluyor.

Sunucunun normal şartlarda 2 tps olmasına imkan yok. Entity sayısı normal. Sorun makinede.

Seçkin madenci.
Discord
Sunucunun normal şartlarda 2 tps olmasına imkan yok. Entity sayısı normal. Sorun makinede.
Burdan cpu kullanımını göremiyoruz. Bu konuda yorumunuzu nasıl bukadar kesin yaptığınızı anlayamıyorum ?
Askyblock dünyasına baktınızmı bilmiyorum, Yüzlerce spawner mevcut bunlar entity basmıyorda ne yapıyor ?
Cpu şişirmiyorda ne yapıyor ?
Netice itibari ile bir sonuca varamayan herkez malesef makinalara laf atmak zorunda kalıyor.
Sadece askyblock un bu region lokasyonunda 660 adet spawner bulunuyor 1536,-512

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Burdan cpu kullanımını göremiyoruz. Bu konuda yorumunuzu nasıl bukadar kesin yaptığınızı anlayamıyorum ?
Askyblock dünyasına baktınızmı bilmiyorum, Yüzlerce spawner mevcut bunlar entity basmıyorda ne yapıyor ?
Cpu şişirmiyorda ne yapıyor ?
Netice itibari ile bir sonuca varamayan herkez malesef makinalara laf atmak zorunda kalıyor.
Sadece askyblock un bu region lokasyonunda 660 adet spawner bulunuyor 1536,-512

Çok uzun süre boyunca türkiye lokasyon kullanmış birisi olarak bu kadar kesin konuşuyorum. Entity sayısı ve spawner sayısı bir skyblock sunucusu için gayet normal. Heleki bir de op ise çok daha fazladır o, oradaki sayılar çoğu zaman yanlış bile oluyor. Dediğim gibi normal şartlarda ne kadar eklenti yüklersen yükle dünya açarsan aç spawner koyarsan koy. Anormal bir kod veya çalışmayan bir şey olmadığı sürece lag olmaması gerek. Sunucuların normal şartlarda 8000 entitye kadar 16.8 TPS üstünde çalışabilmesi gerek. Herhangi bir hostinge lafım yok. Genel olarak türkiye lokasyon makineler sıkıntılı.

Bu arada ben sonuca vardım merak etme sen, almanya lokasyon temiz güzel bir makineye geçtim. Hiç bir sıkıntı kalmadı. Bu arkadaştaki gibi 2 lere kadar düşen TPS 19.98'in altına düşmez oldu. O zamanlar ne yaptıysam çözememiştim lagı. VisualVM, YourKit gibi araçlar ile profile ettim, LagMonitor, React gibi bir çok eklenti denedim, bir çok ayarı sözde "optimize" ettim, bir çok eklentiyi skripti sildim. Spawnerları komple kapattım. Bir yararı oldu mu? Hayır.

Zira entity 5500 civarında, Bunların sadece yarısı huni içerisinde olsa server 2tps ile çalışır.

Şimdi sana soruyorum peki sen nasıl entity sayısından kaynaklığından bu kadar emin olabiliyorsun? TPS'in 2 ye düşmesi için çok anormal şeyler olması gerek ;)

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Timings'i bile buga sokmuş, o kadar yani. Infinity% TPS Loss diyor :D

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
Arkadaşın makinesi 3gb, 67 plugin, 4 harita var.

@LifeMCServer hocam insanlara sürekli almanya lokasyon önerme dışında daha yaratıcı şeyler yapabileceğine inancım sonsuz, bu ısrarından vazgeçmeni rica edeceğim lütfen.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord

Bu arada bahsettiğin 5000 entity Tile Entity, yani piston, tabela, redstone, huni tarzı şeyler. Normal dropped item, moblar vb. entity olarak geçiyor ve 142 civarı. 0 oyuncuda alınan bir timings raporu nasıl tüm süre boyunca sabit 2 TPS olabiliyor? Şimdi diyeceksin yok huniler redstonelar tile entityler lag yapıyor. Tile Entity dediğin şey chunklar yüklü değilken çalışmaz. Raporda gördüğün üzere 150~ civarı chunk yüklü ve 0 oyuncu var. Tick countlara bak bakayım kırmızı olan plugin var mı? Her şeyi de kullanıcı hatasına bağlayın. Hatası yoktur demiyorum da burada ortada anormal bir şey var onunda sunucuda olmadığı belli. Maalesef sen ve senin gibiler anca RAM yükselt, şu şu eklentiyi sil gibi tavsiyeler veriyor ve bir sonuca varamıyor. Yani bir sonuca varamayan biz değiliz, anladın?

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Arkadaşın makinesi 3gb, 67 plugin, 4 harita var.

@LifeMCServer hocam insanlara sürekli almanya lokasyon önerme dışında daha yaratıcı şeyler yapabileceğine inancım sonsuz, bu ısrarından vazgeçmeni rica edeceğim lütfen.

Ee nedir yani, RAM mi arttır diyeceksin şimdi arkadaşa, banada 1 yıl boyunca 16GB'a geç demiştin. 10GB sence tek bir skyblock sunucusu için yeterli değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...