minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Timings raporuma bakarmısınz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forumun En Eski Üyelerinden Biri
Discord
EMREOYUN#4190
@MaskeliPeder sen bi 24 saatlik timings çalıştırıp gönderir misin? Bi iyice karar verelim TPS mi düşüyor yoksa sende mi lag var.

Who let the dogs out!
Kurumsal Üye
Onaylı Hosting
En iyi cevaplar
1
Discord
aynen maskeli peder, adres ver bizimkiler bi gelsin senin oraya. 24 saat ne yahu, istersen 48 saat atsın :)

BATIHOST.COM
Yardımsever Üye
En iyi cevaplar
4
Discord
itsbluzer
Donma zaten bu tür şeylere sebep oluyor, o anda sunucuda ki her şey donar. Oradaki sıkıntı ya main threadde bir şeyin (büyük ihtimal aralıklarla çalışan bir taskın) sunucuyu dondurması yüzünden olur (ki bu timingste gözükür) ya da makine / hosting taraflı bir sıkıntı vardır.

Buradaki timings raporuyla çok bir bilgi edemeyiz seninde dediğin gibi fakat ben kendi sunucumda bir çok araç ile inceleme yaptım. Bir sıkıntı problem yoktu. Arkadaşta durum nası bilemiyorum.
Daha uzun lag anında alınmış bir timings raporu veya bir visualvm dump'u ile daha iyi inceleyebiliriz belki, bilemiyorum.
Pek yaratıcı gelmeyebilir hatta bazılarınıza göre çok boş gelebilir fakat denemekte fayda var. Sunucuna her 5 dakikada bir stoplag - stoplag -c komutlarını skript ile yazdır eger gözükmesin diyosan broadcast '' ilede oto sohbet silici yapabilirsin. böylece gözükmemiş olur. sorun %80 böyle çözülür çünkü stoplag tüm enityleri mobları siliyor mesela ASkyBlock dünyasında olmasanda oradaki moblarda siliniyor clearlag plugini sadece player'in oldugu bölgedeki eşyaları siler. stoplag global olarak siliyor.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Pek yaratıcı gelmeyebilir hatta bazılarınıza göre çok boş gelebilir fakat denemekte fayda var. Sunucuna her 5 dakikada bir stoplag - stoplag -c komutlarını skript ile yazdır eger gözükmesin diyosan broadcast '' ilede oto sohbet silici yapabilirsin. böylece gözükmemiş olur. sorun %80 böyle çözülür çünkü stoplag tüm enityleri mobları siliyor mesela ASkyBlock dünyasında olmasanda oradaki moblarda siliniyor clearlar sadece player'in oldugu bölgedeki eşyaları siler. stoplag global olarak siliyor.

Mob veya entity sayılarıyla alakası yok. O dediğin şey de anlık donma yapar zaten.

BATIHOST.COM
Yardımsever Üye
En iyi cevaplar
4
Discord
itsbluzer
Mob veya entity sayılarıyla alakası yok. O dediğin şey de anlık donma yapar zaten.
Stoplag lag yapmaz aksine sunududaki etkinlikleri limitlendirip daha rahat çalışmasını saglar, stoplag -c ise stoplag ın kısıtladıgı ve limitlendirdigi bazı özellikleri tekrar serbest bırakır. mobların dogması spawnerların çalışması vs vs.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Stoplag lag yapmaz aksine sunududaki etkinlikleri limitlendirip daha rahat çalışmasını saglar, stoplag -c ise stoplag ın kısıtladıgı ve limitlendirdigi bazı özellikleri tekrar serbest bırakır. mobların dogması spawnerların çalışması vs vs.

Ben bunları zaten biliyorum, bir dahakine zaman harcamazsın ;)
Ben de diyorum ki zaten o mobları vesaire siler iken anlık donma yapar.

Seçkin madenci.
Discord
Sunucuya girmeden buradan bir çözüm üretemeyiz boşuna uğraşmanın anlamı yok bence konuyu daha fazla sulandırmanında bir anlamı yok, yarışmacı arkadaşlara başarılar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...