minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

8 yaşındaki oğlum için yazıyorum, lütfen destek verin.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Merhaba, bu foruma 8 yaşındaki oğlum için üye oldum. Bilgisayardan Bluestacks programından Minecraft oynuyor. Yeni model mobilyalar için bir mod varmış. Bunun için forge modu indirmeye çalışıyorum. Ama "bu dosyanın bu eylemi gerçekleştirebilmek için ilişkilendirildiği bir uygulama yok diyor, varsayılan uygulamalardan ekleyin diyor." hatası veriyor. Bir türlü yapamadım. Ben oyunlardan anlamıyorum ve oğlum ağlayıp duruyor. Ne yapmam lazım?

MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606
Merhaba, ben şimdi bu Launcherda ne yapmam gerekiyor?
Aramıza hoş geldiniz demek biraz abesk kaçabilir sizin açınızdan ama hoş geldiniz.
Anladığım kadarıyla oyunlarla ilgili pek fazla bir bilgiye sahip değilsiniz, bu nedenle hem sorununuzun hızlı çözülmesi için hem de size yardım edebilmek adına özelden mesaj gönderiyorum TeamViewer bağlantısıyla halledebiliriz isterseniz.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Aramıza hoş geldiniz demek biraz abesk kaçabilir sizin açınızdan ama hoş geldiniz.
Anladığım kadarıyla oyunlarla ilgili pek fazla bir bilgiye sahip değilsiniz, bu nedenle hem sorununuzun hızlı çözülmesi için hem de size yardım edebilmek adına özelden mesaj gönderiyorum TeamViewer bağlantısıyla halledebiliriz isterseniz.
Ne yapmam gerekiyor, TLauncher 2.69 indirdim ama sonrasını bilmiyorum?

İyi insanlar hep kaybederler, çünkü adildirler.
Discord
Sunshine#0368
Merhaba, ben şimdi bu Launcherda ne yapmam gerekiyor?
Merhabalar bu launcheri ilk indirdiğiniz zaman kabul etmeniz gereken bazı şartlar isteyecek bunları kabul edin ardından şöyle bir ekran karşınıza çıkacak ;

1588975804000.png

Ardından istediğimiz modu arıyoruz ben sizler için uygun modu buldum şu modu indirmeniz gerekiyor ;

İndirdiğiniz rarı açtığınız zaman karşınıza şöyle bir görüntü çıkacak ;

1588976047397.png

Şimdi tek yapmanız gereken başlat kısmına %appdata% yazmak ve .minecraft'ın içine girmek ;

1588976086415.png

Ardından karşımıza bir çok dosya çıkacaktır önemli olan klasör "mods" klasörü ;

1588976135964.png

Eğer mods klasörü yoksa sağ tarafa ki boşluğa tıklayın yeni bir dosya oluşturun ve ismini mods koyun ;

1588976191211.png

Ardından bu klasörün içine girin ve indirdiğimiz rarda ki içeriği bunun içine atın ;

1588976238686.png

Sonra dosyaları kapatın ve TLauncher açıksa kapatıp tekrar açın ardından TLauncherin içinden şu seçeneği seçin ;

1588976284004.png
1588976295063.png

Seçtikden sonra şuna basın ve modların kurulduğunu göreceksiniz ;

1588976326079.png

Modlar kurulduysa oyuna girdiğiniz de sol altta "1 Mods Loaded" yazar şimdi Tek Oyunculu seçeneğini seçin yeni bir dünya oluşturun ve modun keyfini küçük kardeşim doyana kadar çıkartsın.

Umarım yeterince açık olmuştur..

Seçkin madenci.
Discord
hyperion#8040
Üstteki mesaja ek; eğer install butonuna bastığınızda hata veriyor veya oyun açılmıyor ise Forge 1.7.10 u seçtiğiniz yerden '1.7.10'u seçin ve install diyin. Oyun açıldıktan sonra kapatın ve yeniden Forge 1.7.10u seçin.

MinecraftTR
Site Sahibi
En iyi cevaplar
1
Discord
Kadir#0606
Özelden yazdım bekliyorum.

Elite madenci.
Discord
God OF Garen#7376
Merhabalar bu launcheri ilk indirdiğiniz zaman kabul etmeniz gereken bazı şartlar isteyecek bunları kabul edin ardından şöyle bir ekran karşınıza çıkacak ;

Ekli dosyayı görüntüle 9554

Ardından istediğimiz modu arıyoruz ben sizler için uygun modu buldum şu modu indirmeniz gerekiyor ;

İndirdiğiniz rarı açtığınız zaman karşınıza şöyle bir görüntü çıkacak ;

Ekli dosyayı görüntüle 9555

Şimdi tek yapmanız gereken başlat kısmına %appdata% yazmak ve .minecraft'ın içine girmek ;

Ekli dosyayı görüntüle 9556

Ardından karşımıza bir çok dosya çıkacaktır önemli olan klasör "mods" klasörü ;

Ekli dosyayı görüntüle 9557

Eğer mods klasörü yoksa sağ tarafa ki boşluğa tıklayın yeni bir dosya oluşturun ve ismini mods koyun ;

Ekli dosyayı görüntüle 9558

Ardından bu klasörün içine girin ve indirdiğimiz rarda ki içeriği bunun içine atın ;

Ekli dosyayı görüntüle 9559

Sonra dosyaları kapatın ve TLauncher açıksa kapatıp tekrar açın ardından TLauncherin içinden şu seçeneği seçin ;

Ekli dosyayı görüntüle 9560
Ekli dosyayı görüntüle 9561

Seçtikden sonra şuna basın ve modların kurulduğunu göreceksiniz ;

Ekli dosyayı görüntüle 9562

Modlar kurulduysa oyuna girdiğiniz de sol altta "1 Mods Loaded" yazar şimdi Tek Oyunculu seçeneğini seçin yeni bir dünya oluşturun ve modun keyfini küçük kardeşim doyana kadar çıkartsın.

Umarım yeterince açık olmuştur..
foruma bir kaç tane daha böyle bilgili ve yardımsever arkadaş lazım iyi forumlar :)

İyi insanlar hep kaybederler, çünkü adildirler.
Discord
Sunshine#0368
Sayın @eylemozdurakoglu sorun çözüldü mü? Yapabildiniz mi? Yapamadıysanız Alpemix/AnyDesk/TeamWiever (hangisini tercih ederseniz) aracılığı ile ben sizlerin bilgisayarına uzaktan bağlanarak yapabilirim.

Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Yeni bir Steve doğdu!
Discord
Dün gece büyük çaresizlik içinde bu siteye üye olmuştum, oğlum ağlayıp duruyordu, burdan yazdığım mesaja anında birçok kişiden destek geldi, site sahibi Kadir Bey uzaktan bilgisayarımıza bağlanarak sorunu çözdü ve oğlum çok mutlu, iyi ki bu siteye üye olmuşuz, herkese tavsiye edeceğiz, cevap verip desteklerini esirgemeyen herkese minnettarız, teşekkür ederiz..