MinecraftTR 2,191 Konusu 12,520 Mesajı ve 3,940 Üyesi ile her dakika daha da büyüyor!
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı

Paylaşım Sunucu Optimizasyonu ⚡(Minecraft) #1

RichGaming_K

Tüccar
En iyi cevaplar
0
Size suç atmıyorum ama 32gb yetmiyor diyorsanız isterseniz 10 yıl boyunca geliştirin. Ben size md_5 i attığım gibi 100 lerce örnek sunarım sunucu açar gösteririm dolu sunucular dan da örnekler çıkartırım ama siz yine aynısını yazarsınız kibirlisiniz. Konuyu md_5 in ram olayıyla başlatıp buralara kadar sürüklediğine inanamıyorum.
Ayrıca 32gb ram tek sunucuya değil 2 Adet sunucu olan UltraOpSkyBlock ve SkyBlock'ta limit yapıyor.

32gb 1 paket sığmıyorsa hata var demektir benim kastım 300 kişilik sunucuya 12gb ram vermeniz ve hala md_5'den bahsediyoruz garip :eek:

HarunOrhan

"Le vent se lève ! … Il faut tenter de vivre!"
Onaylı Satıcı
RiseRuins
En iyi cevaplar
12
Discord
Harun#1002
1. WorldBorder pluginini kurun (
You do not have permission to view link Giriş yapın veya üye olun.
) | (
You do not have permission to view link Giriş yapın veya üye olun.
)
2. Sunucunuza ve isteklerinize göre bir dünya sınırı belirleyin.
3. /wb fill komutu ile işlemleri yapın.
4. Bu işlem saatler sürebilir ve işlem anında sunucunuz da lag/donma olabilir.
5. Dünya sınırı oluştuktan sonra yeni oyuncular orayı geçemeyeceği için daha fazla chunk yüklenemez.

Ayrıca bu adım için bir eklentiye ihtiyacınız yok, default olarak minecraft worldborder var.

sırasıyla komutlar

/worldborder center x ve z koordinatı

/worldborder set istediğinizbloksayısı büyümesaniyesi

tabii eklenti daha yararlı olabilir denemek gerek.
Hocam konuya ekleme yapmak serbest böyle konuşacaksanız istediğiniz kadar ekleme yapabilirsiniz. Bu konu spigotmc den çevrilmiş yorum katılmış kanıtlarla desteklenmiş halidir. İyi günler.

RichGaming_K

Tüccar
En iyi cevaplar
0
Size suç atmıyorum ama 32gb yetmiyor diyorsanız isterseniz 10 yıl boyunca geliştirin. Ben size md_5 i attığım gibi 100 lerce örnek sunarım sunucu açar gösteririm dolu sunucular dan da örnekler çıkartırım ama siz yine aynısını yazarsınız kibirlisiniz. Konuyu md_5 in ram olayıyla başlatıp buralara kadar sürüklediğine inanamıyorum.
ayrıca yooniks ismi sana ait değil ama kullanman garip değilmi :)

HarunOrhan

Onaylı Satıcı
RiseRuins
En iyi cevaplar
12
Discord
Harun#1002
Orjinal premium adımdır, yooniks in haberi var gerekli konuşmaları ve anlaşmaları yaptık bu pek sizi ilgilendirmiyor.

Birde söylemeden edemeyeceğim sosyal medya da genelde dotnet olarak kullanıyorum ismimi.

HarunOrhan

Onaylı Satıcı
RiseRuins
En iyi cevaplar
12
Discord
Harun#1002
Misafirlikten yazıyorum 300 kişi 12 gb olayını sizinle dc de konuşarak halledelim sunucu açayim 300 kişi koyalım içine durumu beraber gözlemliyelim eğer dediğim gibi olursa konuda özür dileyeceksiniz sizin dediğiniz doğruysa ben o yazıyı kaldıracağım. Olmaz diyen siz olduğunuzdan bekliyorum.

RichGaming_K

Tüccar
En iyi cevaplar
0
Misafirlikten yazıyorum 300 kişi 12 gb olayını sizinle dc de konuşarak halledelim sunucu açayim 300 kişi koyalım içine durumu beraber gözlemliyelim eğer dediğim gibi olursa konuda özür dileyeceksiniz sizin dediğiniz doğruysa ben o yazıyı kaldıracağım. Olmaz diyen siz olduğunuzdan bekliyorum.
Boş bir paketten bahsetmiyorum ben.

sanırım daha araştırma yapmamışsın veya hayatında hiç 14 aydır oyuncuların datasının silinmediğini gördüğün bir paket olmamış.

Yeni yapılan paketi bende 12gb ramle 300 kişiyi oynatırım.

Benim amacım oyuncu datasının olduğu pakette bu işlemlerin fazla işe yaramayacağı.

Eğer 14 aylık paketi 12gb'da 300 kişi oynatın sorunsuz bir şekilde sizi tebrik edeceğim.

HarunOrhan

Onaylı Satıcı
RiseRuins
En iyi cevaplar
12
Discord
Harun#1002
Boş bir paketten bahsetmiyorum ben.

sanırım daha araştırma yapmamışsın veya hayatında hiç 14 aydır oyuncuların datasının silinmediğini gördüğün bir paket olmamış.

Yeni yapılan paketi bende 12gb ramle 300 kişiyi oynatırım.

Benim amacım oyuncu datasının olduğu pakette bu işlemlerin fazla işe yaramayacağı.

Eğer 14 aylık paketi 12gb'da 300 kişi oynatın sorunsuz bir şekilde sizi tebrik edeceğim.
Evet ne güzel bak şimdi adam gibi anlatabildiniz. Ben sizle temizlenmemiş bir paketi konuşmuyorum. Temizlemiyorsanız bunu 12gb 300 kişi mi diyip olmaz diyemezssiniz. Bilgisayarlar bile formatlanırken sizin sunucuyu temizlememe işleminiz ayrı bir olay sunucu için gerekli bir durum. Oyuncular için yapmıyorsanız itemleri ve dataları sql üzerinde tutabilir kişi sunucudayken aktif duruma getirip kişi gittiğinde tekrar aktarma sağlayabilirsiniz. Yapmayı bilmiyorsanız ekibimiz den ücretli olarak yaptırabilirsiniz en azından biraz da olsa kolaylık sağlanmış olur.

RichGaming_K

Tüccar
En iyi cevaplar
0
Evet ne güzel bak şimdi adam gibi anlatabildiniz. Ben sizle temizlenmemiş bir paketi konuşmuyorum. Temizlemiyorsanız bunu 12gb 300 kişi mi diyip olmaz diyemezssiniz. Bilgisayarlar bile formatlanırken sizin sunucuyu temizlememe işleminiz ayrı bir olay sunucu için gerekli bir durum. Oyuncular için yapmıyorsanız itemleri ve dataları sql üzerinde tutabilir kişi sunucudayken aktif duruma getirip kişi gittiğinde tekrar aktarma sağlayabilirsiniz. Yapmayı bilmiyorsanız ekibimiz den ücretli olarak yaptırabilirsiniz en azından biraz da olsa kolaylık sağlanmış olur.
Discord'dan güzelce sohbet ettik iki'mizinde birbirimizi yanlış anladığını farkettik.

Konu ondan dolayı buralara geldi.

Ben arkadaşın benim pakette 12gb ile sorunsuz oynatacağını sandım.

Fakat o boş paketten bahsediyormuş.

Burda yapılan optimizeler gayet sunucunuza etki ediyor, deneyebilirsiniz.

HarunOrhan

Onaylı Satıcı
RiseRuins
En iyi cevaplar
12
Discord
Harun#1002
Discord'dan güzelce sohbet ettik iki'mizinde birbirimizi yanlış anladığını farkettik.

Konu ondan dolayı buralara geldi.

Ben arkadaşın benim pakette 12gb ile sorunsuz oynatacağını sandım.

Fakat o boş paketten bahsediyormuş.

Burda yapılan optimizeler gayet sunucunuza etki ediyor, deneyebilirsiniz.
güzelce konuştuk ikimiz de :)
bu arada ben boş paketden değil hatasız az veri ve data bulunan sunucular için de diyorum.

Son düzenleme: